Leginkább az enyhe hajnalokat követő egyre melegebb nappalok lesznek jellemzőek, csapadék és számottevő légmozgás nélkül.
Az elmúlt időszakban, az év ezen szakaszához képest is, igen magas nappali hőmérsékleteket mérhettünk, és a hét végére ez már a riasztási fokozatot is meghaladta, ami az aszályos területek tovább szélesedését eredményezte. A vasárnapra érkező hidegfront csökkentette ugyan a talaj vízhiányát, de a csapadék csekély mennyisége és szórványos jellege miatt ez nem is túl jelentős, és figyelembe véve a várható időjárást, erősen átmeneti jellegű.
A kukoricatermesztésben használatos 10 fokos bázishőmérséklettel április 1-től számolt hőösszegek északon 1260–1360 foknap körül, az ország déli részén pedig 1340–1450 foknap között alakulnak. Ezek szerint jóval az átlag fölött, és a tavalyi értékeket is jelentősen meghaladva járnak a hőösszegek.
A legfrissebb vegetációs index (NDVI) térképen jól látszik, hogy elsősorban az erdővel borított középhegységeinkben, illetve az akáccal, gyümölcsfákkal beültetett területeken nagy a zöldtömeg aránya. Szántóföldi növényeink nagy része már nem zöldell, ezt mutatják az Alföld és a Kisalföld kiterjedt barnás területei a képen. Az NDVI két időlépcső között (8 nap alatt) bekövetkezett változásának térképe szerint országosan már nem jellemző a zöldtömeg növekedése, és foltokban megfigyelhetők már területek, ahol tovább csökkent a zöldtömeg nagysága.
A hét további részében leginkább a csendes, napos időjárás lesz a jellemző. A következő front, ami ismét eseménydúsabbá teszi az időjárást, a hét végén, jövő hét elején érkezik, addig a tiszta égbolt, napos idő, és egyre melegedő hőmérséklet lesz a jellemző.
A hőmérséklet vasárnapig hajnalonként 14-18 °C fok között, napközben pedig a hét első felében 25-28 °C szerdától pedig 27-31 °C körül alakul majd. A légmozgás nem lesz jelentős.
További részletes időjárási adatok és permetezési tanácsok itt olvashatók!
(Agrofórum Online – Országos Meteorológiai Szolgálat)