Növénytermesztés

Afrikát is meghódítja a magyar innováció

Agrofórum Online

Zöld utat kapott Kenyában a 2016-os Budapesti Víz Világtalálkozón bemutatott talajkondicionáló.

Megkapta a forgalmazási engedélyt Kenyában a magyar Water&Soil Kft. készítménye, amely öntözés nélküli mezőgazdasági művelésben 6-20 százalékos terméshozam-többletet, öntözéses gazdálkodásban pedig 50 százalékos vízmegtakarítást tesz lehetővé. A talajnedvesség megőrzését segítő organikus talajkondicionáló készítmény a 2016-os Budapesti Víz Világtalálkozón mutatkozott be, és mára Marokkótól Dél-Afrikáig ismerik a terméket, világszintű elterjedése pedig több száz millió ember vízellátására elengedő vízmennyiséget megspórolhat.

Afrikát is meghódítja a Water&Soil Kft. talajnedvesség megőrzését segítő készítménye. Az organikus, vagyis maradék nélkül lebomló talajkondicionáló, a Water Retainer VízŐr®, ugyanis Kenyában is megkapta a forgalmazási engedélyt. „A Water&Soil a 2016-os Budapesti Víz Világtalálkozó idején még növekedési stratégiájának elején járt, így a részvételünk a konferenciához kapcsolódó vízipari szakkiállításon jelentős mértékben megnövelte a cég innovációjának ismertségét és láthatóságát. Az ugyanis, hogy egy globális viszonylatban is kiemelt jelentőséggel bíró eseményen állíthatott ki a vállalat, szervesen hozzájárult nemzetközi piaci szerepünk kiterjesztéséhez, aminek köszönhetően ma már Dél-Afrikában, Marokkóban, Ghánában, Iránban, Indiában, Pakisztánban, Chilében és Nagy-Britanniában is sikeresen tesztelték a terméket és aktív piaci szereplővé válhatunk. Ez a sor bővült most egy újabb taggal, hiszen Kenyában is megkaptuk a forgalmazási engedélyt” – tájékoztatott Vattay Richárd, a Water&Soil Kft. igazgatója.

Több száz millió ember vízellátására elegendő víz spórolható meg

A Water Retainer VízŐr® szakszerű használata lényegesen megnöveli a talaj – növények számára felvehető – vízmegtartó képességét. A jobb vízellátottság a növény egész termesztési időszakában megmarad, miközben az aszály is kisebb kárt okozhat a növényekben, hiszen a növények szélsőséges szárazság esetén akár kétszer annyi időt képesek átvészelni súlyosabb károsodás nélkül. Ez az előny pedig a terméseredményekben egyértelműen tetten érhető, ugyanis öntözés nélküli gazdálkodásban – amely globálisan a növénytermesztő területek mintegy 80 százalékát jelenti – 6-20 százalékos terméshozam-többletet eredményez.

A készítmény másik hatalmas előnye, hogy öntözéses gazdálkodásban számottevően, mintegy 50 százalékkal csökkenthető az öntözővíz-felhasználás, ugyanis párolgási veszteség-csökkentő képessége révén a talaj felsőbb rétegében megőrzi a vizet, sőt, a készítménnyel kezelt talaj a levegőből is képes nedvességet megkötni. Mindezen tulajdonságoknak köszönhetően az eddigi tanulmányok azt mutatják, hogy a készítmény alkalmazásával egy 100.000 hektáros mezőgazdasági területen, 30 százalékos öntözési intenzitás mellett éves szinten 120 millió m3 víz spórolható meg, ami 2 millió ember éves vízfogyasztásának felel meg.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Új csúcson az ipari kendertermesztés Németországban

2020. szeptember 30. 08:04

Az ipari kender akár a papír-, akár a textilgyártásban, de építő- és szigetelőanyagként vagy az állattartásban alomként is használható.

Géntechnológia: az EU jóváhagyott egy új szójafajtát

2020. szeptember 30. 06:32

Az EU tagállamai előzetesen nem adtak ki szakvéleményt, ami azt jelenti, hogy nem sikerült minősített többséget elérni.

Csak pár nap maradt az EFA másodvetések elvetésére

2020. szeptember 25. 09:47

A másodvetések tényleges vetését a tényleges vetés megtörténtét követő 15 napon belül kell bejelenteni az egységes kérelemben.

Kisebb lehet a vártnál a globális kukoricatermés

2020. szeptember 25. 08:17

A kormányközi testület havi frissítésű jelentésében 6 millió tonnával csökkentette kukoricatermésének előrejelzését, amely azonban még mindig rekordmagas, 1,16 milliárd tonnát mutat.

NAK TechLab verseny: szarvasmarha-tenyésztést támogató ötlet győzött

2020. augusztus 16. 10:34

Az ötletversenyre olyan egyetemi hallgatói csapatok jelentkezését várták, akik innovatív ötletükkel, hatékony megoldásaikkal segíthetik a hazai mezőgazdaság digitalizációját.

A digitalizáció útján a Szent István Egyetem

2019. január 25. 07:58

A digitalizáció az agrárágazatban is versenyképességi tényezővé vált. A hazai élelmiszeripar és mezőgazdaság informatikai fejlesztése, a technológiai fejlődés integrációja és a megfelelő szakemberek képzése az ágazat, az informatikai piac és a kormányzat közös célja, amely a Digitális Agrárstratégia fő irányvonala is.

A STEYR Konzept újabb sikert aratott

2020. május 14. 04:36

A STEYR-koncepció egyedülálló módon ötvözi az innovatív technológiákat, így környezetbarát, ugyanakkor hatékony és mindenekelőtt funkcionális traktorkoncepciót kínál.

A műegyetemi gép- és mezőgéptervezők sikere

2020. július 3. 04:36

A BME két karának együttműködése révén rekordgyorsasággal megalkotott lélegeztetőgép az életmentő funkción kívül terápiás területen is alkalmazható lesz.


Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/digitalnomads/public_html/staging/releases/20240911215937/public/cms/wp-includes/functions.php on line 5420