Az innovatív Tempo V WideLining elnyerte a hannoveri Agritechnica kiállítás innovációs ezüst minősítését. A Väderstad Tempo WideLining a világ első olyan művelősáv kialakítás funkcióval ellátott szemenkénti vetőgépe, amely nem csökkenti drasztikusan a silókukorica hektáronkénti termésátlagát.
– Nagyon büszkék vagyunk és örülünk annak, hogy a Tempo WideLining vetőgépünk elismerésben részesült, hiszen ez a vetőgépmodell fontos szerepet játszik a Tempo vetőgépcsalád fejlesztésében. Ez a modern változat lehetőséget biztosít a gazdálkodók számára, hogy tovább növeljék a potenciális termésátlagokat – mondja Mattias Hovnert, a Väderstad értékseítései- és marketing igazgatója.
A WideLining a világ első művelőnyom kialakítására képes szemenkénti vetőgépe, amely lehetővé teszi a gazdálkodók számára, hogy hígtrágyát juttassanak ki silókukorica állományba anélkül, hogy mindez korlátozná a potenciális termőképességet.
-A művelőnyomok kialakítása nem az egyes vetőegységek kizárásával történik, hanem a vetőgép automatikusan változtatja a sortávolságot. Ennek köszönhetően a WideLining minden vetőegysége teljes kapacitáson üzemelhet, ami garantálja a magasabb termésszintet – mondja Jörgen Dahl a Tempo vetőgépek termékmenedzsere.
Amikor a hígtrágya kijuttató munkagép nyomvonalát kialakítjuk, a WideLining rendszer automatikusan megváltoztatja a sortávolságokat úgy, hogy két 1050 mm széles művelőnyom jöjjön létre.
– A művelőnyomok kialakítása során négy vetőegység sortávolságát változtatjuk hidraulikus úton. Ennek érdekében az 1050 mm széles nyomok melletti sorok távolsága 750 mm-ről 600 mm-re csökken, ami elfogadható sortávolság ahhoz, hogy a silókukorica magas termésszintjét biztosítjuk – mondja Jörgen Dahl.
A teljesen új WideLining rendszer bemutatója a hannoveri Agritechnica kiállításon lesz 2019 novemberében. A WideLining technológia a Väderstad Tempo V6-12 modellekhez rendelhető 2020 második felétől kezdődően.
Az Agritechnika kiállítás Innovációs Díja
Az Innovációs Díjakat a DLG (German Agricultural Society) által jelölt szakértőkből álló bizottság ítéli oda. Az úgynevezett Innovációs Bizottság független tudósokból, kutatókból és szaktanácsadókból áll. 2004 óta innovatív, jövőbelátó gazdálkodók is helyet kapnak a bizottságban. A kérdést miszerint egy termék megkapja az Innovációs Díjat, egyszerű többségi szavazattal döntik el.