Pályázatok

Pályázatok a biomassza-alapú gazdaság szereplői számára

Dr. Győrffy Andrea/NAK

Új Horizont 2020 pályázati felhívások jelentek meg a biomassza-alapú gazdaság szereplői számára.

A kizárólag uniós forrásból finanszírozott kutatási és innovációs felhívások az Európai Unió jelenlegi kutatás-fejlesztési keretprogramján, a Horizont 2020-programon (H2020) belül érhetőek el. A H2020 utolsó fázisára szóló, 3 éves futamidejű munkaprogram alapján kerülnek kiírásra. E munkaprogram releváns prioritásterületén belül a korábbiaknál jóval több felhívásban, illetve jóval több főcímben jelenik meg a biomassza-alapú gazdaság valamely területe:

Fenntartható élelmezésbiztonság (SFS) (tervezett keretösszeg 2020-ra: 173 millió euró):
–    Mikrobiom-alkalmazások a fenntartható élelmiszerrendszerekért (típus: innovációs akció, tervezett keretösszeg: 10 millió euró)

„Kék növekedés” (BG) (tervezett keretösszeg 2020-ra: 52 millió euró):
–    Fenntartható megoldások a szárazföldi és tengeri bio-alapú műanyagokra (típus: innovációs akció, tervezett keretösszeg: 9 millió euró)

Vidéki reneszánsz (RUR) (tervezett keretösszeg 2020-ra: 88 millió euró):
–    A regionális és helyi bio-alapú gazdaságok lehetőségeinek kihasználása (típus: koordinációs és támogató akció, tervezett keretösszeg: max. 3 millió euró)
–    Körkörös, bio-alapú üzleti modellek a vidéki közösségek számára (típus: innovációs akció, tervezett keretösszeg: max. 10 millió euró)
–    Fenntartható faanyag-értékláncok / Fenntartható erdőrendszerek (típus: kutatási és innovációs akció; tervezett keretösszeg: 5 millió euró)

Élelmiszerek és természeti erőforrások (FNR) (tervezett keretösszeg 2020-ra: 208,7 millió euró):
–    A mezőgazdaság mentesítése a fosszilis energiahordozóktól – megoldások és utak a fosszilisenergia-mentes gazdálkodáshoz (típus: koordinációs és támogató akció, innovációs akció; tervezett keretösszeg: 2+5 millió euró)
–    A nyilvánosság bevonása a biomassza-alapú gazdaságba (típus: koordinációs és támogató akció, tervezett keretösszeg: 1 millió euró)
–    Ipari mikrobiom – tanulás a természettől (típus: kutatási és innovációs akció, tervezett keretösszeg: kb. 6 millió euró)
–    A bio-alapú iparágak vezető szerepet töltenek be a kibocsátott szén-dioxid vegyi anyagokká alakításában (típus: kutatási és innovációs akció, tervezett keretösszeg: kb. 7 millió euró)
–    Innovatív textíliák – a divat új alapokra helyezése (típus: innovációs akció, keretösszeg: kb. 7 millió euró)
–    Az európai biomassza-alapú gazdasági klaszterek hálózata a bio-alapú megoldások előmozdítására az elsődleges termelésben (típus: koordinációs és támogató akció, keretösszeg: kb. 2 millió euró)
–    Kísérleti, körkörös bio-alapú városok – a biológiai alapú termékek fenntartható előállítása városi bio-hulladékból és a szennyvízből (típus: innovációs akció, tervezett keretösszeg: max. 8 millió euró)
–    A bio-alapú termékek fenntarthatósága – nemzetközi irányítási szempontok és piaci frissítés (típus: koordinációs és támogató akció, tervezett keretösszeg: max. 1,5 millió euró)

Egyéb akciók (tervezett keretösszeg 2020-ra: 9,79 millió euró):
–    Körkörös biomassza-alapú gazdaság tematikus beruházási platform (kockázat-megosztási pénzügyi eszköz) (típus: pénzügyi eszköz, tervezett keretösszeg: 50 millió euró)

A pályázati felhívásokra nemzetközi konzorciumok formájában lehet pályázni. Az aktuális H2020-as pályázati lehetőségek között a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési, Innovációs Hivatal (NKFIH) honlapján vagy az uniós „Funding & tender opportunities” gyűjtőoldalon, az aktuális pályázati felhívások között lehet keresni. A beadási határidők mellett fontos figyelmet szentelni az egyes kiírások típusainak is: míg a kutatási és innovációs akciók, illetve koordinációs és támogató akciók támogatási intenzitása 100%, addig az innovációs akciók támogatási intenzitása – vállalkozások esetén – 70%.

A hazai H2020-pályázókat a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap konzorciumépítő illetve „rásegítő” pályázatokkaltámogatja. A H2020-as pályázati kiírásokra való pályázáshoz az NKFIH munkatársai térítésmentes tanácsadást nyújtanak.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Közel egymilliárd forint támogatást nyerhettek idén a hungarikum-pályázatokon

2020. szeptember 23. 10:02

Az idei hungarikum-pályázat támogatási keretösszegét 230 millió forintról 750 millió forinttal emelték, így 980 millió forintot oszthattak ki, további 50 millió forintot pedig egyedi támogatásokra fordítanak.

Járványvédelmi rendszerek fejlesztése pályázat nyílt meg

2020. április 1. 10:47

A baromfi- és a sertésállomány megóvása érdekében az Agrárminisztérium pályázatot hirdetett az ASP és a madárinfluenza vírus elterjedésének a megelőzésért.

230 millió forint keretű hungarikumpályázat nyílt meg

2020. március 24. 14:47

A nemzeti értékek és hungarikumok gyűjtésének, népszerűsítésének, megismertetésének, megőrzésének és gondozásának támogatására 230 millió forintos kerettel pályázatot hirdetett az Agrárminisztérium.

Február végéig lehet pályázni az Exportfejlesztési Pályázati Programban

2020. január 27. 13:16

A pályázatra a jelentkezési lehetőség azon hazai kis- és közepes vállalkozások számára nyitott, akik már jelenleg is bonyolítanak export tevékenységet.

Talajjavítás növényekkel

2019. július 17. 09:37

A szakszerű köztesnövény-keverékek segítenek a talajszerkezet javításában (megfelelő pórusméret) és biztosítják az egészséges talajélet körülményeit.

Tévedés, hogy jobb fával fűteni, mint szénnel

2018. július 24. 10:16

A biomassza-égetésből származó üvegházhatású gáz ugyanúgy hozzájárul a klímaváltozás felgyorsulásához, mint ha kőolajat vagy szenet használtunk volna fel.

Az első lépés lehet az aszály és az erózió ellen - Új, innovatív megoldás az AGRO.bio–tól: AlgaTer

2019. január 28. 10:52

Az AlgaTer® által termelt nagy molekulatömegű anyag (EPS), óvja a talajt a kiszáradástól és táplálja a talajban élő mikroorganizmusokat, egyúttal védi a növényvédő szerek és a műtrágyák káros hatásaitól.

Magasabb részesedést kér hazánk az uniós kutatási és fejlesztési forrásokból

2018. december 18. 08:02

Kiemelt feladat a hazai biomassza alapú gazdaság fejlesztése annak érdekében, hogy az agrárgazdasági szereplők számára is elérhetőek legyenek az uniós és hazai iparfejlesztési stratégiai intézkedések.


Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/digitalnomads/public_html/staging/releases/20240911215937/public/cms/wp-includes/functions.php on line 5420