Terményárak

A minisztériumi jelentés hatására emelkedett a három fő agrártermék ára

Agrofórum Online

A kukorica 1, a búza 0,4 a szójabab 0,2 százalékkal drágult azt követően, hogy az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériuma (USDA) közzétette kereslet kínálati adatsorait.

A kukorica tonnánkénti ára 152,2 dollárnak megfelelő szintig drágult, a búzaért 207,3 dollárnyit adtak tonnánként míg a szójabab 347,6 dollárba került. Az árak azt követően emelkedtek, hogy az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériuma, az USDA közzétette a tavalyi évre vonatkozó, felülvizsgált kereslet-kínálati adatait. Az USDA adatai csak szerény mértékben tértek el a várakozásoktól, de nem tartalmazták azokat a várható kilátásokat, amelyek a Kínával szembeni megújuló kereskedelemből adódhatnak.

A piacon egyébként már türelmetlenül várták a friss adatokat a kukorica és szójabab termeléséről, ezekkel kapcsolatban azt közölték hogy öt északi államban csökkent a hektáronkénti betakarított mennyiség a rossz időjárás miatt. „Ez a jelentés nem hozott gyökeresen új irányt a kereskedésben” – mondta Don Roose, az iowai West Des Moines árupiaci elemzőcég szakértője.

„A piacnak a jövőben dél-amerikai időjárási adatok és a kínai megállapodással kapcsolatos konkrétumok adhatnak majd határozottabb irány” – tette hozzá.
Szakértők szerint a héten az ázsiai országgal kapcsolatos hírek mozgathatják majd az agrártermékek piacát, ugyanis a tervek szerint ekkor írják alá az ideiglenes kereskedelmi megállapodást Peking és Washington között. Bár bizonyos aggodalmak is felmerültek. Egyes hírek szerint mégsem 15-én írják alá a kereskedelmi megállapodást. Donald Trump amerikai elnök egy televíziós interjúban homályosan fogalmazott a kereskedelmi megállapodás aláírásának időpontjával kapcsolatban.

A negyedéves gabona-készlet adatok szerint a raktárakban lévő mennyiség enyhén csökkent az egy évvel ezelőtti állapothoz képest. Az őszi búzával kapcsolatosan viszont komoly aggodalmak merültek fel, ugyanis az USDA becslései szerint a várható termésmennyiség 1909 óta, azaz amióta ilyen adatsort készítenek, a legalacsonyabb lehet jövőre. Ez segítette a drágulást.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Kedvező időjárás és csökkenő kínai kereslet: esnek az árak

2020. szeptember 30. 11:03

A párizsi árutőzsdén is hasonló trendek irányították a piacokat és egyértelmű vevői fölény alakult ki.

Egyre jobban hiányoznak az esőzések Oroszországban

2020. szeptember 29. 08:17

Oroszországnak nagy esőzésekre lenne szüksége a következő hetekben, mivel gazdálkodói továbbra is száraz talajba vetik a 2021-es őszi búza termését.

Terménypiac: megtörő lendület, korrekció vagy fordulat?

2020. szeptember 28. 11:21

A szeptember 21-ével kezdődő héten mintha kifáradtak volna a piacok és a korábbi lendületes áremelkedést csökkenés váltotta fel.

Árcsökkenések hete az agrártőzsdéken

2020. szeptember 28. 04:37

A párizsi árutőzsdén a malmi búza értéke 1,2 százalékkal, azaz 2,25 euróval a tonnánkénti 192,25 euróig mérséklődött öt nap alatt. A kukorica piacán is a vevők uralták a kereskedést.

A helyes műtrágyázási stratégia a búza esetében

2020. április 7. 13:33

Napjainkban a búzát takarmány-, liszt-, keményítő- és bioetanolgyártás céljából egyaránt termesztik. Ennek megfelelően a búzafajtákat a minőségi paramétereik alapján különböző osztályokba sorolják.

Magukra találtak a gabonapiacok

2020. március 3. 08:47

A szakértők szerint most korrigált kicsit a piac a múlt heti nagy csökkenéseket követően. A lejtmenetet a koronavírus terjedése miatti aggodalmak váltották ki.

Szélsőséges termésmennyiség várható búzából

2018. május 29. 08:54

A gabonát károsító rovarok zöme áttelelt, és a nagy melegben erős rajzásnak indult, így szinte éjjel-nappal dolgozniuk kellett a növényvédőknek.

Kizöldült az európai agrárpiac

2020. április 7. 09:17

Európában, a párizsi árutőzsdén hétfőn minden zöldbe fordult, azaz mind a négy fő agrártermék ára emelkedett mindhárom következő határidőre.