Chicagóban 0,9 százalékkal csökkent a búza ára, a kukorica viszont drágult, igaz csak 0,3 százalékkal. A szójababért 0,9 százalékkal adtak többet a piacon. A repce kurzusa 0,2 százalékkal került lejjebb. Európában több nap után az eladók került fölénybe, egyedül a kukorica drágult. A malmi búza és a takarmánybúza kurzusa csökkent, míg a repce árszintje stagnált.
Az amerikai szójabab csütörtöki drágulását a kínai kereslet támogatta, bár Peking és Washington között a növekvő feszültségek korlátozták ennek ütemét. Közben a szójabab olyan fejlődési szakaszban van a földeken, ami kritikus a termésmennyiség miatt, de az időjárási körülmények egyelőre kedvezőek az Egyesült Államok középnyugati vidékein. A kukorica drágulását is az ázsiai országból várható kereslet okozta. A búza főleg a technikai alapon kereskedők üzletkötéseinek hatására mérséklődött. Azonban az a hír sem tett jót a búzának, hogy Brazília ebben a hónapban két szállítmány orosz búzát vásárolt.
„Úgy gondolom, hogy enyhe prémiumot áraz az agrárpiac az élénkülő kínai kereslet miatt” – mondta Tom Fritz, az EFG Group árupiaci munkatársa.
A magán exportőrök arról számoltak be, hogy 132 ezer tonna szójababot értékesítettek kínai vevőknek, erről az ország mezőgazdasági minisztériuma (USDA) csütörtökön adott hírt. A két ország közötti feszültségek fokozódása azonban tompította a nyereséget, miután Washington arra utasította Pekinget, hogy kémkedési vádak miatt zárja be houstoni főkonzulátusát. Peking korábban tiltakozását fejezte ki, amiért Washington váratlanul felszólította a houstoni főkonzulátusának bezárására.
A párizsi árutőzsdén az elmúlt napokban inkább a vevők voltak fölényben, ám csütörtökön megváltozott a hangulat és inkább az eladók kerültek középpontba. A malmi búza kurzusa 25 eurócenttel a 183,5 euró/tonnás értékre kúszott vissza átlag alatti forgalom mellett. Összesen 12 7929 üzletet kötöttek a parketten. A takarmánybúzáért 30 eurócenttel adtak kevesebbet a kereskedők és 167,25 eurós tonnánkénti árszint alakult ki zárásra. A repce a 379,756 euró/tonnás szinten maradt. A kukorica viszont drágult, az 1 eurós pluszt követően 174,75 euró/tonnás érték alakult ki.