Állattenyésztés

A húsárak drágulására lehet számítani – Dél-Koreában is felütötte fejét a sertéspestis

Syngenta Blog

A világpiaci húsárak tartós drágulásától tartanak a piaci elemzők, miután az afrikai sertéspestis miatt a világ legnagyobb sertésállománya, a kínai több mint harmadával csökkent, és Peking egyre többet importál. Ráadásul a betegség egyre terjed a délkelet-ázsiai régióban.

A délnyugat-kínai Kuanghszi-Csuang tartományban is felütötte a fejét a sertéspestis – tudósított a Reuters, hozzátéve, hogy a járvány 2018 derekán észlelt első kitörése óta a két Koreában, Vietnamban, Laoszban és a Fülöp-szigeteken egyaránt terjed a fertőzés.

A napokban Dél-Korea bejelentette, hogy már öt farmon találtak beteg állatokat, elsősorban az észak-koreai határ közelében, és szeptember 17-e óta több mint 15 ezer sertés kényszervágását rendelték el. Ázsia negyedik legerősebb gazdaságú országa – ahol 12,3 milliós a sertésállomány – fokozni fogja a fertőtlenítési erőfeszítéseket az Észak-Koreával határos területeken, ideértve a katonaság által ellenőrzött övezeteket is.

Hírek szerint az afrikai sertéspestist először májusban fedezték fel Észak-Koreában, és hiába importáltak nagy mennyiségben fertőtlenítőszereket, a járványt nem sikerült megakadályozni. Dél-Koreában úgy tudják, hogy az elszegényedett és élelmiszerhiánnyal küzdő ország kényszervágásokkal és a disznóhús forgalmazásának betiltásával próbálta megállítani a sertéspestist.

Ugyan a világtól elzárkózó országból nemigen jönnek hírek, de úgy tudni, hogy a kínai határ mentén lévő Észak-Pjongan tartományban a teljes sertésállomány elpusztult.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Újabb sertéspestises esetek Németországban

2020. szeptember 27. 08:32

A német kormány fontolóra veszi, hogy a gazdálkodóknak támogatást nyújtson, miután az árak csökkentek az ASP vadon élő állatokban való felfedezését követően.

Uniós oltalom alatt az Akasztói szikiponty is!

2020. szeptember 26. 05:37

A magyar akvakultúra ágazat számára komoly elismerés, hogy a Szilvásváradi pisztráng után második magyar édesvízi halként az Akasztói szikiponty földrajzi árujelzője is uniós oltalmat kapott. Az Akasztói szikiponty oltalom alatt álló eredetmegjelölésként való bejegyzésével már 62-re emelkedett azoknak a magyar agrártermékeknek a száma, amelyek földrajzi árujelzője az Európai Unióban oltalmat élvez.

Megbénult a német sertéspiac

2020. szeptember 24. 12:17

A sertéseknek halálos kórt okozó vírus (ASP) továbbra is jelentős hatással van a piaci trendre, de mindenekelőtt az exportra.

Készül az akvakultúrát meghatározó stratégia

2020. szeptember 23. 12:01

Az Európai Unióban és Magyarországon is folyamatban van azoknak a stratégiai dokumentumoknak, jogszabályoknak és programoknak az előkészítése, amelyek a következő tíz évre meg fogják határozni a magyar akvakultúra fejlődését – mondta Szentpéteri Sándor erdőkért felelős helyettes államtitkár a 44. Halászati Tudományos Tanácskozáson.

A sertésembrió-elhalás kockázatát mérséklő kutatásba kezdtek

2019. március 3. 08:33

A szakemberek speciális zsírsavakat tartalmazó takarmányokat is fejlesztenek, hogy ezzel növeljék a megtermékenyülés valószínűségét és azt követően védjék az anyaállatot, valamint a magzatokat.

1900 malac veszett oda Alsómocsoládon

2018. október 14. 14:21

A tűzoltók a nagy füst miatt nem tudták kiterelni az állatokat az épületből, ezért valamennyi malac elpusztult.

Megjelentek az átmeneti támogatásokról szóló rendeletek

2020. június 23. 12:49

A támogatásra vonatkozó kérelmeket június 29-től, három ütemben lehet majd benyújtani a Magyar Államkincstár által erre a célra létrehozott elektronikus felületén.

Kacsatetemekkel etették a sertéseket, lecsapott a Nébih - Képek a telepről

2018. december 4. 08:27

A telepen nevelt sertések jelöletlenek voltak, eredetük és állategészségügyi állapotuk egyaránt ismeretlen.