Növényvédelem

Kézből-kézbe – Megjelent a Dow AgroSciences Hungary Kft. 2016. évi termékkatalógusa

Agrofórum Online

A Dow AgroSciences ügyvezető igazgatója, dr. Erdei Imre mutatta be a 2016 évi termékkatalógust.

– Hogy jut el a termelőkhöz ez az igényes kiadvány? – kérdeztem Sándorfy Andrástól, a multinacionális cég marketing igazgatójától.

– Kézből-kézbe – volt a válasz, – mert a munkatársaink feladata lesz, hogy felkeressék a termelőket és kézbe adják – természetesen szakmai ajánlás kíséretében – a most bemutatott termékkatalógusunkat.

November 12-ére várták a sajtó képviselőit a Dow vezető munkatársai az MMgM Mezőgazdasági Könyvtárába. A közismert Attila úti könyvtár méltó helyszín egy ilyen rangos esemény megtartására. Lényegében így foglalható össze Lükőné Örsi Gabriella köszöntője.

A Dow AgroSciences ügyvezető igazgatója, dr. Erdei Imre mutatta be a 2016 évi termékkatalógust, illetve ismertette ezt az ars poeticát, amely mentén a hazai piacon is rangos helyet elfoglaló cég végzi tevékenységét. „Kézikönyvünkben az elmúlt évek gyakorlatához hasonlóan az idén is olyan technológiákat, eljárásokat, termékeket ismertetünk, amelyek a termesztésben szükséges agrotechnikai műveletek hatékony, gazdaságos, viteléhez járulnak hozzá” – kezdte tájékoztatóját az ügyvezető.

A termesztési viszonyok, az időjárási körülmények az év folyamán mindig tartogatnak váratlan helyzeteket a gazdálkodó számára, amelyek megoldásához hasznos segítséget nyújt egy olyan kis alakú könyv, amely kéznél van, zsebben is elfér, útmutatóul szolgál. Útitársul szegődik akkor, amikor valamilyen felmerülő agronómiai kérdést kell azonnal megoldani.

Globalizálódó, infokommunikációs világunkban csak az a képzett agrárszakember tudja megállni a helyét, aki a magas fokú szakértelem mellett igénybe veszi azokat a rendelkezésre áll információs forrásokat, amelyek szakmai gondjainak megoldásához segítséget adnak.

A Dow AgroSciences magyarországi jelenlétét két kutató-fejlesztő állomás fenntartásával is hangsúlyozza, növényvédelmi (Szolnok) és növénynemesítési (Szeged-Szentmihály) kutatások területén. E tudásközpontok továbbá a jövő évben, fennállásának 30. évfordulóját ünneplő Dow AgroSciences hitvallását csak megerősíti, hogy az anyavállalat (Dow Chemical Company) 2012 óta a – közjót szolgálóan – az Olimpiai Játékok hivatalos támogatója. A 2016-os év az Olimpia éve, amikor a világ sportolói Brazíliában, Rio de Janeiro-ban nemes vetélkedésben mérik össze erejüket. A Világjátékok jelszava a világszerte jól ismert gyorsabban, erősebben, magasabbra!

A magyar agrárium és a Dow AgroSciences partneri kapcsolatának is ez a célja, mindkét fél érdeke, hogy a magyar agrárgazdaság minél gyorsabban érjen el kimagasló eredményeket.

Dr. Oláh István szakújságíró az agrárium művelése címmel tartott gondolatgazdag, számos idézettel „fűszerezett” előadását így kezdte: Vade Mecum, vagyis Jöjj (gyere) Velem! Az ilyenfajta kiadványokra illik ez az elnevezés, amely útitársul szegődik az olvasóhoz. A mezőgazdaság nem csak foglalkozás, de hivatás is – mondta, – mint ahogy a szaknyelv művelése, ápolása is. Aki könyvet ad ki, az a szaktudást viszi tovább, valamennyiünk okulására.

Érdekes színfoltja volt a sajtóbemutatónak Ilyés Szabó Anna Berecz András stílusában előadott tanmeséje, amely a teremtés népi humorral átitatott, biblikus múltidézése volt. (Jókat derültünk.)

Gratulálunk a 2016 évi Termékkatalógushoz, amelyről egy kicsit bővebben, a decemberi lapszámunkban olvashatnak.

(Dr. Bódis László – Agrofórum-Online)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Megjelent: Védekezés hazánk jelentős szántóföldi kártevői ellen

2020. szeptember 22. 10:20

Jelen kiadvány létrejöttének hátterében az Agrofórum Kiadó Kft. szerkesztőbizottságának és az ADAMA Hungary Zrt. munkatársainak azon törekvése húzódik meg, melynek fő céljai a fontosabb kártevőkkel kapcsolatos aktuális védekezési információk egységes megjelenítése és azok termelőkhöz történő eljuttatása.

A BASF felvásárolja az L-glufozinát-ammónium, szabadalommal védett technológiát

2020. szeptember 15. 09:43

A BASF felvásárolta az L-glufozinát-ammónium szabadalommal védett Glu-L™ technológiát az AgriMetis™-től. E vállalat vezető szerepet tölt be a növényvédelem biotechnológiai innovációs fejlesztésének területén, és a BASF Mezőgazdasági Megoldások divíziója ezzel a tökéletesített technológiával még hatékonyabb terméket kínálhat ügyfeleinek a nem kívánt gyomok elleni védekezéshez.

3 millió tonna növényvédő szert használunk évente

2020. szeptember 11. 11:38

Haszonnövényeink és állataink védelme érdekében jelenleg globálisan 3 millió tonna peszticidet használunk fel évente. Magyarországon 2018-ban a legutolsó szerforgalmi jelentés alapján 26,5 tonna növényvédő szer került forgalomba, melyek 40%-a gyomirtó, 27%-a gombaölő, 16%-a talajfertőtlenítő, 8%-a rovarölő szer volt.

Súlyos eredmény: 458 olimpiai medencényi illegális növényvédő szer

2020. július 27. 13:08

A növényvédelem sikeressége számos tényezőn múlik. Az egyik, talán kevésbé ismert probléma az illegális növényvédőszer-kereskedelem és -hamisítás, mely az évek folyamán egyre jelentősebbé válik.

Fontos a megfelelő növényvédelem a zöldségeknél és a gyümölcsösöknél is a sok csapadék miatt

2019. május 28. 13:19

A gombás megbetegedések főként a most érő szamócánál, meggynél, cseresznyénél és az almánál okozhatnak gondot, ha a termelők nem tudják elvégezni a megelőző intézkedéseket.

A kaukázusi borostyán antraknózis betegsége

2020. május 30. 10:27

A kaukázusi borostyánnal Magyarországon főként botanikus kertekben, arborétumban és egy-két kiskertben találkozhatunk. A kaukázusi borostyán antraknózis betegségét okozó Colletotrichum trichellum kórokozó gombafajt 2016-ban azonosították hazánkban. Jelen publikáció célja, hogy ismertesse a kaukázusi borostyán antraknózis betegségének tüneti megjelenését, a betegséget okozó kórokozó gombát és felhívja figyelmet a természeti értékeinket adó növényfajok napjainkra jellemző rendkívüli növényvédelmi kitettségére.

A károsító helyzet alakulása 2019-ben és várható következményei (3. rész)

2019. november 26. 14:02

A vetési bagolylepke hernyó alakban telel át, így a magas hernyópopuláció már tavasszal, korábban ritkán látott károkat okozott a kukorica és napraforgó kultúrákban.


Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/digitalnomads/public_html/staging/releases/20240911215937/public/cms/wp-includes/functions.php on line 5420