Terményárak

Vérengzéssel zárult a hét a gabonapiacokon

Agrofórum Online

Chicagóban és Párizsban is mindegyik fontosabb agrártermék ára csökkent a hét utolsó kereskedési napján. Az Egyesült Államokban a búza és a kukorica is 1-1 százalékkal, a szójabab pedig 1,1 százalékot vesztett értékéből. Európában is az eladók dominálták a kereskedési napot.

Az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériumának (USDA) pénteki adatai szerint Kínából 456 ezer tonnára vonatkozóan kötöttek szerződést.

A kereskedők most olyan pozíciókat állítottak be a piacon, amelyek az USDA jövő heti havi kínálati és keresleti jelentésével kapcsolatos várakozásaiknak felelnek meg.

„Jelenleg nem jók a növekedési feltételek. Van egy olyan becslés, amely szerint a jövő héten medve, azaz csökkenő piac várható. A politikai feszültségek tovább növekedhetnek. Mindezek a tényezők azt támasztják alá, hogy az árak még alacsonyabbá válhatnak” – hangsúlyozta Brian Hoops, a Midwest Market Solutions brókercég elnöke.

Egy rekord kanadai búza-terméssel kapcsolatos becslés is érkezett a piacra és az oroszországi betakarításra vonatkozó előrejelzések is növekednek. Az ausztráliai helyzet javulása és az amerikai tavaszi búza-betakarítás jó adatai is alátámasztották a globális kínálat bővülésével kapcsolatos várakozásokat.

Párizsban is mindegyik fontosabb agrártermék ára csökkent a hét utolsó napján. A malmai búza kurzusa 1,25 euróval ment lejjebb és 178 euró/tonnás szinten ment hétvégi pihenőre. Átlagosan alakult a forgalom, összesen 14 389 üzletet kötöttek pénteken. A repce árjegyzése 377,25 euróig csökkent, ami 2,25 eurós mínuszt jelentett. A kukoricáért tonnánként 25 eurócenttel adtak többet, ami 164,5 euró/tonnás kurzushoz vezetett. A takarmánybúza 162,65 euró/tonnás záróértéke 90 eurócentes mínuszt jelentette. A kereskedők nem csak rövid, hanem középtávon sem voltak optimisták. A következő határidőn kívül az azt követő hét fontosabb határidőre is szinte mindegyik agrártermék ára csökkent. Egyetlen kivétel volt, a kukorica ára márciusra nem változott, de amúgy pirosban álltak a számok.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Kedvező időjárás és csökkenő kínai kereslet: esnek az árak

2020. szeptember 30. 11:03

A párizsi árutőzsdén is hasonló trendek irányították a piacokat és egyértelmű vevői fölény alakult ki.

Egyre jobban hiányoznak az esőzések Oroszországban

2020. szeptember 29. 08:17

Oroszországnak nagy esőzésekre lenne szüksége a következő hetekben, mivel gazdálkodói továbbra is száraz talajba vetik a 2021-es őszi búza termését.

Terménypiac: megtörő lendület, korrekció vagy fordulat?

2020. szeptember 28. 11:21

A szeptember 21-ével kezdődő héten mintha kifáradtak volna a piacok és a korábbi lendületes áremelkedést csökkenés váltotta fel.

Árcsökkenések hete az agrártőzsdéken

2020. szeptember 28. 04:37

A párizsi árutőzsdén a malmi búza értéke 1,2 százalékkal, azaz 2,25 euróval a tonnánkénti 192,25 euróig mérséklődött öt nap alatt. A kukorica piacán is a vevők uralták a kereskedést.

Növelnék a versenyképes szójatermelést

2019. december 11. 09:33

A gazdálkodók további ösztönzésére, a mind gazdaságosabb termelés érdekében, ez év szeptemberében 100 milliárd forint hitelkeretig elindult a mezőgazdasági és élelmiszeripari beruházási hitelekhez kapcsolódó, a kamatköltségeket 80 százalékig átvállaló kamattámogatási program.

Megtorpant a gabonaárak emelkedése

2019. december 19. 08:33

A szójabab ára enyhén, 0,01 százalékkal a tonnánkénti 341 dolláros szint alá csökkent, az elmúlt napok drágulásait követően, ami a Kína és az Egyesült Államok közötti kereskedelmi megállapodás hatásának tudható be alapvetően.

A búza ára 6,6 százalékkal zuhant egy hét alatt

2020. augusztus 11. 06:36

A kínálati kilátások a búza piacára is nyomást gyakoroltak és az ár egy hónapos mélypontra esett pénteken.

Több hetes mélyponton maradtak a gabonaárak

2019. november 21. 08:56

A Kína és az Egyesült Államok közötti kereskedelmi tárgyalások okozta bizonytalansággal okolható részben a nagyobb lejtmenet a terményárakban.