Növényvédelem

Felsőnánán, Szarvason és Zalaegerszegen folytatódik a Kwizda Agro Terepszemle

Agrofórum Online

A KWIZDA által tavaly indított Agro Terepszemle program az idei évben már az ország 3 helyszínén, Felsőnánán, Szarvason és Zalaegerszegen folytatódik.

A KWIZDA által tavaly indított Agro Terepszemle program az idei évben már az ország 3 helyszínén (Felsőnána, Szarvas, Zalaegerszeg) folytatódik. Az ez évi kísérletekben 4 kultúra (repce, napraforgó, kalászos, kukorica), növényenként 32 parcellán folyik, míg a tervezett mérések száma több mint 4.000 db.

Az ötlet azért született meg, mert a Kwizda a teljes termékskálával (vetőmag, növényvédő szer, műtrágya, zöld termékek) rendelkezik. Élvonalban jár az innovatív új megoldások megvalósításában, s gondolkodásmódjuk is azonos a gazdák fejében zajló gondolatokkal.


Kabai Gábor, Vendégh Edit és Csigó György

A program elindításakor megfogalmazott célok három lényeges pontban foglalhatók össze.

1. A piacot jelenleg meghatározó technológiák objektív összehasonlítása és demonstrálása.
2. A legmodernebb biológiai termékfejlesztések végrehajtása, amelynek hatékonyságát külső cég (Syntech Kft.) által végzett független mérések támasztják alá.
3. Minden termelő részére az eredményekhez való hozzáférés biztosítása.


Kabai Gábor, Kwizda területi szaktanácsadó, Zalaegerszeg

Mindezt a Felsőnánán 2016. április 5-én megtartott bejáráson mondta el Kabai Gábor, a KWIZDA bio üzletág vezetője.


Csigó György

A bemutatón jelen volt Vendégh Edit a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Tolna megyei igazgatója is, aki elmondta:
„Hazánkban a tudás mindig is érték volt, legyen érték az együttműködés is úgy a gazdasági kapcsolatokban, mint a gazdálkodásban. Emiatt is példaértékű ez a kezdeményezés. Itt is, mint oly sok más területen szükséges az összefogás. A kutatóknak fontos, hogy folyamatos, szoros kapcsolatot építsenek ki a gazdákkal. A gazdáknak pedig fontos, hogy a kutatások eredményei – mind a nagy-, mind a kisebb, családi vállalkozások számára – közérthető formában legyenek elérhetőek.”


Győri-Dani József, Kwizda területi szaktanácsadó, Szarvas

Aki szeretné figyelemmel követni a programot, annak rendelkezésére áll egy részletesen minden eredményt bemutató blog az interneten Terepszemle (http://terepszemle.kwizda.hu/) címmel.
Itt a kísérleti területek gazdái folyamatosan naplózzák tevékenységüket, s a szakértők által mért eredmények is ide kerülnek fel.
Ilyen módon szeretnék megosztani tapasztalataikat minél szélesebb körben.


Pinczehelyi Zoltán, Kwizda területi szaktanácsadó, Felsőnána

A területek bejárása jól megközelíthető és folyamatosan látogatható!
A helyszíneken az érdeklődő közönség részére május-június hónapban különböző időpontokban szervezett szakmai napot tartanak.

(Demes Gabriella – Agrofórum Online)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Megjelent: Védekezés hazánk jelentős szántóföldi kártevői ellen

2020. szeptember 22. 10:20

Jelen kiadvány létrejöttének hátterében az Agrofórum Kiadó Kft. szerkesztőbizottságának és az ADAMA Hungary Zrt. munkatársainak azon törekvése húzódik meg, melynek fő céljai a fontosabb kártevőkkel kapcsolatos aktuális védekezési információk egységes megjelenítése és azok termelőkhöz történő eljuttatása.

A BASF felvásárolja az L-glufozinát-ammónium, szabadalommal védett technológiát

2020. szeptember 15. 09:43

A BASF felvásárolta az L-glufozinát-ammónium szabadalommal védett Glu-L™ technológiát az AgriMetis™-től. E vállalat vezető szerepet tölt be a növényvédelem biotechnológiai innovációs fejlesztésének területén, és a BASF Mezőgazdasági Megoldások divíziója ezzel a tökéletesített technológiával még hatékonyabb terméket kínálhat ügyfeleinek a nem kívánt gyomok elleni védekezéshez.

3 millió tonna növényvédő szert használunk évente

2020. szeptember 11. 11:38

Haszonnövényeink és állataink védelme érdekében jelenleg globálisan 3 millió tonna peszticidet használunk fel évente. Magyarországon 2018-ban a legutolsó szerforgalmi jelentés alapján 26,5 tonna növényvédő szer került forgalomba, melyek 40%-a gyomirtó, 27%-a gombaölő, 16%-a talajfertőtlenítő, 8%-a rovarölő szer volt.

Súlyos eredmény: 458 olimpiai medencényi illegális növényvédő szer

2020. július 27. 13:08

A növényvédelem sikeressége számos tényezőn múlik. Az egyik, talán kevésbé ismert probléma az illegális növényvédőszer-kereskedelem és -hamisítás, mely az évek folyamán egyre jelentősebbé válik.

Gabonatarlók – növényvédelem

2018. október 8. 07:47

A betegségek kórokozóinak fennmaradását, továbbszaporodását és terjedését egyaránt elősegíthetik a tarlók. Ezt kétféle úton valósíthatják meg: ez egyik út a visszamaradt fertőzött tarlómaradványok jelenléte, a másik lehetőség az árvakelések megjelenése. A szerzők a tarlók állapotának a növénybetegségekre és az állati kártevőkre gyakorolt néhány hatására hívják fel a figyelmet.

Méhkímélő növényvédelem

2020. április 8. 14:48

A növényvédelmi munkálataink során kiemelt fontosságú a beporzó rovarok védelme, melynek szabályait a 43/2010 FVM rendelet 15. §-a szabályozza hazánkban. Ez alapján a növényvédő szerek felhasználását szabályozó engedélyokiratban is külön tételként felsorolják az adott készítmény méhekre gyakorolt hatását, besorolását, ezek az adatok a szerek csomagolásán olvashatók.

Most kell a kalászfuzáriózis fertőzést megelőzni a gabonákban

2018. május 1. 16:10

Az átlagosnál melegebb és száraz időjárás hatására a növénytermesztési munkák az elmúlt időszakban igen jól haladtak. Az idő kedvezett a növények fejlődése számára, szinte egy időben kel a napraforgó és a kukorica.

Közös ügyünk a méhvédelem!

2019. június 20. 16:42

A méhekről sokaknak a finom méz jut először az eszébe, ám ezen állatok munkája ennél jóval összetettebb és fontosabb az emberiség számára. Rengeteg olyan élelmiszer létezik, amelyek termésbiztonságához a méhek és egyéb beporzók munkája elengedhetetlenül fontos.