Növényvédelem

A távérzékelés felé nyitott a Syngenta, fejlesztik a növényegészségügyi adatgyűjtést

Syngenta blog

A Syngenta februárban megvásárolta a FarmShots néven alapított agrártechnológiai távérzékelésre specializálódott startup vállalkozást. A világcégnek eddig ugyanis nem volt ilyen üzletága.

A FarmShots nagyfelbontású műholdfelvételeket, illetve drónok által készített fotókat használ a növényegészségügyi elemzésekhez, és a fényelnyelés alapján a talaj állapotáról is adatokat szolgáltat. A vállalkozás 1,1 millió dolláros kezdőtőkéjét helyi befektetők adták össze 2016-ban.

A felvásárlás után a Syngenta digitális portfóliója alatt működik tovább a FarmShots, a Syngenta farm menedzsment rendszerének, az AgriEdge Excelsiornak részeként, és elindult a világpiacra vezető úton.

„Szerettük volna műholdfelvételekkel bővíteni az AgriEdge kínálatát, így különféle módokat vizsgáltunk, hogyan is tehetnénk meg. Végül azonban ez a vállalkozás igen alkalmasnak bizonyult” – mondta el Dan Burdett, a Syngenta „digitális mezőgazdaság” üzletágának vezetője, hozzátéve: tetszett a FarmShots működési modellje, ezért egyre szorosabb kapcsolatot építettünk ki, majd ahogy jobban megismertük a céget, úgy gondoltunk, ez az, amire szükségünk van.

A növényegészségügyi adatgyűjtés eddig abból állt, hogy a farmer a sorok között fel-alá járkálva megvizsgálta a növényeket. Viszont ha műholdképünk van, és annak elemzésére megfelelő szoftverrel rendelkezünk, tehát a feldolgozás megfelelően működik, akkor azonnal láthatjuk, hol vannak a problémás pontok. Így sokkal hatékonyabb lesz a feltáró munka, meggyorsul a betegségek kezelése, ami nyilván sok munkaóra megtakarítást is eredményez a költség-oldalon.

A Syngenta farm menedzsment szoftverének „takarmánya” az adat, és minél több adattal látjuk el, annál jobb lesz a döntés-támogató hatásfoka, vagyis az eredményessége.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Megjelent: Védekezés hazánk jelentős szántóföldi kártevői ellen

2020. szeptember 22. 10:20

Jelen kiadvány létrejöttének hátterében az Agrofórum Kiadó Kft. szerkesztőbizottságának és az ADAMA Hungary Zrt. munkatársainak azon törekvése húzódik meg, melynek fő céljai a fontosabb kártevőkkel kapcsolatos aktuális védekezési információk egységes megjelenítése és azok termelőkhöz történő eljuttatása.

A BASF felvásárolja az L-glufozinát-ammónium, szabadalommal védett technológiát

2020. szeptember 15. 09:43

A BASF felvásárolta az L-glufozinát-ammónium szabadalommal védett Glu-L™ technológiát az AgriMetis™-től. E vállalat vezető szerepet tölt be a növényvédelem biotechnológiai innovációs fejlesztésének területén, és a BASF Mezőgazdasági Megoldások divíziója ezzel a tökéletesített technológiával még hatékonyabb terméket kínálhat ügyfeleinek a nem kívánt gyomok elleni védekezéshez.

3 millió tonna növényvédő szert használunk évente

2020. szeptember 11. 11:38

Haszonnövényeink és állataink védelme érdekében jelenleg globálisan 3 millió tonna peszticidet használunk fel évente. Magyarországon 2018-ban a legutolsó szerforgalmi jelentés alapján 26,5 tonna növényvédő szer került forgalomba, melyek 40%-a gyomirtó, 27%-a gombaölő, 16%-a talajfertőtlenítő, 8%-a rovarölő szer volt.

Súlyos eredmény: 458 olimpiai medencényi illegális növényvédő szer

2020. július 27. 13:08

A növényvédelem sikeressége számos tényezőn múlik. Az egyik, talán kevésbé ismert probléma az illegális növényvédőszer-kereskedelem és -hamisítás, mely az évek folyamán egyre jelentősebbé válik.

Tovább folytatódik a kukoricamoly rajzása és már a napraforgó szárbetegségei is megjelentek

2018. június 12. 10:46

A mostani időjárási környezetben a kártevők és kórokozók egyaránt megtalálják biológiai igényüket a gyors felszaporodáshoz.

Nagyon sok a káposztalepke, fertőz a szürkerothadás

2018. augusztus 16. 15:14

Az őszi szedésre és téli tárolásra termesztett káposztafélék környezetében nagyon sok káposztalepke figyelhető meg.

Újdonságok, aktualitások a növényvédelem területén – XIII. Növényorvos Nap Gödöllőn

2018. november 27. 10:02

A Szent István Egyetem Gödöllői Campusának aulája adott otthont november 14-én a XIII. Növényorvos Napnak. A Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara (NMNK) és a SZIE Gödöllői Campusának meghívására a rendezvényre érkezők száma meghaladta a nyolcszázat.