Növényvédelem

Még többet adunk! Kalászos gyomirtás DuPont technológiával

Agrofórum Online

A kalászos növényvédelem területén a DuPont több évtizedes tapasztalattal rendelkezik. A fejlesztések következtében folyamatosan alkalmazkodunk a felhasználók igényeihez. Miután alapfeltétel a gyommentes állomány biztosítása, célszerű olyan készítményeket választani, amelyek jó minőségben és kockázatok nélkül valósítják meg a hatékony gyomirtást.

A gabonagyomirtás ideális időpontja a kökényvirágzás idejére esik (2016. április 7., Látókép)

A kalászosok gyommentesítésére használatos DuPont gyomirtó szerek; a Granstar® Super SX®, a Pointer® Star és a Granstar® SuperStar a gabonában előforduló legtöbb kétszikű gyomnövény ellen kiváló hatásúak. Rugalmasan, akár a zászlóslevél megjelenéséig felhasználhatóak. Modern SX® formulációjuknak köszönhetően könnyebb kezelhetőséget és jobb hatékonyságot biztosítanak, mint az egyéb formulációjú készítmények. Gyorsabb és egyszerűbb a permetezőgép tisztítása, így nagyobb teljesítményt és biztonságosabb felhasználást eredményez más kultúrák esetében is. Jól keverhetőek más peszticidekkel, így a technológiai folyamatok egyszerűsíthetőek és olcsóbbá tehetők. A Granstar alapú gyomirtószer-kombinációknál nincs utóvetemény korlátozás, így a zöldítési követelményeknek is rugalmasabban megfelel, aki ezeket választja.

A szélsőséges időjárás mostanában egyre gyakrabban akadályozza a mezőgazdasági munkálatok időbeni elvégzését, előre nem látható stresszhelyzeteket okozva a növényeknek és a gazdáknak egyaránt. A DuPont készítményei kiváló szelektivitásuknak köszönhetően az átlagostól jelentősen eltérő körülmények között is átlagon felüli teljesítményre képesek.

Egyre gyakrabban jelennek meg a mezőgazdasági szezonban szélsőséges időjárási körülmények, melyek azt eredményezhetik, hogy a gyakorló szakemberek sem tudják minden esetben optimális időben és körülmények között elvégezni az állománygyomirtást. A különböző herbicid-toleráns napraforgó árvakelések problémája tovább nehezíti a gyomirtások helyzetét, amelyre a herbicid-toleranciához képest csakis a teljesen más hatásmechanizmusú készítmények vagy ezek kombinációi jelenthetik az igazi megoldást.

Ezt felismerve a DuPont folyamatosan megújítja széles hatásspektrumú gyomirtószer-palettáját. 2017-től a Starane 250 SC-t tartalmazó ikercsomagokat Starane Forte 333 EC-t tartalmazó egységcsomagokra cseréljük. Megváltozik a Starane formulációja, és ezzel több fluroxipir (108 g helyett 120 g aktív hatóanyag) kerül kijuttatásra hektáronként, ami tovább javítja a termékek megbízhatóságát.

A DuPont gabona gyomirtó szer ajánlata a 2017-es növényvédelmi szezonra

Gyomirtó szer Hatóanyag Károsítók Kiszerelés Dózis
Granstar® Super 50SX® 25% tribenuron-metil + 25% tifenszulfuron metil Magról kelő kétszikű gyomnövények, mezei acat 240 g műanyag doboz 40-60 g/ha
Granstar® SuperStar 25% tribenuron-metil  + 25% tifenszulfuron metil + 25% fluroxipir Magról kelő kétszikű gyomnövények, mezei acat, ragadós galaj 150 g + 0,9 l ikercsomag 50 g/ha + 0,3 l/ha
Granstar® SuperStar NEW 25% tribenuron-metil + 25% tifenszulfuron metil + 33,3% fluroxipir Magról kelő kétszikű gyomnövények, mezei acat, ragadós galaj 200 g + 1 l egységcsomag 50 g/ha + 0,25 l/ha
Pointer® Star 14,35% metszulfuron-metil + 14,35% tribenuron-metil + 25% fluroxipir Magról kelő kétszikű gyomnövények, mezei acat, ragadós galaj 84 g + 0,9 l ikercsomag 28 g/ha + 0,3 l/ha
Pointer® Star NEW 14,35% metszulfuron-metil + 14,35% tribenuron-metil + 33,3 % fluroxipir Magról kelő kétszikű gyomnövények, mezei acat, ragadós galaj 112 g + 1 l egységcsomag 28 g/ha + 0,25 l/ha

A DuPont készítmények felhasználása előtt olvassa el és kövesse a termékek csomagolásán lévő címke felhasználási utasításait!

A más módon nem jelölt, ® vagy ™ jellel ellátott márkanevek a DuPont és leányvállalatainak márkanevei. © 2016 DuPont.
Starane™, Starane™ Forte (Dow)

(DuPont Magyarország Kft.)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Mit tegyünk a repcével ősszel?

2020. szeptember 17. 07:57

A repce őszi menedzselése képzi az alapját egy igazán jó termésszintnek. Az őszi teendőink célja, hogy olyan repcét „engedjünk a télbe”, ami 8-12 levelet és kb. 30 cm-es karógyökérzetet fejlesszen minimum 1 cm-es gyökérnyakátmérővel. Ha ezeket a paramétereket el tudjuk érni, akkor nyugodtak lehetünk afelől, hogy a növényünk át fog telelni. Ahhoz viszont, hogy ezt a fejlettséget a növény el is tudja érni, ahhoz az őszi teendőket kézben kell tartani.

Őszi teendők a repcetáblán

2020. szeptember 16. 12:31

Az elmúlt pár év tapasztalatai megerősítik, hogy jövedelmező termésszint a vetéstől kezdve tervezett és megfelelően végzett növényápolási, növényvédelmi technológiák alkalmazásával érhető el.

„Nem a célokkal, hanem a módszerekkel van probléma” – interjú Szalkai Gáborral

2020. szeptember 16. 12:03

A növényvédelem helyzetét folyamatos kétségek közt tartja az EU, gyors és sokszor indokolatlan hatóanyag-kivonási döntéseivel. E mellé idén tavasszal berobbant a koronavírus-járvány, ami kaotikus szezonkezdést okozott mind a növényvédőszer-gyártók, mind a kereskedők és termelők oldalán. A Növényvédelmi Szövetség képviseli a Magyarországon bejegyzett növényvédőszer-gyártó cégek, illetve képviseleteik szakmai érdekeit, ezért kértük a kialakult helyzet elemzésére az NSZ ügyvezető igazgatóját, Szalkai Gábort.

Judo – egy régi-új szer levéltetvek ellen

2020. szeptember 14. 12:02

Az ősz iárpa sikeres termesztésének alapja, hogy megakadályozzuk a vírusok fertőzését az állományban. Az őszi árpa legfontosabb vírusai az árpa sárga törpülés vírus (BYDV) és a búza törpülés vírus (WDV). Közös bennük, hogy vektorok segítségével terjednek, a BYDV vírust a levéltetvek, míg a WDV vírust a kabócák terjesztik.