Növényvédelem

Vegyipari óriásvállalat született – Összeolvadt a Dow és a DuPont

Agrofórum Online

A fúziót követően a felek szándéka szerint a DowDuPont három független vállalatra fog szétválni.

A DuPont és a Dow Chemical Company 2015. december 11-én, az igazgatóságok egybehangzó döntése alapján, végleges megállapodást kötött a két cég összeolvadásáról. A 130 millárd dollár együttes piaci tőkeértékű DowDuPont néven létrejövő vállalat ügyvezető elnöki tisztét Andrew N. Liveris fogja betölteni, a vezérigazgatói poszt várományosa pedig Edward D. Breen. Az új vegyipari konszernben a Dow és a DuPont részvényeseinek egyenlő részesedése lesz. A fúziós tranzakció lezárulásának időpontja 2016. második felére várható.

E két nagyvállalat összeolvadása gyökeres változást hoz az iparágban, a több mint egy évtizede formálódó jövőkép válik valóra. A fejlődő, változó világ által alakított kihívásoknak és lehetőségeknek való megfelelés előrelátást, gyors reagálást, és teljesítményközpontúságot követel minden vállalattól. Ez a tranzakció a Dow-nál zajló folyamatos átalakulások felgyorsulását jelenti – mondta Andrew N. Liveris. A DuPont számára az egyesítés nagy lépést jelent a növekedés és a magasabb érték elérése felé vezető úton – tette hozzá Edward D. Breen.

A fúziót követően a felek szándéka szerint a DowDuPont három független vállalatra fog szétválni. Ennek időpontja az összeolvadás lezárását követő 18-24. hónapra tehető. A három önálló cég működésével (Agriculture Company – melyben egyesül a DuPont és a Dow vetőmag- és növényvédőszer-üzletága, Material Science Company – többek között csomagolás, közlekedés és infrastruktúra iparágakban jelenik meg termékeivel, valamint a Speciality Products Company – a DuPont és a Dow több üzletágának összevonásából keletkező cég fő profilját az elektronikai termékek fogják jelenteni) a tőke hatékonyabb elosztására nyílik mód. A vállalatok működését tanácsadó bizottságok fogják segíteni.

Fordította: Polgárné Balogh Eszter

(Agrofórum Online)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Megjelent: Védekezés hazánk jelentős szántóföldi kártevői ellen

2020. szeptember 22. 10:20

Jelen kiadvány létrejöttének hátterében az Agrofórum Kiadó Kft. szerkesztőbizottságának és az ADAMA Hungary Zrt. munkatársainak azon törekvése húzódik meg, melynek fő céljai a fontosabb kártevőkkel kapcsolatos aktuális védekezési információk egységes megjelenítése és azok termelőkhöz történő eljuttatása.

A BASF felvásárolja az L-glufozinát-ammónium, szabadalommal védett technológiát

2020. szeptember 15. 09:43

A BASF felvásárolta az L-glufozinát-ammónium szabadalommal védett Glu-L™ technológiát az AgriMetis™-től. E vállalat vezető szerepet tölt be a növényvédelem biotechnológiai innovációs fejlesztésének területén, és a BASF Mezőgazdasági Megoldások divíziója ezzel a tökéletesített technológiával még hatékonyabb terméket kínálhat ügyfeleinek a nem kívánt gyomok elleni védekezéshez.

3 millió tonna növényvédő szert használunk évente

2020. szeptember 11. 11:38

Haszonnövényeink és állataink védelme érdekében jelenleg globálisan 3 millió tonna peszticidet használunk fel évente. Magyarországon 2018-ban a legutolsó szerforgalmi jelentés alapján 26,5 tonna növényvédő szer került forgalomba, melyek 40%-a gyomirtó, 27%-a gombaölő, 16%-a talajfertőtlenítő, 8%-a rovarölő szer volt.

Súlyos eredmény: 458 olimpiai medencényi illegális növényvédő szer

2020. július 27. 13:08

A növényvédelem sikeressége számos tényezőn múlik. Az egyik, talán kevésbé ismert probléma az illegális növényvédőszer-kereskedelem és -hamisítás, mely az évek folyamán egyre jelentősebbé válik.

Így maximalizáljuk a kukorica hozamát: megfelelő lombtrágyázás + növényvédelem

2020. május 14. 12:16

A kukorica termésátlaga erősen évjáratfüggő. Hazánkban csapadékmennyiségtől, a légköri aszállyal sújtott időszak hosszától függően 4,0 és 8,1 tonna/hektár átlageredmények váltakoztak az elmúlt években. Az idei tavasz a szárazsággal, fagyokkal szintén kedvezőtlenül indult. Az időjárást nem tudjuk befolyásolni, de két kritikus ponton megadhatjuk növényeinknek a kellő lendületet a kimagasló terméshozam megőrzéséhez.

A nyárutói gyomok által okozott termésveszteség őszi káposztarepcében

2019. szeptember 10. 11:48

A címben szereplő érdekes kijelentésre, kérdésre sokan legyintenek, mivel azt gondolják és vélik, hogy a nyári gyomokat majd az első fagyok elintézik, és nem okoznak gondot. A probléma azonban ennél összetettebb. A szerző által elvégzett vizsgálatok eredményei azt igazolják, hogy igenis foglalkozni kell ezzel a kérdéssel.

Ez már igazi növényvédelmi szezon a szántókon és a gyümölcsösökben is

2018. április 20. 06:54

A meleg idő országszerte robbanásszerűen virágba borította az őszi káposztarepce táblákat és a gyümölcsös kerteket. A természet igyekszik behozni lemaradását.

Repce helyzetkép és aktualitások október végén

2018. október 31. 11:08

Az őszi regulátoros kezelés mellé érdemes levéltrágyát is keverni. Nehéz fejlődési körülmények esetén ősszel kimondottan ajánlott a kén, a bór, a cink, a mangán és a molibdén kijuttatása


Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/digitalnomads/public_html/staging/releases/20240911215937/public/cms/wp-includes/functions.php on line 5420