Pályázatok

Több mint tízmilliárdos támogatást kaptak a baranyai gazdák

Agrofórum Online

Több mint 10 milliárd forint támogatáshoz jutottak hozzá a baranyai gazdák az agrártámogatások tavaly év végén felgyorsult kifizetéseinek köszönhetően - közölte a megyei kormányhivatal hétfőn az MTI-vel.

Baranyában az egységes területalapú-, illetve a kistermelői támogatásra 2016-ban kérelmet benyújtó mintegy 4600 termelő csaknem 90 százaléka részesült támogatásban – írták a közleményben.

A területalapú támogatáshoz kapcsolódó zöldítési támogatási előleget pedig a kérelmezők 78 százaléka kapta meg eddig – tették hozzá. Agrár-környezetgazdálkodás jogcímén – szántó, gyep, ültetvény és zonális területen – összesen 223 baranyai termelő kapott támogatási előleget.

Ötvennyolc baranyai termelő rendelkezik támogatói okirattal gyep-, szántó- és ültetvény-területeken ökológiai gazdálkodásra történő áttérésre, illetve ökológiai gazdálkodás fenntartására. Agrár-környezetgazdálkodásra több mint 17 300 hektár, ökológiai gazdálkodásra mintegy 200 hektár területet igényeltek összességében a termelők, akik közül tavaly 145-nek fizettek előleget – ismertette a kormányhivatal.

A 723 gazdálkodó által benyújtott, összesen több mint 16 200 hektár fehérjenövény-támogatásigénylésből meghatározó – az országosan is kiemelkedő – mintegy 16 ezer hektárnyi szójababterület, szálas fehérjenövény-támogatására 369 kérelem érkezett, csaknem 5000 hektárnyi területre. Folyamatosan történik a zöldség-, gyümölcs-, cukorrépa-termesztéshez kapcsolódó igénylések teljesítése is.

Az állattartással foglalkozó gazdák szintén részesültek már előlegben: Baranyában kiemelkedő volt a termeléshez kötött, tejhasznú tehéntartás összesen 705 millió forintos támogatása. Az összeget 95 kérelmező 80 százalékának már elutalták. Az anyajuhtartás-támogatásra kérelmet benyújtó 171 termelő közül pedig 143-an kaptak már előleget mintegy 66 millió forint értékben.

(MTI)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Közel egymilliárd forint támogatást nyerhettek idén a hungarikum-pályázatokon

2020. szeptember 23. 10:02

Az idei hungarikum-pályázat támogatási keretösszegét 230 millió forintról 750 millió forinttal emelték, így 980 millió forintot oszthattak ki, további 50 millió forintot pedig egyedi támogatásokra fordítanak.

Járványvédelmi rendszerek fejlesztése pályázat nyílt meg

2020. április 1. 10:47

A baromfi- és a sertésállomány megóvása érdekében az Agrárminisztérium pályázatot hirdetett az ASP és a madárinfluenza vírus elterjedésének a megelőzésért.

230 millió forint keretű hungarikumpályázat nyílt meg

2020. március 24. 14:47

A nemzeti értékek és hungarikumok gyűjtésének, népszerűsítésének, megismertetésének, megőrzésének és gondozásának támogatására 230 millió forintos kerettel pályázatot hirdetett az Agrárminisztérium.

Február végéig lehet pályázni az Exportfejlesztési Pályázati Programban

2020. január 27. 13:16

A pályázatra a jelentkezési lehetőség azon hazai kis- és közepes vállalkozások számára nyitott, akik már jelenleg is bonyolítanak export tevékenységet.

A zöldtrágyázásról szóló kiadványt jelentetett meg a kamara

2018. szeptember 12. 12:34

A zöldtrágyázás alkalmazásával nem csak az európai uniós előírások teljesíthetők, hanem egyúttal hosszú távon megőrizhető, javítható talajaink termőképessége, vízháztartása is.

Eldobni az ekét?

2019. július 30. 11:54

Lajos Mihállyal, az Agrofil-SZMI Kft. ügyvezetőjével beszélgettünk a talajműveléssel kapcsolatos társadalmi véleményekről, szakmai félreértésekről és mindezek jelentőségéről.

Mindent a zöldítésről: Zöldítő vetőmagkeverékek kiválasztásának szempontjai a 2020-as szezonban

2020. július 6. 05:47

A nyári betakarítású növények lekerülését követően ismét kezdődik a zöldítési szezon. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján idén sem lesz egyszerű jó döntést hozni.

A tájelemekről - nem csak zöldítőknek I. rész

2019. május 21. 08:27

Számos kutatás foglalkozik a mezőgazdasági térségek tájszerkezetének vizsgálatával, az eredmények egybehangzóak: egyértelmű párhuzam vonható a szántóföldek terjeszkedése, illetve a természetközeli felszínborítás és ezzel együtt a biodiverzitás csökkenése között.


Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/digitalnomads/public_html/staging/releases/20240911215937/public/cms/wp-includes/functions.php on line 5420