Tápanyag-utánpótlás
Fizetett tartalom

Hogyan csökkentheti nitrogén veszteségét? Stabilizált műtrágyákkal!

EuroChem Agro Hungary Kft.

A terméshozamok alakulásában több tényező játszik szerepet, ezek nagy része befolyásolható. Ilyenek a fajtaválasztás, a talajművelés, a növényvédelmi megoldások és a tápanyag-utánpótlási technológiák. A kalászosoknak különböző arányban van szükségük makro- és mikroelemekre. A terméshozam szempontjából két kritikus időszakot jelölünk meg, melyek alapvetően eldönthetik a termesztés sikerét.

A kezdeti időszakban (BBCH 00-25) homogén csírázásra és jó áttelelésre van szükség, a zászlóslevél kiterülésétől (BBCH 37-59) pedig fontos, hogy ne szenvedjen víz és nitrogén hiányban a búza. Ezek a kritikus időszakok jelentősen befolyásolják a termés mennyiségét – az átvészeléséhez megfelelő tápanyag-ellátottságra van szükség.

A tápanyag mennyiségét az elvárt terméshozamtól és a talajvizsgálati eredményektől függően kell kalkulálni. A gazdaságos tápanyag-utánpótláshoz a foszfor és a kálium ellátottság ismerete szükséges. Mivel a foszfor könnyedén lekötődhet, ezért javasolt a rendszeres talajvizsgálat elvégzése. A nitrogén rendkívül mobilis tápelem, nagy része elveszik kimosódással vagy ammóniaként elillanva.

Hogyan csökkentse nitrogén veszteségét?

Az EuroChem saját fejlesztésű technológiáival csökken a nitrogén kimosódás, gazdaságosan növelhető a terméshozam, a termés minősége, és a bevétel.

Csökkentett nitrogén kimosódás? – ENTEC®

 

 

 

A kimosódás csökkentésére az EuroChem kifejlesztette az ENTEC® technológiát. Ez a technológia inhibitorok lévén lelassítja a mikroorganizmusok aktivitását, így azok nem tudják az ammóniumot nitráttá alakítani. Emellett a növény a nitrogént ammónium és nitrát formában is, hosszabb időszakon át tudja felvenni. Az ENTEC®-kel a termelők csökkenthetik a kimosódás okozta nitrogén veszteséget, és jelentősen növelhetik a nitrogén hasznosulását.

A klímaváltozás minden mezőgazdasági termelőnek óriási kihívást jelent. Az ENTEC® technológia rugalmasságot és biztonságot ad a kijuttatás tekintetében. Az ENTEC® NP/NPK termékek inhibitoros nitrogénje nem mosódik ki, és lefedi a kalászosok teljes nitrogénigényét vetéstől az első fejtrágyáig. Ha kedvezőtlen időjárás miatt elkésünk az első fejtrágyával, a búza akkor sem fog nitrogénhiányban szenvedni!

Az ENTEC® műtrágyákkal a növények jobban átvészelik ezt a kritikus időszakot.

ENTEC® és UTEC® termékeink lefedik a terméshozam és minőség szempontjából kritikus időszakokat (Kezdeti időszak: 00-25: terméshozamért felel, 37-59: terméshozamért és minőségért felel)

Az ENTEC® technológia révén február-márciusban nagyobb mennyiségű nitrogén is kijuttatható veszteség nélkül, ami elegendő a növény fejlődéséhez akkor is, ha a második fejtrágyával aszály, vagy egyéb időjárási okokból elkésnénk.

Rugalmas karbamid kijuttatás? – UTEC®

 

 

 

Standard karbamid alkalmazását követően a nitrogén kipárolgás azonnal megindul, ha nincs megfelelő csapadék, vagy nincs bedolgozva, erre nyújt megoldást UTEC® termékünk. Az UTEC® műtrágyánál inhibitor gátolja az ureáz enzim aktivitását, és kedvezőtlen körülmények között lelassítja az ammónia elillanását. Ez a termék nagyobb függetlenséget és biztonságot ad a mezőgazdasági termeléshez. A búzában vagy árpában történő alkalmazáskor, csapadék hiányában a veszteségek 3 hét alkalmazást követően is minimálisak.

Alkalmazási javaslatok ENTEC® és UTEC® –kel:

Kalászos kultúrákban az ENTEC® 25-15 vagy az ENTEC® 20-10-10 összetételt javasoljuk alapműtrágyaként. Az első fejtrágyázáskor ENTEC® 26 és második fejtrágyaként UTEC® 46 termékünket ajánljuk. Az EuroChem technológia alkalmazásával a műveletek összevonhatóak, harmadik fejtrágya alkalmazása elhagyható. Az egyedülálló EuroChem technológiákkal lehetővé válik a gabonafélék hozamának és minőségének párhuzamos javítása. Kísérleteink során még kedvezőtlen körülmények között is jobb eredményeket érnek el partnereink, mint a hagyományos műtrágya-használók.

Keresse szaktanácsadóinkat:

 

 

EuroChem Agro Hungary Kft.
www.eurochemagro.com
szaktanacsadas@eurochemgroup.com
Tel.: +36 30 566 5386

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Starterek, fungicidek és lombtrágyák a kalászosoknak

2020. július 10. 18:48

A Kwizda Terepszemlén a szakemberek a koronavírus-járvány miatt ezúttal nem személyesen, hanem élő videóban mutatták be a 2020-as tápanyagos és növényvédelmi kísérletek eredményeit.

A jó repcetermés alapja az átgondolt tápanyagellátás

2020. július 1. 06:00

A repce a harmadik legjelentősebb olajnövény (az őszi káposztarepce magja 40-50 % olajat tartalmaz), és a második legfontosabb fehérjenövény a világon (repcedara fehérjetartalma kb. 38-40 %).

Tápoldatozás, mint a legkorszerűbb trágyázási eljárás a kertészetekben II.

2020. június 30. 09:36

Egy közepes nagyságú, 5 000 m2 felületű hajtató kertészetnek, amennyiben egyszeri alkalommal 5 mm mennyiségű tápoldatot szeretnénk kijuttatni, 25 m3 térfogatnak megfelelő tartálykapacitással kellene rendelkeznie, ekkora tartályban kellene bekeverni a műtrágyát.

Tápoldatozás, mint a legkorszerűbb trágyázási eljárás a kertészetekben I.

2020. június 29. 19:32

Korábbi írásainkban már többször érintettük a tápoldatozást, gyakran emlegettük, mint korszerű trágyakijuttatási technikát egy-egy növény termesztéstechnológiájának ismertetése során. Most a fejtrágyázás időszakában – a gyakori olvasói kérdések és levelekre válaszolva – szükségét látjuk megismételni, a módszert részletesebben ismertetni, az összefüggéseket kicsit mélyebben elmagyarázni.

A jó növénykondíció a palántaneveléssel indul

2018. szeptember 5. 13:07

Még sok helyen a szabadföldi káposzta- és gyökérzöldségféléket szedik, a hajtató kertészek már a palántaneveléshez készülnek. Ennek kapcsán szeretném egy élettani fogalomra felhívni a figyelmet, amit az emberek esetében a táplálkozásban, az állatoknál a takarmányozás kapcsán már régóta használnak, de a növénytermesztésben ritkán, esetenként tévesen értelmeznek, ez a növénykondíció.

Mennyi az annyi?

2018. augusztus 17. 06:42

Ismét elérkezett a repcevetés szezonja, amely természetesen újra rengeteg döntést igényel – fajta, hibrid, agrotechnikai megoldások, tápanyagellátás. A döntéseket pedig még több kérdés előzi meg, melyek megválaszolásához sok szempontot figyelembe kell vennünk.

Milyen műtrágyát érdemes kijuttatni ősszel a gyümölcsfákra?

2019. november 12. 05:36

T. Zoltán kérdése: Milyen műtrágyát érdemes kijuttatnom ősszel a kertemben található gyümölcsfák számára?

Hogyan válasszunk nitrogén műtrágyát?

2018. november 21. 03:35

A sikeres növénytermesztés kulcsa, hogy növeljük a nitrogéntartalmú műtrágyák hatékonyságát a kimosódás és a párolgás csökkentésével. Ennek egyik mellékhatása a környezetbarát növénytermesztés!


Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/digitalnomads/public_html/staging/releases/20240911215937/public/cms/wp-includes/functions.php on line 5420