Újszerű kezdeményezés, és ezzel együtt a hozzá kapcsolódó arculat is bemutatkozott március 1-jén, a Borjog és Bormarketing 2019 konferencián – írta turizmus.com.
A Magyar Turisztikai Ügynökség a szakmai szervezetekkel együttműködésben hozott létre egy egységes márkát, amely azt a célt szolgálja, hogy növelje a magyar bor és borászatok nemzetközi ismertségét, népszerűsítse a kulturált borfogyasztást. A 22 magyar borvidék számos szőlőfajtájának és borstílusának köszönhetően rendkívül sokszínű, az új borarculat pedig megőrizve és ünnepelve ezt a sokszínűséget, egységbe szervezi a magyar bor kommunikációját.
Az arculat a személyességre épül, az egész kezdeményezés azon az alapon nyugszik, hogy a magyar bor mögött ott áll a magyar borász, személyesen. Az egyenlet szerint: magyar bor = magyar borász. A magyar bor új arculatát és márkakoncepcióját Gál Zsombor, a bormarketingért felelős szakértő, valamint Ipacs Géza arculati tervező mutatták be. A bemutatott rendszer a március 1-jén el is indult.
Létrehozásánál három fontos szempont játszott szerepet. Egyrészt, hogy egyedi történet jöjjön létre, olyan, amelyet még nem számít elhasznált üzenetnek a világban. Az is fontos szempont volt, hogy a rendszer hiteles legyen: ne ideológiát kommunikáljon, hanem azt a valós képet, amelyet ma a magyar bor jelent. Harmadrészt az is lényeges volt, hogy a rendszerben minden magyar borász benne lehessen, és az üzenet minden magyar borvidékre igaz legyen. Elindult a koncepció társadalmasítása is, az ágazati döntéshozók egyöntetűen igent mondtak a kezdeményezésre.
Az arculat a nagy plénum előtt a ProWein 2019-en debütál majd március 17-én Düsseldorfban, ahol a magyar stand tervei már az új arculat szempontjai szerint álltak össze.