Növényvédelem

Legyen Emphasis korai alkalmazó!

Agrofórum Online

A Horizon 2020 Emphasis (a kártevők és a káros idegen fajok hatékony kezelése: integrált megoldások a mezőgazdaságban) nevű projekthez „korai alkalmazókat” keresnek.

Ez a kezdeményezés lehetőséget nyújt a gazdálkodók és a velük dolgozó szakemberek számára, hogy Európa-szerte megismerjék az Emphasis által kidolgozott gyakorlati, innovatív és kísérleti megoldásokat. Megismerhetnek innovatív módszereket arról, hogy hogyan oldják meg a növényi kórokozókkal kapcsolatos diagnosztikai, ellenőrzési, tárolási, ellenőrzési és kezelési problémákat.

Hogyan működik?

Az egyéni mezőgazdasági termelők, a mezőgazdasági szervezetek és minden olyan szervezet, amely szerepet játszik a kártevők kezelésében és ellenőrzésében, részt vehet a kezdeményezésben az online jelentkezési lap kitöltésével.

Az erdészeti alapú rendszerek nem tartoznak bele a jelenlegi kezdeményezésbe. A kiválasztás során figyelembe veszik a résztvevők által a tényleges stratégiájukról összegyűjtött információkat a kórokozók, a betegségek és a kártevők kezelése, valamint az új, innovatív technológiák és módszerek kipróbálásának megakadályozására, ellenőrzésére, megfigyelésére és tárolására.

A kezdeményezés legfeljebb három végső kedvezményezettet választhat ki az egyedi igényeikhez igazodó innovatív gyakorlatok végrehajtására. A felhívásra 2018. február 28-ig lehet jelentkezni. A „Korai alkalmazók” bejelentése: 2018. április 25. A gyakorlati megoldások biztosítása a kiválasztott korai alkalmazóknak: 2018. májustól lesz.

Ki vehet részt?

Ahhoz, hogy jogosultak legyenek, a résztvevőknek teljesíteniük kell a következő feltételeket:

–    Legyen európai székhelye
–    Legyen bejegyezve, mint:

  • Gazdálkodó
  • Gazdálkodó egyesület
  • Gazdálkodó szövetkezet
  • Vetőmagok és szaporítóanyag-gyártók
  • Kutatók
  • Növény-egészségügyi tanácsadók / szolgálatok
  • Diagnosztikai szolgáltatásokat vagy növény-egészségügyi tanácsadást nyújtó közintézmények
  • Diagnosztikai vagy növény-egészségügyi tanácsadást nyújtó vállalatok
  • Diagnosztikai szolgáltatásokat nyújtó laboratóriumok vagy növény-egészségügyi tanácsadás.
  • Csemetenevelő

–    Töltse ki az online jelentkezési lapot

A zsűri az Emphasis projekt 5 tagja és a projekt egy külső tagja, akik a nyertesek kiválasztást elvégzik.

A nyertes pályázók azok a résztvevők lesznek, akik a következő együttes kritériumoknak legjobban megfelelnek.

  1. Az új technikák innovációjának és alkalmazásának kapacitása a kérelmező által leírt területeken.
  2. A kérelmező hatása és vezetői szerepe.
  3. Az innovációs technika bevezetésének megvalósíthatósága a pályázó munkaterületén.
  4. Az Emphasis által kifejlesztett új megközelítés alkalmazásának potenciális előnye.

További részletek az Emphasis honlapján!

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Megjelent: Védekezés hazánk jelentős szántóföldi kártevői ellen

2020. szeptember 22. 10:20

Jelen kiadvány létrejöttének hátterében az Agrofórum Kiadó Kft. szerkesztőbizottságának és az ADAMA Hungary Zrt. munkatársainak azon törekvése húzódik meg, melynek fő céljai a fontosabb kártevőkkel kapcsolatos aktuális védekezési információk egységes megjelenítése és azok termelőkhöz történő eljuttatása.

A BASF felvásárolja az L-glufozinát-ammónium, szabadalommal védett technológiát

2020. szeptember 15. 09:43

A BASF felvásárolta az L-glufozinát-ammónium szabadalommal védett Glu-L™ technológiát az AgriMetis™-től. E vállalat vezető szerepet tölt be a növényvédelem biotechnológiai innovációs fejlesztésének területén, és a BASF Mezőgazdasági Megoldások divíziója ezzel a tökéletesített technológiával még hatékonyabb terméket kínálhat ügyfeleinek a nem kívánt gyomok elleni védekezéshez.

3 millió tonna növényvédő szert használunk évente

2020. szeptember 11. 11:38

Haszonnövényeink és állataink védelme érdekében jelenleg globálisan 3 millió tonna peszticidet használunk fel évente. Magyarországon 2018-ban a legutolsó szerforgalmi jelentés alapján 26,5 tonna növényvédő szer került forgalomba, melyek 40%-a gyomirtó, 27%-a gombaölő, 16%-a talajfertőtlenítő, 8%-a rovarölő szer volt.

Súlyos eredmény: 458 olimpiai medencényi illegális növényvédő szer

2020. július 27. 13:08

A növényvédelem sikeressége számos tényezőn múlik. Az egyik, talán kevésbé ismert probléma az illegális növényvédőszer-kereskedelem és -hamisítás, mely az évek folyamán egyre jelentősebbé válik.

Mire figyeljünk a leander teleltetése során növényvédelmi szempontból?

2019. október 18. 04:36

N. Blanka kérdése: Leandereim teleltetése során mire kell kiemelten odafigyelnem növényvédelmi szempontból?

Bemutatjuk a Farmet Fantom PRO kultivátort

2020. május 19. 09:47

A Farmet Fantom PRO egy sokoldalúan használható félig függesztett kultivátor, amelynek szerepe egyre inkább fel fog értékelődni a talajművelés változó trendjeinek tükrében. A szigorodó vegyszerhasználati szabályok szükségessé teszik a mechanikai gyomirtás egyre intenzívebb alkalmazását, ugyanakkor igényként merül fel a minimális talajbolygatás, a lehető legsekélyebb művelés és a talajok nedvesség-veszteségének csökkentése.

„Először próbáljuk ki a Propulse-t” - Nyereményjáték

2020. április 6. 10:40

Az Agrofórum nyereményének átadásakor a család két tagjával, a fiatalabb és az idősebb generáció egy-egy képviselőjével beszélgettem.

A károsító helyzet alakulása 2019-ben és várható következményei (14. rész)

2020. január 28. 09:17

A száraz időjárás elsősorban a rovarkártevőknek, a csapadékosabb pedig a kórokozók nagyobb arányú megjelenésének fog kedvezni. Fertőzési forrásból bőven van a talajokban, ezért továbbra is fokozott lesz a jelentősége a megfelelő vetésváltásnak, a harmonikus tápanyagellátásnak és a prevención alapuló növényvédelemnek.