A hannoveri Agritechnicán debütált, és ott ezüstérmet nyert az EasyCheck elnevezésű digitális, mobil mérőállomás.
Sikeresen zárta az idei AGROmashEXPO és AgrárgépShow kiállítást az Amazonen-Werke Kft., hiszen az általuk forgalmazott termékek iránti hatalmas érdeklődés mellett két termékfejlesztési elismeréssel is gazdagodtak.
A világ legfontosabb és legnagyobb mezőgazdasági vásárán, a hannoveri Agritechnicán debütált, és ott ezüstéremmel jutalmazott EasyCheck elnevezésű digitális, mobil mérőállomás a hazai legjelentősebb agrárkiállítás szervezői által kiírt pályázaton Nemzetközi Termékfejlesztési Különdíjban részesült. A röpítőtárcsás műtrágyaszórók hatékonyságát vizsgáló berendezés a korábbinál hatékonyabban, rövidebb idő leforgása alatt képes a kiszórt műtrágyaszemek ellenőrzésére.
EasyCheck
A vizsgálandó műtrágya szemcséket könnyen szállítható, rugalmas és jól tapadó alátétek fogják fel, melyeket egy okostelefonnal készített fotó alapján a készülék képfeldolgozó alkalmazása értékeli ki.
„Az EasyCheck egy olyan digitális, mobil ellenőrző pad, amely a műtrágyaszórók bemérését és kontrollálását segíti. A korábbi időszakokban a műtrágyaszórók visszamérésére műanyag tálcákat használtunk, amelyeket a szántóföldre helyeztünk, majd szórás után összegyűjtöttük és egyenként méricskéltük a rajta lévő szemeket. Azok adatait pedig számítógépbe táplálva állapítottuk meg a szórásképet, ami alapján tudtuk korrigálni a szórólapátok állását. Az okostelefonok terjedését kihasználva az Amazone egy olyan szoftvert dolgozott ki, amely egy egyszerű, fekete színű szőnyegre szórt műtrágyaszemeket lefotózva, a megfelelő applikáció segítségével ki tudja számolni, hogy a szőnyegen az eltérő színű műtrágya szemek mennyire térnek el egymástól. Ez a módszer helytakarékos, és azonnali eredményt ad a szükséges beállításhoz” – ismertette a terméket Kovács Tamás, az Amazonen-Werke Kft. ügyvezetője.
Argus Twin radarszenzor
Az Amazone másik sikerterméke a ZA-TS műtrágyaszóróra szerelt Argus radarszenzor, amely a 34. AGROmashEXPO és VI. AgrárgépShow Termékverseny Pályázatán Nemzetközi Termékfejlesztési Elismerő Oklevélben részesült.
A műtrágyaszóró gépek szórószekcióinak regisztrálására használható Argus Twin rendszer radarérzékelők segítségével ellenőrzi a műtrágyaszóró bal- és jobb oldali szórószekcióit, és az elektromos adagolórendszert szükség esetén egymástól függetlenül automatikusan korrigálja.
„A műtrágyaszórók hátulján 7-7 db radarszenzor érzékeli a szórásképet, és ezt a műtrágyaszóró elektronikájában az etetési pont megváltoztatásával, a szórótárcsák fordulatszámának a változtatásával próbálja meg mindig ugyanabban a pozícióban tartani. Ha a műtrágya konzisztenciája megváltozik vagy az átfolyási tényezője másképp alakul, akkor ezt automatikusan tudja korrigálni, ezáltal mindig optimális szórásképet kaphatunk” – foglalta össze a radarszenzor működését az ügyvezető.
A 2016-os év tavaszi szezonjához az új Argus Twin rendszer ISOBUS rendszerű ZA-TS műtrágyaszóróval ajánlott.
A január végén a budapesti Hungexpo területén tartott kiállítás során szerzett benyomásait Kovács Tamás ügyvezető a következőképp foglalja össze:
„Az egyik legjobb expón vagyunk túl. Már az első napon érezhető volt, hogy nagyon sok a látogató, és már akkor komoly érdeklődést tapasztaltunk a gépeink iránt. Éppen ezért komplett specifikációkat állítottunk össze, árakat alakítottunk ki, szerződéseket kötöttünk. Még a szombati nap délelőttjén is nagyon sok gazda kereste fel a standunkat, a legtöbb értékesítésünk is aznap volt. Láttam olyan érdeklődőt, aki nem csak egy napot szánt az expóra, hanem egy következő alkalommal is visszatért, és csak miután mindent alaposan megnézett, döntött a vásárlásról. Nálunk a legnagyobb érdeklődés a permetezőgépek és a műtrágyaszórók iránt volt, hiszen ezek szezonja következik. Az idei év annyiban tért el számunkra a korábbi AGROmashEXPO rendezvényeitől, hogy a többi gép iránt is lényegesen nagyobb volt érdeklődés, mint azelőtt. Míg a tavaszi gépeket korábban is komoly figyelem övezte, addig az őszi gépeket csak megnézték, most azonban azokból is értékesítettünk, vagyis sokkal jobban eloszlott az érdeklődés a géptípusok között, mint az ezt megelőző években”.
(Csomós Éva – Agrofórum Online; Fotók: Gribek Tímea)