Terményárak

Drágultak a fő agrártermékek az árutőzsdén

Agrofórum Online

Mindhárom fő agrártermék árjegyzése emelkedett Chicagóban. A búza 0,7, a kukorica 1,1, a szójabab pedig 0,2 százalékkal drágult.

A gabonafélékkel kereskedők az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériumának (USDA) jövő heti kereslet-kínálati előrejelzésével kapcsolatban találgattak a piacon. A koronavírussal kapcsolatos aggodalmak is enyhültek némileg, de még nem teljesen világos a kép az agrárpiaci következményekkel kapcsolatban. A kínai import kapcsán merülnek fel sorra kérdések. Ez leginkább a szójabab árát érinti, amelyre ráadásul a várhatóan rekordméretű brazil termés is árcsökkentő hatást gyakorol.

„Dél-Amerika és Kína szorításában lehet most kereskedni a szójababbal. Most az a leginkább valószínű forgatókönyv, hogy az árak középtávon inkább csökkennek addig, amíg nem derül ki, hogy Kína mennyi amerikai terméket akar pontosan vásárolni” – mondta a Thomson Reuters hírügynökségnek Ole Houe, a Sydneyben működő IKON Commodities árupiaci tanácsadócég igazgatója.

A január 30-án zárult hat napban öt hónapos mélypontra csökkent az Egyesült Államokból Kínába szállított szójabab mennyisége, közölte az USDA. Ezért is várják nagyon a piacon a jövő héten megjelenő, következő hónapra vonatkozó kereskedelmi becsléseket. A kínai vámhivatal közben bejelentette, hogy nem ad ki előzetes januári adatokat, hanem a januári és a februári adatsort a szokásoktól eltérően majd egyesítve teszi közzé.

Kínában különben tovább nőtt a koronavírus áldozatainak száma. A hivatalos számok alapján már 636-an vesztették életüket és több, mint 31 ezren fertőződtek meg. A Japán melletti hajón is egyre agresszívabban terjed a vírus, a hajón tartózkodók közül már 61-en betegedtek meg. Telefonon egyeztetett Donald Trump amerikai és Hszi Csin-ping kínai elnök. Trump támogatásáról biztosította Kínát és kijelentette, hogy biztos benne, hogy Kína meg fogja tudni oldani a problémát – emlékeztetett az Equilor Befektetési Zrt.

A dollár is drágult közben, a több fontos valutával szemben számított dollárkosár értéke négy hónapos csúcsra ért. Ez az exportpiacon hátrány az amerikai termelőknek.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Kedvező időjárás és csökkenő kínai kereslet: esnek az árak

2020. szeptember 30. 11:03

A párizsi árutőzsdén is hasonló trendek irányították a piacokat és egyértelmű vevői fölény alakult ki.

Egyre jobban hiányoznak az esőzések Oroszországban

2020. szeptember 29. 08:17

Oroszországnak nagy esőzésekre lenne szüksége a következő hetekben, mivel gazdálkodói továbbra is száraz talajba vetik a 2021-es őszi búza termését.

Terménypiac: megtörő lendület, korrekció vagy fordulat?

2020. szeptember 28. 11:21

A szeptember 21-ével kezdődő héten mintha kifáradtak volna a piacok és a korábbi lendületes áremelkedést csökkenés váltotta fel.

Árcsökkenések hete az agrártőzsdéken

2020. szeptember 28. 04:37

A párizsi árutőzsdén a malmi búza értéke 1,2 százalékkal, azaz 2,25 euróval a tonnánkénti 192,25 euróig mérséklődött öt nap alatt. A kukorica piacán is a vevők uralták a kereskedést.

Magukra találtak a gabonaárak

2020. március 20. 07:33

A kukorica ára 3 és fél éves mélypontról pattant fel, ahova az üzemanyagok iránti kereslet csökkenése miatt került az etanolpiaci kitettsége miatt.

Orosz és ukrán búzát venne Algéria

2020. szeptember 19. 09:34

A párizsi árutőzsdén a vevők uralták a kereskedést, a malmi búza, a kukorica, a repce és a takarmánybúza is drágult.

A betakarítási híreket figyeli a piac

2019. október 30. 05:37

A szója azért áll a tárgyalások középpontjában, mert ez a legfontosabb amerikai exporttermék kínai irányba.

280 százalékkal nőtt az importált amerikai szójabab mennyisége az EU-ban

2018. augusztus 3. 06:52

A brüsszeli testület tájékoztatása szerint az amerikai szójabab részesedése a júliusi 360 ezer tonnával 37 százalékra nőtt az uniós importban, szemben az egy évvel korábbi 9 százalékkal.