Tápanyag-utánpótlás
Fizetett tartalom

Akik még nem döntöttek

Yara Hungária

Azoknak a kukorica- és napraforgó-termelőknek szeretnék néhány szakmai érvet és terméket ajánlani, akik még nem döntötték el, milyen komplex műtrágyát akarnak tavasszal kijuttatni növényeik tápanyagszükségletének kielégítésére. Ne csak az ár legyen meghatározó! Fontos szempont, hogy a kiválasztott műtrágya a kezdeti időszaktól tudjon tápanyagot biztosítani a növényeinknek. Ezt egy vízben jól oldódó termékkel tudjuk elérni.

Ugyancsak fontos, hogy a foszfor és a kálium hatóanyag mellett a magnézium és a kén pótlását is megoldjuk.

Szem előtt kell tartanunk a mikroelemek talajon történő pótlását is, ezért egy olyan komplexet kell keresnünk, amely tartalmazza ezeket a hatóanyagokat (pl. bór cink) is.

A megfelelő fizikai tulajdonságok is meghatározóak az különböző termékek esetében. Fontos, hogy a kiválasztott műtrágyánk könnyen kijuttatható legyen, ne álljon össze. Amire érdemes még figyelni, hogy a szemcseméret közel azonos legyen, ne legyen poros, s kemények legyenek a szemcsék. Aki vetéssel egymenetes kijuttatásban gondolkodik, számára csak a granulált formula jöhet szóba.

A közgazdasági oldal szempontjából nem hagyható figyelmen kívül, hogy megbízható gyártótól válasszunk terméket, mert ez a garancia arra, hogy az a hatóanyagtartalom található a termékben, ami a zsákon fel van tüntetve.

A több évtizedes tapasztalat és termelői visszajelzések alapján mondhatom, hogy a YaraMila termékcsalád megfelel ezeknek a kritériumoknak.

Ki szeretném emelni, hogy több összetétel közül tudjuk kiválasztani azt, ami talajunknak, növényünk számára egyaránt a legjobb megoldás.

A YaraMila termékek hektár dózisa: 200-400 kg/ha. Részletesebb leírást található termékeinkről és egyes növényi kultúrákról a yara.hu weblapon.

Ha a Yarától választja ki a műtrágyáját, jó döntést hoz 2020-ban is.

Kovács András,
Yara szaktanácsadó
+36 30 689 8095

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Starterek, fungicidek és lombtrágyák a kalászosoknak

2020. július 10. 18:48

A Kwizda Terepszemlén a szakemberek a koronavírus-járvány miatt ezúttal nem személyesen, hanem élő videóban mutatták be a 2020-as tápanyagos és növényvédelmi kísérletek eredményeit.

A jó repcetermés alapja az átgondolt tápanyagellátás

2020. július 1. 06:00

A repce a harmadik legjelentősebb olajnövény (az őszi káposztarepce magja 40-50 % olajat tartalmaz), és a második legfontosabb fehérjenövény a világon (repcedara fehérjetartalma kb. 38-40 %).

Tápoldatozás, mint a legkorszerűbb trágyázási eljárás a kertészetekben II.

2020. június 30. 09:36

Egy közepes nagyságú, 5 000 m2 felületű hajtató kertészetnek, amennyiben egyszeri alkalommal 5 mm mennyiségű tápoldatot szeretnénk kijuttatni, 25 m3 térfogatnak megfelelő tartálykapacitással kellene rendelkeznie, ekkora tartályban kellene bekeverni a műtrágyát.

Tápoldatozás, mint a legkorszerűbb trágyázási eljárás a kertészetekben I.

2020. június 29. 19:32

Korábbi írásainkban már többször érintettük a tápoldatozást, gyakran emlegettük, mint korszerű trágyakijuttatási technikát egy-egy növény termesztéstechnológiájának ismertetése során. Most a fejtrágyázás időszakában – a gyakori olvasói kérdések és levelekre válaszolva – szükségét látjuk megismételni, a módszert részletesebben ismertetni, az összefüggéseket kicsit mélyebben elmagyarázni.

Lehet, vagy szükséges másképpen csinálni?

2018. február 1. 07:34

A változó világ változó körülményei között nemcsak lehet, de szükséges is alkalmazni azokat a lehetőségeket, eljárásokat, melyekkel a jövedelmet stabilizálni, növelni lehet a fenntarthatóság mellett.

A műtrágyák hatékonyságának növelése talajoltással

2019. február 12. 06:36

A szántóföldi növények közül a napraforgóról reagál a leglátványosabban a talajoltó technológiára. Az elmúlt három évben az AGRO.bio Demo Farm Projektjében résztvevő gazdaságoknál végzett vizsgálataink során a kezeletlen területhez képest átlagosan 11%-kal mértünk magasabb értékeket a talajoltásban részesült területen.

Intenzív talajélet nélkül nincs hatékony növénytermesztés, avagy a baktériumkészítmények szerepe a szárbontásban!

2019. október 9. 08:06

A szántóföldön termesztett növénykultúrák betakarított termése a teljes növényi biomassza kevesebb, mint 50%-a. A fennmaradó nagyobb rész melléktermék, melynek jelentősebb része nem kerül vissza a talajba. A gabonafélék, ipari és takarmánynövények gyökér és szármaradványa átlagosan a 8-10 tonnát is elérheti hektáronként.

Folyadék műtrágya - nem biztos, hogy eddig jól csináltad!

2020. március 25. 09:23

A műtrágya árának emelkedésénél egy rosszabb dolog van, bár kevésbé nyilvánvaló, nevezetesen, ha nem hasznosul. Igen-igen tudjuk, a granulált műtrágya ameddig nem kap nedvességet, nem válik felvehetővé, ezért áll át egyre több gazdaság folyadék műtrágyákra.