Állattenyésztés

Sikamlós téma: szárnyal az ír csigatenyésztés

Syngenta Blog

Egyre több a csigafarm Írországban, mivel a felmelegedés kedvez ennek az üzletágnak. Másrészt a túlzott hőség miatt csak tavaly 70 spanyol csigafarm zárt be örökre.

Évente átlagosan 100 ezer tonnával kevesebb csigahús kapható Európában a kelleténél, viszont Írországban azt mutatják a tapasztalatok, hogy csupán egy acre (0,4 hektár) földterület évente akár 10 tonna éticsigát is adhat.

Az első kereskedelmi csigatenyészet, a Gaelic Escargot, 2014-ben jött létre Írországban, és tulajdonosa, Eva Milka azt mondta, hogy az ágazat potenciálja továbbra is növekedni fog az éghajlatváltozás eredményeként. A csigatenyésztés népszerűsége Írországban egyre nő, mivel a franciaországi és a kontinensen kívüli kereslet meghaladta a kínálatot, ez pedig lehetőséget nyújt az ír gazdák számára a több lábon állásra. Csak ebben az évben hét vidéki településen nyolc új csigafarmot hoztak létre, így 41-re emelkedett a számuk.

Amint az Irish Mirror írta, egy acre „csigamező” 20 ezer eurós éves nyereséget is eredményezhet. És nem csak a húsuk kelendő. A kozmetikai termékekben felhasználják a nyálkájukat, a csigakaviárnak nevezett petéik pedig a világ legdrágább élelmiszerei közé tartoznak: egy 50 grammos tégely ára 85 euró

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Újabb sertéspestises esetek Németországban

2020. szeptember 27. 08:32

A német kormány fontolóra veszi, hogy a gazdálkodóknak támogatást nyújtson, miután az árak csökkentek az ASP vadon élő állatokban való felfedezését követően.

Uniós oltalom alatt az Akasztói szikiponty is!

2020. szeptember 26. 05:37

A magyar akvakultúra ágazat számára komoly elismerés, hogy a Szilvásváradi pisztráng után második magyar édesvízi halként az Akasztói szikiponty földrajzi árujelzője is uniós oltalmat kapott. Az Akasztói szikiponty oltalom alatt álló eredetmegjelölésként való bejegyzésével már 62-re emelkedett azoknak a magyar agrártermékeknek a száma, amelyek földrajzi árujelzője az Európai Unióban oltalmat élvez.

Megbénult a német sertéspiac

2020. szeptember 24. 12:17

A sertéseknek halálos kórt okozó vírus (ASP) továbbra is jelentős hatással van a piaci trendre, de mindenekelőtt az exportra.

Készül az akvakultúrát meghatározó stratégia

2020. szeptember 23. 12:01

Az Európai Unióban és Magyarországon is folyamatban van azoknak a stratégiai dokumentumoknak, jogszabályoknak és programoknak az előkészítése, amelyek a következő tíz évre meg fogják határozni a magyar akvakultúra fejlődését – mondta Szentpéteri Sándor erdőkért felelős helyettes államtitkár a 44. Halászati Tudományos Tanácskozáson.

A külkereskedelemben is húzóerő az agrárium

2019. november 29. 09:47

Magyarország külkereskedelmi többletének több mint felét az agrárium adja az idén, és ez azt mutatja, hogy az ágazat jó irányban, jól fejlődik.

Egy ragadozó, ami fokozott figyelmet követel

2019. április 26. 05:36

A 80-as évek elejéről még csak egy-egy példányról van tudomásunk országunkban, ma pedig már 6000 körüli az a szám évente, amit a vadászok elejtenek. Magyarországon több tízezer példányról kell beszélnünk, ami az állományát illeti.

Újabb mélyponton a sertésállomány

2020. augusztus 26. 08:47

2019. december 1-jén 909 ezer szarvasmarhát tartottak a gazdálkodók, 2,7 százalékkal többet, mint az előző év azonos időpontjában.

A nyereséges mangalicatenyésztés a cél

2018. november 14. 08:47

1991-ben Magyarországon kevesebb, mint 200 egyed maradt meg, de a sikeres fajtamentés révén mára a mangalicatenyésztés sikeres agrárgazdasági ágazat lett.