Chicagóban a búza 0,9 százalékkal drágult, a kukorica 1,1 százalékkal került többe nap végén, a szójabab kurzusa pedig 0,1 százalékkal került feljebb. Párizsban a malmi búza és a repce árjegyzése felfelé, míg a kukorica és a takarmánybúza kurzusa lefelé változott.
Az amerikai szójabab 366,88 dollár/tonnán hagyta el a kereskedést, még enyhe csökkenés is kialakult, de napközben 370,16 dolláros árszint is kialakult. Ez önmagában nem számít különösen kerek értéknek, de az Egyesült Államokban az üzletben a vékánkénti kereskedési adatokat figyelik a piacon, márpedig utóbbi érték 10,0862 dolláros vékánkénti értéket jelent. A 10 dolláros értéket régen, utoljára 2018 májusában haladta meg az árjegyzés, így mondhatni lélektani árszint felett jegyezték a szójababot. Kína erős exportigénye indokolta ezt a drágulást az elemzők szerint. A kukorica ára mindeközben hat hónapos csúcsra ért, és a búza is drágult.
A szójabab azt követően került többe, miután az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériuma (USDA) csökkentette előrejelzéseit az amerikai szójatermelésről és a 2020/21-es várható készletekről. Elemzők megjegyezték, hogy a kormány a jelentésében változatlanul hagyta a 2020/21-es amerikai szójabab-exportra vonatkozó becslést annak ellenére, hogy a kínai szójabab-értékesítés mennyisége emelkedett. Ebből az következik, hogy az USDA a következő hónapokban tovább csökkentheti készlet-előrejelzéseit. Az USDA hétfőn megerősítette az amerikai szójabab és kukorica friss eladási adatit a kínai vevők felé.
„A piacon most azt valószínűsítik, hogy folyamatos keresletet fogunk tapasztalni, miközben a termés nagyságában enyhe csökkenésre lehet számítani” – mondta Tom Fritz, a chicagói EFG Group partnere, utalva a szójabab határidős piacának kilátásaira.
Európában a fontosabb agártermékek közül kettő, a malmi búza és a repce drágult, de abban a tekintetben kiegyenlített volt a piac, hogy másik két árucikk, a kukorica és a takarmánybúza pedig olcsóbb lett. Egy tonna malmi búzáért 188,75 eurót adtak, ami 25 eurócentes emelkedés. Összesen 23 251 kontraktust kötöttek a parketten a decemberi határidőre, ami átlag felettinek számít. Márciusra 5134 üzlet jött létre, itt 189,5 eurós tonnánkénti árszint alakult ki, ami szintén 25 eurócentes pluszt jelentett. A repce árjegyzése 2 euróval a tonnánkénti 384,25 euróig ment feljebb. A kukorica 167,75 eurós kurzusa 50 eurócentes mínuszt követően alakult ki. A takarmánybúza tonnánként 55 eurócenttel lett olcsóbb, ez 176,45 eurós árszintet eredményezett.