Állattenyésztés

Csülökápolás felsőfokon

Szent István Egyetem

Különleges tanfolyammal gyarapította továbbképzési palettáját a Szent István Egyetem.

A a szarvasmarha-tenyésztés és -tartás szakterületén dolgozók a csülökápolás elméleti és gyakorlati módszereit sajátíthatják el. Az akár már két résztvevővel is induló oktatásra elsősorban a szakdolgozók jelentkezését várják.

A kurzus során a résztvevők az alapvető munkavédelmi, anatómiai és kórtani ismereteket, a betegségek kezelési és megelőzési lehetőségeit, és a tehermentesítő csülökkörmözés gyakorlati módszereit tanulhatják meg. A vizsgát követően alkalmasak lesznek szarvasmarha-állományok lábvég-ápolásával kapcsolatban felmerülő minden nemű feladat szakszerű elvégzésére. A képzés gyakorlatorientált, ezért az alapvető elméleti ismereteken túl a szervezők nagy hangsúlyt fektetnek a csülökápolás és –szabályozás helyes gyakorlatának elsajátítására.

A Szent István Egyetem számos felnőttképzési tanfolyamot kínál az érdeklődőknek. Kurzusai között megtalálhatóak az OKJ, a mezőgazdasági, a műszaki, a hatósági és egyéb szakmai képzések is. A Csülökápoló képzés mellett 2018-ban induló kurzusok között szerepel a méhész, a gomba-szakellenőr és a munkavédelmi technikusi oktatás is.

A Szent István Egyetem 5 év alatt összesen 237 sikeres tanfolyamot tudhat a magáénak közel 6.000 fő részvételével.

További információk: http://sztk.szie.hu/felnottkepzes

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Újabb sertéspestises esetek Németországban

2020. szeptember 27. 08:32

A német kormány fontolóra veszi, hogy a gazdálkodóknak támogatást nyújtson, miután az árak csökkentek az ASP vadon élő állatokban való felfedezését követően.

Uniós oltalom alatt az Akasztói szikiponty is!

2020. szeptember 26. 05:37

A magyar akvakultúra ágazat számára komoly elismerés, hogy a Szilvásváradi pisztráng után második magyar édesvízi halként az Akasztói szikiponty földrajzi árujelzője is uniós oltalmat kapott. Az Akasztói szikiponty oltalom alatt álló eredetmegjelölésként való bejegyzésével már 62-re emelkedett azoknak a magyar agrártermékeknek a száma, amelyek földrajzi árujelzője az Európai Unióban oltalmat élvez.

Megbénult a német sertéspiac

2020. szeptember 24. 12:17

A sertéseknek halálos kórt okozó vírus (ASP) továbbra is jelentős hatással van a piaci trendre, de mindenekelőtt az exportra.

Készül az akvakultúrát meghatározó stratégia

2020. szeptember 23. 12:01

Az Európai Unióban és Magyarországon is folyamatban van azoknak a stratégiai dokumentumoknak, jogszabályoknak és programoknak az előkészítése, amelyek a következő tíz évre meg fogják határozni a magyar akvakultúra fejlődését – mondta Szentpéteri Sándor erdőkért felelős helyettes államtitkár a 44. Halászati Tudományos Tanácskozáson.

Tématerületi Kiválósági Program: közel 453 millió forint támogatást kap a Szent István Egyetem

2019. augusztus 2. 05:36

A támogatott projektek egyik legfőbb célja, hogy az Egyetem még erőteljesebben keresse a megoldásokat korunk társadalmi-környezeti kihívásaira.

Közös agrárbiztonsági kutatásokba kezd a Szent István Egyetem és az Óbudai Egyetem

2018. január 26. 10:11

A keret-megállapodás hat kiemelt alprogramot, azon belül 26 projektet foglal magába. Három alprogramot az Óbudai Egyetem, hármat pedig a Szent István Egyetem gondoz.

Kihelyezett egyetemi órák a Budakeszi Vadasparkban

2020. március 14. 10:36

A Budakeszi Vadaspark számos agrár-, állatorvos- és természettudományi egyetemmel működik együtt, de a hazai intézmények mellett külföldi egyetemek, valamint állatkertek és vadasparkok is megtalálhatók a szakmai partnerek között.

Dr. Palkovics László: vonzóbbá kell tenni az agrár-felsőoktatást!

2019. június 18. 14:38

A 2018/2019-es tanév ünnepi lezárására június 14-én került sor a Szent István Egyetem (SZIE) gödöllői campusának aulájában.