Gépinfo

Talán a drónok visszacsábítják a fiatalokat?

Syngenta Blog

Négymillió jenbe, nagyjából tízmillió forintba kerül az a mezőgazdasági drón, amely mégis szinte megfizethetetlenül nagy érték az elöregedett japán mezőgazdaság számára.

Amint a Reuters beszámol róla, a fejlesztők és a farmerek közösen tesztelik a Nile-18T drónt, amit egy startup vállalkozás rakott össze, ami 15 perc alatt végez olyan munkákkal, amik hagyományos módszerekkel órákig tartanak. Ilyen például a rizsföldek permetezése, ami már meglehetősen nehezen ment a 69 éves Szakibara Iszamunak, pedig ha valaki, hát ő aztán ért a rizstermesztéshez. Családja ugyanis az 1600-as évek óta szállítja a gabonát Tokióba, illetve annak elődjébe, Edóba.

“Ez a technológia megkönnyíti az életünket, mivel az új generáció nem jön a földekre, ezért a termelékenység növelését csak ilyen módon érhetjük el” – mondta Szakibara úr, hozzátéve, a környéken, Tome tartományban, a földművesek ugyan fiatalabbak nála, de nem sokkal: általában 67-68 évesek. Az is tetszik a rizstermesztőnek, hogy a startup drónja ugyan kisebb, viszont jóval olcsóbb, mint a piacon kapható permetező drónok, amelyek 15 millió jenbe is belekerülnek.

Japánban nem titkoltan azt remélik, hogy a joystickkel irányítható drónok visszacsábítják a fiatalokat a földekre, amiket meglehetősen nehéz értékesíteni, ha az öreg gazdák elhunynak, mert az egyébként a természeti csodákban szívesen gyönyörködő japánok inkább a zsúfolt városokban szeretnek élni. Tegyük hozzá, a négy nagy szigetből és számos kicsiből álló ország területének 73 százaléka művelhetetlen-lakhatatlan a magas és meredek hegyláncok miatt.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Január 27-30. között lesz az AGROmashEXPO

2020. szeptember 29. 14:14

2021 januárjában a fokozott egészségügyi higiéniai rendelkezések betartása mellett megrendezésre kerül az AGROmashEXPO, Magyarország legnagyobb agrárgépipari szakmai rendezvénye. A Hungexpo vezetése figyelemmel kíséri a járványhelyzet alakulását, egyeztett a felelős kormányzati szervekkel és betartja a hatályos rendelkezéseket.

Ne felejtsük el, kötelező a permetezőgépek műszaki felülvizsgálata!

2020. szeptember 29. 09:02

A kötelezettségre a Kölcsönös Megfeleltetés rendszerben érintett gazdáknak kiemelten ügyelniük kell, mivel a mulasztás esetükben akár az agrártámogatások csökkenésével is járhat.

A KITE Zrt. kiemelt óvintézkedések alkalmazása mellett működik

2020. szeptember 29. 04:36

A KITE Zrt. a jelen járványügyi helyzetben is folyamatosan működik tovább.

A koronavírus miatt lemondták az AgrárgépShow-t

2020. szeptember 24. 07:16

A MEGFOSZ elnöksége egyhangúlag úgy döntött, hogy 2021-ben nem rendezi meg az Agrárgépshow-Budapest kiállítást. A program évek óta szerves, meghatározó részét képezi Magyarország legnagyobb agrárkiállításának, az AGROmashEXPO-nak, amit minden év januárjában tartanak meg Budapesten.

Yamaha a szőlők felett

2018. augusztus 28. 10:00

Növekvő érdeklődés tapasztalható a kezelő nélküli repülő eszközök mezőgazdasági alkalmazása területén. Az információgyűjtési technológiák fejlődésének eredményeként a farmerek új felhasználási területeket találnak az ilyen eszközök számára. Viszont továbbra is van egy megválaszolandó kérdés, lehet-e használni ezeket az eszközöket másra, mint részletes légi felvételek készítésére? A Yamaha cég megválaszolta e kérdést, amikor a kaliforniai szőlővidéken bemutatta új eszközét, amely a közeljövő hasznos megoldása lehet.

Drasztikusan növekszik a mezőgazdasági robotok piaca

2020. március 13. 09:02

A legnagyobb növekedést az önvezető traktorok piacán és a mezőgazdasági drónok szegmensében várja a kutatás. Utóbbiak ma már nemcsak a földterület monitorozására, hanem konkrét beavatkozásokra, például növényvédő szerek kijuttatására is alkalmasak.

Mezőgazdasági drónok és robotok a koronavírus elleni küzdelemben

2020. március 14. 09:33

Azokon a helyeken ahol járművek nem használhatók, korábban 4-5 dolgozó órákon át végezte a fertőtlenítést. Most a drónok és robotok együttes alkalmazásával a 7836 m2 terület csupán 5 perc alatt lepermetezhető.

Mire jók a drónok és mire nem?

2019. november 25. 07:55

Közös innovációs konferenciát tartott az Agrárközösség és az MKB Bank Hódmezővásárhelyen november 21-én. A rendezvényen kerekasztal beszélgetésen keresték az előadó szakemberek a válaszokat azokra a kérdésekre, hogy mik a drónos permetezés agronómiai előnyei és mik a technikai korlátai. A technológia széleskörű gyakorlati elterjedésnek feltételeiről is szó esett.