Növényvédelem

Befektetés az innovációba: új létesítmény a természetes eredetű növényvédelem számára

Corteva Agriscience

A Corteva Agriscience új csomagolóüzemet avatott a franciaországi Cernay-ban, amellyel támogatja a gazdákat a természetes eredetű termékek iránti kereslet kielégítésében.

Helyi önkormányzati tisztviselők és a Corteva Agriscience képviselői 2019.09.19-én egy új növényvédelmi csomagolóüzemet adtak át, amely egy természetes eredetű termékekkel kapcsolatos, többmillió eurós beruházás részét képezi.

A 20 millió eurós projekt során a franciaországi Cernay-ben lévő (Haut-Rhin) üzemben az EU által engedélyezett Inatreq™ hatóanyagra alapuló termékeket fognak előállítani, amelyek a kalászos gabonák védelmére szolgáló gombaölő szerek új osztályát képviselik (pikolinamidok) és természetes eredetű termékekből erjesztéssel kinyert hatóanyagot tartalmaznak.

Az új 4000 négyzetméteres létesítményben, amely a Corteva Agriscience négy franciaországi gyártóüzemének egyike, 2019 októberében kezdődik a termelés, amely a következő négy év során várhatóan 50 új munkahelyet hoz létre. A szomszédos Uffholtz településen lévő telephelyén a Corteva Agriscience már 380 alkalmazottat és időszaki munkavállalót foglalkoztat.

A Cernay-ben létrejövő beruházás részeként, az új üzem felépítésén kívül átalakítják a készítménygyártó üzemet is. A projekt megteremti egy tervezett nagyobb volumenű franciaországi beruházás alapját, mert a Corteva Agriscience arra törekszik, hogy kielégítse a természetes eredetű termékek iránti társadalmi igényeket azzal, hogy innovatív megoldások eszköztárát kínálja a gazdák számára, hogy segítsen nekik megfelelni a folyamatosan változó kihívásoknak.

„Az Inatreq™ hatóanyag gyökeres változást hoz, amely lehetővé teszi a termelők számára, hogy növeljék a terméshozamot, miközben ötvözi az alkalmazás rugalmasságát a kiváló termésbiztonsággal. Köszönhetően az Inatreq™ természetes eredetének, pontosan ez az, amit az európai társadalmak várnak az innovatív mezőgazdaságtól” – mondta Susan Lewis, a Corteva Agriscience Vállalati Működésért felelős alelnöke.

„Ez az új beruházás bizonyítja, hogy a Corteva Agriscience elkötelezett olyan innovatív és fenntartható megoldások kifejlesztése iránt, amelyek átalakítják a mezőgazdaságot, elősegítik a gazdálkodás termelékenységének növelését és az egyre nagyobb számú népesség élelmezésbiztonságának kialakítását. Ez az üzem megmutatja a Corteva lankadatlan erőfeszítéseit, hogy fenntartható élelmiszergazdaságot hozzon létre, amely abban segíti a mezőgazdasági termelőket, hogy a fogyasztók igényeinek megfelelő, egészséges, minőségi élelmiszereket termeljenek.”

A Corteva Agriscience innovációs rendszere Európában minden eddiginél szilárdabb, kiterjedt portfólióval rendelkezik a növényvédelem, a vetőmagok és a digitális mezőgazdaság területén, amelyek segítik a mezőgazdasági termelőket, a biztonságos növénytermesztést, és támogatják a minőségi élelmiszerek megtermelését a növekvő népesség számára.

A Corteva Agriscience™

A Corteva Agriscience™ világszerte az iparág egyik legteljesebb input portfólióját kínálja a gazdáknak, amelynek segítségével maximális terméshozamot és nyereséget érhetnek el. Kínálatában a legelismertebb mezőgazdasági márkák közül megtalálhatók a Pioneer®, a Granular® és a Brevant™ vetőmagok, valamint díjnyertes növényvédelmi termékek, de kiemelkedő hatóanyag-fejlesztési és technológiai hátterének köszönhetően új termékekkel is megjelenik a piacon. A vállalat elkötelezetten keresi az együttműködést az élelmiszerlánc valamennyi érdekeltjével, miközben azon dolgozik, hogy ígéretét valóra váltva, mind a termelők, mind pedig a fogyasztók életét gazdagítsa, és biztosítani tudja a fejlődést a jövő nemzedékei számára. A Corteva Agriscience, amely korábban a DowDuPont Mezőgazdasági Üzletágaként működött, 2019. június 1-jén független részvénytársasággá alakult. További információ: www.corteva.com

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Megjelent: Védekezés hazánk jelentős szántóföldi kártevői ellen

2020. szeptember 22. 10:20

Jelen kiadvány létrejöttének hátterében az Agrofórum Kiadó Kft. szerkesztőbizottságának és az ADAMA Hungary Zrt. munkatársainak azon törekvése húzódik meg, melynek fő céljai a fontosabb kártevőkkel kapcsolatos aktuális védekezési információk egységes megjelenítése és azok termelőkhöz történő eljuttatása.

A BASF felvásárolja az L-glufozinát-ammónium, szabadalommal védett technológiát

2020. szeptember 15. 09:43

A BASF felvásárolta az L-glufozinát-ammónium szabadalommal védett Glu-L™ technológiát az AgriMetis™-től. E vállalat vezető szerepet tölt be a növényvédelem biotechnológiai innovációs fejlesztésének területén, és a BASF Mezőgazdasági Megoldások divíziója ezzel a tökéletesített technológiával még hatékonyabb terméket kínálhat ügyfeleinek a nem kívánt gyomok elleni védekezéshez.

3 millió tonna növényvédő szert használunk évente

2020. szeptember 11. 11:38

Haszonnövényeink és állataink védelme érdekében jelenleg globálisan 3 millió tonna peszticidet használunk fel évente. Magyarországon 2018-ban a legutolsó szerforgalmi jelentés alapján 26,5 tonna növényvédő szer került forgalomba, melyek 40%-a gyomirtó, 27%-a gombaölő, 16%-a talajfertőtlenítő, 8%-a rovarölő szer volt.

Súlyos eredmény: 458 olimpiai medencényi illegális növényvédő szer

2020. július 27. 13:08

A növényvédelem sikeressége számos tényezőn múlik. Az egyik, talán kevésbé ismert probléma az illegális növényvédőszer-kereskedelem és -hamisítás, mely az évek folyamán egyre jelentősebbé válik.

A károsító helyzet alakulása 2019-ben és várható következményei (4. rész)

2019. december 4. 15:53

2019-ben is a spanyol csupaszcsiga okozta a legnagyobb károkat a csigafajok közül, de a tavaszi időszakban, kezdetben a különböző házas csigák is megkeserítették a kerttulajdonosok életét.

Hamarosan már csak üvegházakban lehet alkalmazni a neonikotinoid hatóanyagokat

2018. november 9. 17:25

Négy termék forgalomba hozatali és felhasználási engedélyét visszavonták, további 21 készítmény engedélyéből pedig törölni kellett a szabadföldi felhasználásokat.

Nufarmer magazin – ingyenesen letölthető szakmai kiadvány (PDF)

2018. szeptember 5. 09:57

Vetőmagcsávázás és őszi gyomirtás, a repce őszi növényvédelme, állományszárítás, tarlóápolás, valamint kijuttatástechnológiai tanácsok.

Mezőgazdasági területekre, különösen kukoricaállományokra jellemző nagygomba előfordulások

2018. november 13. 16:37

A lágyszárú kultúrákban a nagygombáknak jelen ismereteink szerint nincs gyakorlati jelentőségük, ugyanis nagyon kevés ismert nagygomba-kórokozó fordul elő lágyszárúakon, így kártételük is elenyésző. A gyümölcsösök esetében már más a helyzet, itt számos, igen veszélyes kórokozó előfordulhat. A gyümölcsösökben, réteken, kaszálókon, legelőkön és a szántóföldjeinken (különös tekintettel a kukoricatáblákra) felbukkanó nagygomba-fajokat mutatja be az írás.