Növényvédelem

Én és a kukoricám – hamarosan itt a gyomirtás ideje

Agrofórum Online

A kukorica gyomirtásakor általában igen vegyes gyomflórát kell kezelnünk, sok esetben megtűzdelve hol több, hol kevesebb évelő fajjal is.

A kukorica gyomirtásakor általában igen vegyes gyomflórát kell kezelnünk, sok esetben megtűzdelve hol több, hol kevesebb évelő fajjal is. Ráadásul nem mindig adatik meg, hogy optimális körülmények között elvégezhessük a kezeléseket.

Ön miért ajánlja a DuPont™ Principal® Plus Gold gyomirtó szer használatát a kukoricatermesztőknek?

“A legfőbb problémát a fenyércirok okozza nekünk, de egyéb fűfélék is jelentősek, mint a tarackbúza és a muharfajok. Emellett el vagyunk látva parlagfűvel, csattanó maszlaggal, fehér libatoppal, varjúmákkal, apró szulákkal, és a kötöttebb talajokon aszat is előfordul. Éppen ezért évek óta állománykezelésekkel oldjuk meg a cégcsoport területein a gyomirtást, mivel a csapadék hektikussága nagyon bizonytalanná teszi az alapkezeléseket. Hosszú ideje használom a Principal® Plus Gold kukorica gyomirtót, ami a kukoricát egyszer sem károsította, a gyomokat viszont kiválóan irtja. A kezelése egyszerű, a 10 hektáros csomag számunkra ideális. Alapvető fontosságúnak tartom a 300 l/ha vízzel való kijuttatást, mivel véleményem szerint a tökéletes hatáshoz ez a lémennyiség célszerű. Tetszik benne, hogy nem kell agyalni, vajon az egyik vagy másik területen mit tegyünk hozzá, hogy vigye az összes gyomot – ebben minden benne van. Bizonytalan évjáratokban is biztos megoldás. Mindenképpen javaslom azoknak, akiknek széles gyompalettát kell irtaniuk. Nagyobb cégeknek kifejezetten praktikus. Nem mellékesen pedig ki kell emelni a jó ár-érték arányát: ilyen kukoricaárak mellett meg kell gondolnia az embernek, hogy mire mennyit költhet.” (Palcsesz Sándor, növénytermesztési tanácsadó)

„Azért, mert intenzív növényeket is termesztünk, és a Principal® Plus Gold gyomirtó szerrel kezelt kukorica után akár cukorrépát, borsót vagy babot is vethetünk.” (Czene András, növényvédelmi szakirányító)

„Azért, mert a legkülönbözőbb talajokon és a legváltozatosabb gyomflóra mellett is alkalmazható, vagyis mindenhol. Igazi széles spektrumú gyomirtó.”(Borsos József, növényvédelmi szakmérnök)

„Azért, mert rugalmasan alkalmazható és jó ár-érték arányt képvisel.” (Joó László, növényvédelmi és termeltetési szaktanácsadó)

„Mert bizonyított.” (Leskovics Róbert, Városföld)

„A Principal® Plus Gold gyomirtó szerrel kezelt kukoricatábla olyan tiszta lett, hogy még gyomlálással sem lehetett volna jobb!” (Bata János, Jászberény)

Én és a kukoricám – DuPont Fotópályázat 2016

Mutassa meg nekünk Ön is saját történetét, tapasztalatait a kukorica gyomirtásáról a hatékony DuPont technológiával! Értékes nyeremények találnak gazdára!

A DuPont Magyarország Kft. az Agroinform.hu portállal együttműködésben meghirdeti fotópályázatát a hazai kukoricatermesztést bemutató felvételek készítésére – a Magyarországon dolgozó kukoricatermesztő gazdálkodók és növényvédelmi szakemberek számára.

A pályázat beküldési határideje: 2016. április 1-október 30. között folyamatosan.

A pályázatra kifejezetten a kukoricatermesztés és gyomirtás, valamint az ahhoz tartozó különböző mezőgazdasági munkafolyamatok szépségeit feltáró és bemutató felvételeket várjuk – akár profi géppel, akár mobiltelefonnal készültek. A fotókon a pályázat címének megfelelően a kukoricán kívül ember(ek)nek is meg kell jelenniük.

A pályázat keretében várjuk a selfie típusú és hagyományos készítésű fotókat, amik bemutatják Önt és kukoricáját, valamint tapasztalataikat a DuPont gyomirtási technológiával.

< A részletes pályázati kiírást és feltételeket ITT találja. >

< Kattintson IDE és töltse fel fotóit! >

Pályázni a következő két kategóriában lehet:
I. A kukorica gyomirtása: kukorica gyomviszonyai, vegetáció, növényápolás, beleértve a növényvédelmi kezeléseket, valamint a betakarítást és a tárolást is.
II. Kukorica a fotóművész szemével: látványos, művészi képek a termesztés folyamatában.

Díjazás: A pályázatra beküldött (pályázati feltételeknek megfelelő) fotók beküldői selfie-botot kapnak ajándékba. Mindkét kategóriában a három legjobbnak ítélt kép beküldője kiemelt díjazásban részesül, a díjazottak nagy értékű műszaki cikkeket kapnak.

Ha a pályázattal kapcsolatban kérdése merül fel, keresse a DuPont területi képviselőit, szaktanácsadóit IDE kattintva.

A DuPont készítmények felhasználása előtt olvassa el és kövesse a termékek csomagolásán lévő címke felhasználási utasításait!

(DuPont)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Megjelent: Védekezés hazánk jelentős szántóföldi kártevői ellen

2020. szeptember 22. 10:20

Jelen kiadvány létrejöttének hátterében az Agrofórum Kiadó Kft. szerkesztőbizottságának és az ADAMA Hungary Zrt. munkatársainak azon törekvése húzódik meg, melynek fő céljai a fontosabb kártevőkkel kapcsolatos aktuális védekezési információk egységes megjelenítése és azok termelőkhöz történő eljuttatása.

A BASF felvásárolja az L-glufozinát-ammónium, szabadalommal védett technológiát

2020. szeptember 15. 09:43

A BASF felvásárolta az L-glufozinát-ammónium szabadalommal védett Glu-L™ technológiát az AgriMetis™-től. E vállalat vezető szerepet tölt be a növényvédelem biotechnológiai innovációs fejlesztésének területén, és a BASF Mezőgazdasági Megoldások divíziója ezzel a tökéletesített technológiával még hatékonyabb terméket kínálhat ügyfeleinek a nem kívánt gyomok elleni védekezéshez.

3 millió tonna növényvédő szert használunk évente

2020. szeptember 11. 11:38

Haszonnövényeink és állataink védelme érdekében jelenleg globálisan 3 millió tonna peszticidet használunk fel évente. Magyarországon 2018-ban a legutolsó szerforgalmi jelentés alapján 26,5 tonna növényvédő szer került forgalomba, melyek 40%-a gyomirtó, 27%-a gombaölő, 16%-a talajfertőtlenítő, 8%-a rovarölő szer volt.

Súlyos eredmény: 458 olimpiai medencényi illegális növényvédő szer

2020. július 27. 13:08

A növényvédelem sikeressége számos tényezőn múlik. Az egyik, talán kevésbé ismert probléma az illegális növényvédőszer-kereskedelem és -hamisítás, mely az évek folyamán egyre jelentősebbé válik.

Inváziós kártevők: a pettyesszárnyú muslica

2019. március 22. 05:36

A földrészek közötti személy- és áruforgalom ugrásszerű növekedése következtében folyamatosan telepednek meg korábban nem ismert idegenhonos károsítók Európában, újabb és újabb kihívást jelentve a növényvédelmi szakemberek számára.

„Először próbáljuk ki a Propulse-t” - Nyereményjáték

2020. április 6. 10:40

Az Agrofórum nyereményének átadásakor a család két tagjával, a fiatalabb és az idősebb generáció egy-egy képviselőjével beszélgettem.

Kentaur 5 G – a talajlakó kártevők ellen

2018. március 7. 14:20

Az elmúlt években tapasztalt erős drótféreg ‘invázió’ bizonyította, hogy a vetéssel egy menetben kijuttatott talajfertőtlenítő szer elhagyása kockázatot rejt magában