Növénytermesztés

A BASF Szántóföld Napja Szekszárdon

Agrofórum Online

Szántóföldi bemutatóra – május 30-án, Szekszárdra – szólt a meghívó, melyen a következők álltak: „Megérkezett a jövő karboxamidja, a Xemium®. Rendezvényünkön bemutatjuk a különleges molekulaszerkezetű Xemium®-ot tartalmazó innovatív gombaölő szereinket, a Systiva®-t és a Priaxor®-t... A megújult Clearfield® Plus technológia Bemutatjuk a Pulsar® Plus gyomirtó hatását, ami annyival jobb a Pulsar® 40 SL-énél, hogy általa a költségcsökkentés érdekében megtehetjük, hogy alapkezelésként a Wing®-P-t Spectrum®-ra cseréljük. Így a csapadékviszonyoktól független hatékonyságú Clearfield® Plus gyomirtási technológiát megkapjuk az egy- és kétszikű irtó komponenst tartalmazó preemergens kezelés áráért, ami biztosítja az időjárástól való függetlenséget...”

A meghívást nagyon sok gazdálkodó és növényvédőszer-forgalmazó elfogadta, a ragyogó napsütés csak fokozta a rendezvény sikerét.

A megjelenteket Pál Bertalan, a BASF Hungária Kft. régióvezetője köszöntötte, majd a rendezvényt Christoph Hofmann, a BASF Hungária Kft. Agrodiviziójának vezetője nyitotta meg. Reményét fejezte ki, hogy a Baranya, Bács-Kiskun, Fejér, Tolna megyéből érkező vendégek a látottakat, hallottakat hasznosnak ítélik.

A terményár alakulása, a terménypiac helyzete mindig nagy érdeklődést vált ki a gazdálkodók körében, nem volt ez másképp Potori Norbert kutatási igazgatóAgrárgazdasági Kutató Intézet – előadásánál sem. A 2017. év terménypiaci kilátásokat elemezte, grafikonokon szemléltette a búza és kukorica globális termelését és a várható készleteket. 2017-ben a hozamvárakozás az EU-28-ban búza tekintetében 142,69 millió tonna, repce esetében 21,39 millió tonna, a napraforgó vetésterülete pedig 4,18 millió hektár. A repce iránt keresletcsökkenés várható, mivel csökken a biodízel-előállítás.

Az előadás után a rendezvény résztvevői buszra szálltak és kísérletbejárás keretében megszemlélhették, hogyan működnek a meghívóban szereplő BASF készítmények a napraforgó (Pulsar Plus), kalászos (Systiva – árpa, Priaxor – árpa, búza) és szója, kukorica (Spectrum) kultúrákban.

A tápanyag-utánpótlásról, ezen belül is kiemelten a lombtrágyázás jelentőségéről és szükségességéről – az előbb felsorolt kultúrákban – kaptak hasznos információkat a kísérleteket megtekintők a Yara Hungária Kft. szaktanácsadói tolmácsolásában.
A jó hangulatú rendezvény ebéddel zárult.

(Györök Zsuzsa – Agrofórum Online)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Új csúcson az ipari kendertermesztés Németországban

2020. szeptember 30. 08:04

Az ipari kender akár a papír-, akár a textilgyártásban, de építő- és szigetelőanyagként vagy az állattartásban alomként is használható.

Géntechnológia: az EU jóváhagyott egy új szójafajtát

2020. szeptember 30. 06:32

Az EU tagállamai előzetesen nem adtak ki szakvéleményt, ami azt jelenti, hogy nem sikerült minősített többséget elérni.

Csak pár nap maradt az EFA másodvetések elvetésére

2020. szeptember 25. 09:47

A másodvetések tényleges vetését a tényleges vetés megtörténtét követő 15 napon belül kell bejelenteni az egységes kérelemben.

Kisebb lehet a vártnál a globális kukoricatermés

2020. szeptember 25. 08:17

A kormányközi testület havi frissítésű jelentésében 6 millió tonnával csökkentette kukoricatermésének előrejelzését, amely azonban még mindig rekordmagas, 1,16 milliárd tonnát mutat.

Dr. Tarcali Gábor: a hatóanyagkivonások miatt nagyon nehéz időszak elé nézünk!

2019. február 8. 14:10

A gombaölő, rovarirtó és gyomirtó szerek piacán akár 50-60%-os hatóanyagcsökkenés is bekövetkezhet, és egyelőre nem látható, hogy mivel lehetne ezeket pótolni.

Inváziós kártevők: a keleti gyümölcsmoly

2019. március 19. 04:36

A karantén kártevőként számon tartott keleti gyümölcsmoly (Grapholitha molesta BUSCK) magyarországi megjelenését az 1960-as években jelezték először. A gyümölcsültetvények egyik legveszélyesebb kártevőjének tartott faj napjainkban is komoly gondot jelenthet megfelelő növényvédelem hiányában.

A kukorica gombás betegségei és ellenük való védekezés – A kukorica csövét károsító betegségek (2/1.)

2019. június 8. 04:36

A kukorica a legnagyobb területen termesztett, egyben legfontosabb takarmánynövényünk, bár az elmúlt években változást mutat a felhasználás szerkezete. Az élelmiszeripari hasznosítása fokozatosan nő, jelenleg mintegy 2,7 millió tonna, ezzel ellentétben takarmányként egyre kevesebbet (2,3 millió tonna) használunk fel. A hazai piacra szánt kukoricánál a deoxinivalenol (DON), és az aflatoxin mennyiségét kell tanúsítvánnyal igazolni, míg az exportra szánt tételeknél akár 4-5 féle toxinra is kérhetnek vizsgálatot.

Az almamoly elleni védekezés biológiai módszerrel

2020. március 26. 08:25

Napjainkba a megváltozott klimatikus viszonyok és az EU növényvédő szer szabályozása eredményeként az almát károsító molyfajok közül az almamoly (Cydia Pomonella) egyértelműen az első helyre került.