Terményárak

Két hónapos csúcs közelében a szójabab

Agrofórum Online

A búza ára 0,6 százalékkal csökkent, a szójabab árjegyzése is csökkent, de csak 0,3 százalékkal. A kukorica viszont 0,7 százalékkal drágult Chicagóban. Párizsban a malmi búza és a takarmánybúza olcsóbb, míg a kukorica és a repce drágább lett.

A múlt heti erős kínai exportkereslet után igaz némileg csökkent a szójabab ára az Egyesült Államokban, de nem szakadt el nagyon a pénteki értéktől a kurzus. Két hónapos csúcsra szaladtak az árak, de nem tudták megtartani azt a szintet.

„Az elmúlt napok drágulása egy korrekciónak tekinthető egy rendkívül hosszú előkészítési időszakot követően. Sok a bizonytalanság a piacon, nem tudni, hogy az eladói hangulat meddig tarthat ki a lokális csúcsot követően” – nyilatkozta Joe Vaclavik, a Standard Grain agrárpiaci cég elnöke. Az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériuma (USDA) pénteken 588 ezer tonna szójabab-értékesítésről számolt be.

A búza árának lefelé csúszásában szerepet játszott, hogy a betakarítás jó ütemben folytatódik Texasban és Oklahomában, míg az észak termőterületekről is jó hírek érkeztek. Az árcsökkenést visszafogták az Oroszországból érkező hírek, amelyek szerint a búza termése 40 százalékkal csökkenhet a tavalyhoz képest hidegebb időjárás és az aszály miatt.

A kukorica drágulását a magasabb olajárak és azokon keresztül az etanol iránti igény növekedése támogatta. Plusz aggodalmak merültek fel az Egyesült Államok közép-nyugati részeiben tapasztalható szárazság miatt is.

Európában most a repce és a kukorica drágult, míg a malmi búza és a takarmánybúza kurzusa csökkent. A malmi búza 75 eurócenttel a tonnánkénti 186 eurós szintre húzódott vissza viszonylag alacsony forgalom mellett. Összesen 12 667 üzletet kötöttek a nyílt piacon. A takarmánybúza árjegyzése 1,5 euróval a 162,5 euró/tonnára csökkent. A kukorica befektetői örülhettek a 169,75 eurós tonnánkénti ár 25 eurócentes drágulást jelentett. A repce jobban, 3,75 euróval drágult és 378,75 euró/tonnáig menetelt a kurzus

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Kedvező időjárás és csökkenő kínai kereslet: esnek az árak

2020. szeptember 30. 11:03

A párizsi árutőzsdén is hasonló trendek irányították a piacokat és egyértelmű vevői fölény alakult ki.

Egyre jobban hiányoznak az esőzések Oroszországban

2020. szeptember 29. 08:17

Oroszországnak nagy esőzésekre lenne szüksége a következő hetekben, mivel gazdálkodói továbbra is száraz talajba vetik a 2021-es őszi búza termését.

Terménypiac: megtörő lendület, korrekció vagy fordulat?

2020. szeptember 28. 11:21

A szeptember 21-ével kezdődő héten mintha kifáradtak volna a piacok és a korábbi lendületes áremelkedést csökkenés váltotta fel.

Árcsökkenések hete az agrártőzsdéken

2020. szeptember 28. 04:37

A párizsi árutőzsdén a malmi búza értéke 1,2 százalékkal, azaz 2,25 euróval a tonnánkénti 192,25 euróig mérséklődött öt nap alatt. A kukorica piacán is a vevők uralták a kereskedést.

A globális készletek szűkülése miatt aggódnak a befektetők

2019. október 19. 09:51

A búza ára a déli félteke romló terméskilátásai miatt emelkedett tovább. Argentínában és Ausztráliában a korábban vártnál rosszabb termésre számítanak a szakértők.

Megjött a szója preemergens kezelésére is kibővített Pledge gyomirtó szer engedélyokirata

2018. április 11. 07:07

Módosult a Sumi Agro növényvédő szerének engedélyokirata, a dokumentumot számos kultúrával bővítette a NÉBIH.

Tapasztalatok az ökológiai szójatermesztésről

A 2020 januárjában megjelent USDA (United States Department of Agriculture) jelentés szerint a 2019/2020-as évben a világ szójatermesztése 337,7 millió tonna, ami 0,23 millió tonnával több, mint az elmúlt évben. A legnagyobb szójatermesztő országok továbbra is Brazília (123 millió t), USA (97 millió t) és Argentína (53 millió t), az EU-ban 2,6 millió tonna szóját termelnek.

Kína is felfüggesztheti az agrártermékekre kivetett vámot

2019. november 5. 12:21

Az eddigi hírek szerint Kína és az Egyesült Államok álláspontja jelentősen közeledett az utóbbi hetekben, már arról is egyezkednek, hogy hol írják majd alá a megállapodást.