Növényvédelem

AgroApp – egy új növényvédőszer-kereső applikáció

Agrofórum Online

A gödöllői Szent István Egyetemen végeztem Növényorvosi szakon. Az AgroApp-ot növényorvos szaktársammal ketten készítettük el.

Az egyetemi tanulmányaimat követően egy növényvédőszer-forgalmazó cégnél helyezkedtem el. Munkakörből adódóan meg kellet tanulnom sok növényvédő szer adatait. Ezeket főként a Növényvédő szerek, Termésnövelő anyagok című könyvből kerestem ki. Mivel mindez hosszas lapozgatást igényelt, utánanéztem, hogy van-e egy olyan növényvédőszer-adatbázis online vagy applikáció formában, ahol gyorsan rá lehet keresni növényvédő szerekre, hatóanyagokra, kultúrákra, károsítókra, és esetleg a kereséseimet el is tudom menteni, hogy későbbiekben ne kelljen megismételni a folyamatot. Sajnos nem találtam olyan verziót, ahol ezt gyorsan meg tudtam volna tenni. Ekkor körvonalazódott az ötlet, hogy hasznos lenne egy olyan mobil telefonra, tabletre fejlesztett applikáció, ahol gyorsan lehetne keresni készítmény, hatóanyag, kultúra, illetve károsító alapján.

Az elgondolás tetszett szaktársamnak is, így neki is álltunk az adatbázis összeállításának, amelyet az applikáció szerkezetének és funkcióinak kialakítása követett.

Az AgroApp-ban készítmény, hatóanyag, kultúra és károsító alapján tudunk keresni. Lehetőség van a szerek rendeltetése alapján is szűrni, így készítményeken, hatóanyagokon és kultúrákon belül be tudjuk állítani például, hogy csak gyomirtó szereket adjon ki. Lehetőség van annak beállítására is, hogy csak olyan a növényvédő szereket mutasson, amelyek az agrár-környezetgazdálkodásban engedéllyel rendelkeznek. A jobb felső sarokban lévő csillag jelöléssel pedig el tudjuk menteni az adott készítményt, hatóanyagot vagy kultúrát. Ezeket később a kedvencek menü fülre kattintva tudjuk elérni.

Az AgroApp ingyenesen letölthető Appstore-ból és Playstore-ból egyaránt. Az applikáció reklámmentes.

Minden észrevételt és javaslatot nagyon szívesen fogadunk agroapp.info@gmail.com e-mail címünkre.

Baasandavaa Ankhbayar
növényorvos

Hajdú Robert
növényorvos

 

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Megjelent: Védekezés hazánk jelentős szántóföldi kártevői ellen

2020. szeptember 22. 10:20

Jelen kiadvány létrejöttének hátterében az Agrofórum Kiadó Kft. szerkesztőbizottságának és az ADAMA Hungary Zrt. munkatársainak azon törekvése húzódik meg, melynek fő céljai a fontosabb kártevőkkel kapcsolatos aktuális védekezési információk egységes megjelenítése és azok termelőkhöz történő eljuttatása.

A BASF felvásárolja az L-glufozinát-ammónium, szabadalommal védett technológiát

2020. szeptember 15. 09:43

A BASF felvásárolta az L-glufozinát-ammónium szabadalommal védett Glu-L™ technológiát az AgriMetis™-től. E vállalat vezető szerepet tölt be a növényvédelem biotechnológiai innovációs fejlesztésének területén, és a BASF Mezőgazdasági Megoldások divíziója ezzel a tökéletesített technológiával még hatékonyabb terméket kínálhat ügyfeleinek a nem kívánt gyomok elleni védekezéshez.

3 millió tonna növényvédő szert használunk évente

2020. szeptember 11. 11:38

Haszonnövényeink és állataink védelme érdekében jelenleg globálisan 3 millió tonna peszticidet használunk fel évente. Magyarországon 2018-ban a legutolsó szerforgalmi jelentés alapján 26,5 tonna növényvédő szer került forgalomba, melyek 40%-a gyomirtó, 27%-a gombaölő, 16%-a talajfertőtlenítő, 8%-a rovarölő szer volt.

Súlyos eredmény: 458 olimpiai medencényi illegális növényvédő szer

2020. július 27. 13:08

A növényvédelem sikeressége számos tényezőn múlik. Az egyik, talán kevésbé ismert probléma az illegális növényvédőszer-kereskedelem és -hamisítás, mely az évek folyamán egyre jelentősebbé válik.

Inváziós kártevők: az ázsiai lombfacincér

2019. január 26. 08:36

Az Inváziós kártevők sorozatban e hónapban az ázsiai lombfacincér és a citruscincér földrajzi elterjedésével, életmódjával és tápnövénykörével ismerkedhetnek meg. E rovarok egyelőre még nem jelentek meg hazánkban, de érkezésükre számítanunk kell.

Szakmázzunk a Bayer-rel! - A repce keléséhez kedvező időjárás a kártevőknek is kedvez

2019. november 4. 10:23

A kelő és a fiatal repceállományoknál kiemelt figyelmet kell fordítani a kártevők elleni védelemre.