Növényvédelem

DowDuPont: 2016-ban még minden a megszokott módon működik

Agrofórum Online

A teljes összeolvadás 1,5-2 évet is igénybe vesz, így 2016-ban a magyar termelők még semmit nem éreznek a változásból.

A DuPont Magyarország Kft. 2016. január 6-án, Debrecenben rendezett növényvédelmi konferenciát, amelyre több száz gazdálkodó volt kíváncsi. A rendezvény kezdetén Kovács Gyula igazgató elsőként természetesen a Dow és a DuPont egyesüléséről tájékoztatta a megjelenteket.

„Ez egy házasság a két vállalat között, a Dow és a DuPont összeolvadt” – mondta a szakember a december közepén megtörtént szerződéskötés kapcsán. Mint azt kifejtette, a DowDuPont 2016. második felére jön csak létre, amelyet azonnal három része osztanak (Agriculture Company –ebben egyesül a DuPont és a Dow vetőmag- és növényvédőszer-üzletága; Material Science Company – többek között csomagolás, közlekedés és infrastruktúra iparágakban jelenik meg termékeivel; Speciality Products Company – a DuPont és a Dow több üzletágának összevonásából keletkező cég fő profilját az elektronikai termékek fogják jelenteni).

A teljes folyamat 1,5-2 évet is igénybe vesz majd, ennek is köszönhető, hogy 2016-ban a magyar termelők még semmit nem éreznek a változásból. „Ebben az évben még versenytársak leszünk, nem kommunikálunk egymással, tehát a szokott módon történik majd minden” – hangsúlyozta Kovács Gyula.

A végleges összeolvadás egyetlen akadálya az amerikai versenyhivatal lehet, de a három részre osztás vélhetően zökkenőmentessé teszi az egyesülést.

A mezőgazdasági vállalat a DuPont nevet viseli majd

A három rész egyike a növényvédelem és a vetőmag üzletágakat foglalja majd magában. A mezőgazdasági vállalat neve a jövőben DuPont lesz. Az új DuPont tehát magába foglalja majd a DuPont és a Dow növényvédő szereit és vetőmagjait is.

„Mit hoz számunkra a változás?” – tette fel a kérdést Kovács Gyula, aki elárulta, hogy később az ajánlatok mindenképpen módosulni fognak, de csak akkor, ha az átalakulás teljesen végbement. „A növényvédelem területén a DuPont és a Dow termékei nagyon jól kiegészítik egymást. Nagyon kevés esetben fordul az elő, ahol valamelyik termék ütheti a másikat”.

A DowDuPont éves forgalma várhatóan akkora lesz, mint Magyarország éves GDP-jének 70 százaléka. „Ez egy óriási cég, és ezért is volt szükség arra, hogy három részre osszák”.

Kovács Gyula azt is elmondta, hogy az új DuPont a legnagyobb vetőmagos és növényvédős cég lesz a nemzetközi piacon. Ha csak a növényvédelmet nézzük, akkor a harmadik, míg kizárólag a vetőmag piacon a második, összesítve azonban az első helyre ugranak.

Az idei év tehát még nem hoz változást a DuPont partnerei életében, a jövő pedig még sok kérdést tartogat, amire a következő 1-2 évben kapnak választ a magyar gazdálkodók.

(Gribek Dániel – Agrofórum Online)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Megjelent: Védekezés hazánk jelentős szántóföldi kártevői ellen

2020. szeptember 22. 10:20

Jelen kiadvány létrejöttének hátterében az Agrofórum Kiadó Kft. szerkesztőbizottságának és az ADAMA Hungary Zrt. munkatársainak azon törekvése húzódik meg, melynek fő céljai a fontosabb kártevőkkel kapcsolatos aktuális védekezési információk egységes megjelenítése és azok termelőkhöz történő eljuttatása.

A BASF felvásárolja az L-glufozinát-ammónium, szabadalommal védett technológiát

2020. szeptember 15. 09:43

A BASF felvásárolta az L-glufozinát-ammónium szabadalommal védett Glu-L™ technológiát az AgriMetis™-től. E vállalat vezető szerepet tölt be a növényvédelem biotechnológiai innovációs fejlesztésének területén, és a BASF Mezőgazdasági Megoldások divíziója ezzel a tökéletesített technológiával még hatékonyabb terméket kínálhat ügyfeleinek a nem kívánt gyomok elleni védekezéshez.

3 millió tonna növényvédő szert használunk évente

2020. szeptember 11. 11:38

Haszonnövényeink és állataink védelme érdekében jelenleg globálisan 3 millió tonna peszticidet használunk fel évente. Magyarországon 2018-ban a legutolsó szerforgalmi jelentés alapján 26,5 tonna növényvédő szer került forgalomba, melyek 40%-a gyomirtó, 27%-a gombaölő, 16%-a talajfertőtlenítő, 8%-a rovarölő szer volt.

Súlyos eredmény: 458 olimpiai medencényi illegális növényvédő szer

2020. július 27. 13:08

A növényvédelem sikeressége számos tényezőn múlik. Az egyik, talán kevésbé ismert probléma az illegális növényvédőszer-kereskedelem és -hamisítás, mely az évek folyamán egyre jelentősebbé válik.

Na habozzon! – Válassza az eredetit – Reglone Air

2019. június 18. 10:23

Magyarország napraforgó termesztése világviszonylatban kiemelkedő. A magas terméshozam egyik kulcsfontosságú eleme a megfelelő hibrid kiválasztása, ehhez a Syngenta Kft. 2019-ben 12 hibridből álló portfóliójával járul hozzá. Emellett kiemelten fontos minden olyan agrotechnikai vagy növényvédelmi művelet, ami akár egy kilogramm hektáronkénti termést is képes megmenteni.

Permetezőgép a somogyi dombokra szabva

2018. november 22. 14:20

Az első Hardi permetezőgép 12 évvel ezelőtt került Kiss Lajos családi gazdálkodó tulajdonába, és azóta is járja a Somogy megyei földeket. Idén egy új Navigator 4000 permetezőgéppel bővült a gépállomány.

Gépészet Videó

Sok a beteg, károsított diófa - napégés, almamoly és nyugati dióburoklégy okozzák a legtöbb problémát

2019. szeptember 11. 10:10

Növényvédelmi szempontból az esős időjárás és a tartós harmatképződés elősegíti a kórokozók egy részének fejlődését, de még számos kártevő is képes károkat okozni.

Mi okozhat mézgafolyást a csonthéjas gyümölcsfáknál?

2019. november 27. 12:17

K. Dezső kérdése: Csonthéjas gyümölcsfáimon gyantafolyást vettem észre. Esetleg növényvédelmi probléma okozza? Mi a teendőm vele?