Agrártámogatások

600 millió forinttal támogatják a mezőgazdasági termelőeszközökben okozott viharkárok kompenzálását

AM Sajtóiroda

Az elmúlt hónapok viharai súlyos, sok esetben a gazdálkodás folytatását ellehetetlenítő károkat okoztak a mezőgazdasági termelőeszközökben - ültetvényekben, épületekben, berendezésekben -, amely nehéz helyzet elé állítja az érintett termelőket. Az Agrárminisztérium 600 millió forint keretösszeggel új támogatási konstrukciót dolgozott ki a viharok által a mezőgazdasági termelőeszközökben okozott károk részbeni kompenzálására.

A támogatási program keretében a vissza nem térítendő, úgynevezett csekély összegű támogatást az a viharral érintett településen termelőeszközzel (ültetvény, épület, egyéb építmény, berendezés) rendelkező mezőgazdasági termelő igényelheti, akinek termelőeszközében a vihar kárt okozott.

A támogatási kérelmet 2019. október 15-31. között lehet benyújtani a Magyar Államkincstárhoz, a Kincstár honlapján közleményben közzétett nyomtatványon. Egy kérelmező egy támogatási kérelmet nyújthat be. A határidőn túl benyújtott, valamint a hiányos kérelmeket a Magyar Államkincstár elutasítja, hiánypótlásra nincs lehetőség. A támogatási kérelemhez mellékelni kell a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara igazolását a viharkárról, amelynek kiadása – a termelő nyilatkozata, a termelőeszköz értékét és birtokviszonyát igazoló dokumentumok, valamint a keletkezett kár felmérése alapján – 2019. október 10-ig kérelmezhető az agrárkamara illetékes megyei ügyintéző szervezetétől. A kompenzáció kifizetésére az agrártárca 600 millió forintot különített el a várhatóan több száz jelentkező károsult termelő számára.

A támogatás további részleteiről és a termelői teendőkről a 46/2019. (X. 4.) AM rendelet és a Magyar Államkincstár honlapján közzétett közleményből, valamint a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara megyei ügyintéző szervezetétől tájékozódhatnak a károsult termelők.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Csak pár nap maradt az EFA másodvetések elvetésére

2020. szeptember 25. 09:47

A másodvetések tényleges vetését a tényleges vetés megtörténtét követő 15 napon belül kell bejelenteni az egységes kérelemben.

Anyakecsketartás átmeneti támogatása kérelembeadás nyílik hétfőn

2020. szeptember 18. 09:17

Az átmeneti támogatás mértéke 8 200 forint/anyakecske, azzal, hogy a támogatás országos szinten a tárgyévre vonatkozóan legfeljebb 32 000 egyed után nyújtható.

Elindult az átmeneti támogatások kifizetése

2020. szeptember 16. 08:47

Első körben 3,12 milliárd Ft-ot utaltak ki összesen 13000 kertészeti tevékenységet végző, méhész gazdálkodó, valamint tejhasznú-tehéntartó számára.

Agrofeed Kft.: 747 millió forint támogatás fermentációs eljárások fejlesztésére

2020. szeptember 8. 04:36

A három éven átívelő projekt célja olyan speciális nedves fermentációs eljárás honosítása és továbbfejlesztése, mellyel kevésbé értékes takarmány-alapanyagok tartósítása és feltárása végezhető el.

Május 1-től igényelhető a fűszerpaprika-termelők de minimis támogatása

2018. április 18. 07:20

Vissza nem térítendő mezőgazdasági csekély összegű támogatást igényelhető a minőségi fűszerpaprika termelése céljából vásárolt fémzárolt vetőmag költségeinek részbeni kompenzálására.

KAP: a gazdák életképessége a tét

2018. március 6. 08:17

A Visegrádi Négyek agrárkamaráinak kibővített ülésének középpontjában ismét a 2020 utáni Közös Agrárpolitika (KAP) volt. A szervezetek vezetői hangsúlyozták, hogy csak egy erős, megfelelő pénzügyi forrásokkal rendelkező agrárpolitikával biztosítható a termelők gazdasági életképessége.

Újabb méhészeti támogatások kifizetését kezdte meg a Kincstár

2019. szeptember 23. 09:07

A Magyar Államkincstár a Magyar Méhészeti Nemzeti Program 2018/2019-es végrehajtási időszakához kapcsolódóan az elmúlt hónapokban tizenkét alintézkedés keretében már összesen 335 millió forint támogatást fizetett ki a méhész-gazdálkodóknak, illetve a méhész szervezeteknek.

A tavalyi összeg kétszerese áll rendelkezésre a tanyafejlesztési programban

2019. július 5. 08:16

Az egész nemzeti tanyafejlesztési program azért indult el, hogy a tanyasi életforma megmaradjon, az ott élők, gazdálkodók élete könnyebb legyen.