Korábbi cikkünkben beszámoltunk a koronavírus járvány következtében bekövetkezett termelés visszafogásról, gyárbezárásokról. A részfoglalkozásban alkalmazott dolgozók leterhelése, ill. a cégeknek az ápolószemélyzet és az intézmények alapvető szükségleteinek ellátását segítő szándéka eredményeként, mind több cég fogott bele segédeszközök gyártásába.
Az AGCO – Massey Ferguson arcvédőket gyárt
A Massey Ferguson Beauvais (Franciaország) gyárának 3D nyomtatási képességeit kihasználva, az orvosi személyzet számára alkalmas arcvédő eszközkészítési programot indított. Az AGCO és Massey Ferguson így válaszolt a „Les Visières de l’Espoir” francia non-profit szervezet „Hope’s Face Shields” – felhívására, amelyet a 3DNatives.com, a francia 3D-s speciális nyomtatási platform kezdeményezett. A projektet akkor kezdték el, amikor tudomásukra jutott, hogy a Caen Kórház (Normandia – Franciaország) nem rendelkezik elegendő védőfelszereléssel.
A „Les Visières de l’Espoir” – „Hope’s Face Shields” egy olyan franciaországi hálózatot képvisel, amelynek tagjai képességeiket és adalékanyag-gyártási kapacitásukat ötvözik, annak érdekében, hogy kielégítsék a francia kórházak és egészségügyi központok arcvédőkre vonatkozó igényét.
Boussad Bouaouli az AGCO Beauvais gyártási alelnökének nyilatkozata szerint a Massey Ferguson csapatának nagy megtiszteltetés, hogy lehetősége van segíteni. A Beauvais 4 bővítésére tervezett új vertikális integrációs tevékenység részeként felkészültünk arra, hogy megkezdjük a traktorgyártásnál felhasznált kis sorozatú alkatrészek számára szükséges adalékanyag-gyártási tevékenységünket. Mivel a 2020. április 1-jére tervezett gyártásindítást, a koronavírus járvány kitörése miatt ideiglenesen fel kellett függeszteni, úgy döntöttünk, hogy elindítjuk az arcvédők gyártását szerény, de értelmes hozzájárulásként a járvány megállításához.
Az adalékanyag-előállítási és a 3D nyomtatási képességeink lehetőséget kínálnak az arcvédők területén fellépő akut hiány megszüntetésére. Az arcvédők 3D-s nyomtatott keretből és átlátszó műanyag pajzsból állnak. A tervezési és gyártási folyamatot ellenőrizte és jóváhagyta a franciaországi normandiai Caen kórház orvosi személyzete. A 3D nyomtatási partnerünk, a HP biztosítja a nyomtatóvegyületet, míg a Decathlon (sportszerek gyártója és kiskereskedője) átlátszó műanyag pajzsot szállít és támogatja a logisztikát. A Massey Ferguson Additive Manufacturing csapata felelős a keret kinyomtatásáért, a teljes arcvédő összeszereléséért és az orvosi személyzetnek történő kiszállításáért, csakúgy, mint a kezdeményezés hálózatának többi tagja (például a L’Oréal, a BASF, a Lactalis, az Aereco, Proteor, Sculpteo és Solvay).
„Április 6-át követő három héten nagy mennyiségű védőpajzsot készítünk, amelyeket az orvosi személyzet azon hőseinek támogatására adományozunk, akik keményen dolgoznak az emberek életének megmentésén. Büszkék vagyunk kollégáinkra, akik önként vesznek részt a 3D nyomtató üzemeltetésében ” mondta Thierry Lhotte, a Massey Ferguson Európa és Közel-Kelet régiójának alelnöke és ügyvezető igazgatója.
A JCB ventilátor házakat gyárt
A COVID-19 járvány következtében a JCB bezárta az Egyesült Királyságban lévő üzemeit. Az Uttoxeter-i kabingyártó üzeme viszont átállt ventilátor házak gyártására, amelyet a Dyson cég lélegeztető gépeihez használnak. A korona vírusos betegek számára létfontosságú készülékek gyártását az angol kormány március közepén elhangzott felhívására kezdték gyártani, amelyekhez 10.000 komplett ventilátorra van szükség.
Paul Bamford a JCB elnöke szerint egy brit társaságnak eleget kell tennie a felhívásra. Ezért a JCB és a Dyson tervezői összefogtak, hogy kifejlesszenek egy megfelelő ventilátor házat. A JCB team megrajzolta és high – tech lézer berendezéssel kivágták az egyes részegységeket. Ezt követően elküldték a prototípust a Dyson céghez ellenőrzésre és jóváhagyásra.
A John Deere arcvédő készülékek gyártásába kezdett
A John Deere cég csatlakozott az országban induló programhoz, amely a COVID-19 járvány elhárításában dolgozó egészségügyi alkalmazottak számára kíván arcvédő készülékeket gyártani. A készülék kialakításának első lépcsőjeként Kurt Bechthold és John Vieth egy olyan 3D nyomtatóval legyártható kapcsolóelemet tervezett, amellyel az arcvédő baseball sapkára rögzíthető. A kidolgozott módszert a cég minden érdeklődő számára elérhetővé teszi.
A John Deere Seeding Group üzemében (Moline, Illinois, USA) április 8-án, az egészségügyben dolgozók igényének kielégítése céljából megkezdték 25.000 arcvédő készülék gyártását. A további igényekre számítva, 200.000 arcvédő készítéséhez szükséges alapanyagot is megrendeltek.
Forrás: AGCO Deutschland GmbH;https://www.farms.com/ag-industry-news/equipment-maker-helping-fight-covid-19-077.aspx;https://kwwl.com/2020/04/09/john-deere-producing-protective-face-shields-for-health-care-workers/