Terményárak

A bizonytalanság miatt csökken az agrártermékek ára

Agrofórum Online

A búza ára 1,4, a kukoricáé 0,4, a szójababé pedig 0,3 százalékkal csökkent a chicagói árutőzsdén.

Folytatódott a búza lejtmenete, az egy tonnányi mennyiségnek megfelelő ár már a 206,4 dolláros szintre került, ami csaknem másfél százalékos csökkenésnek felel meg. Egy héttel ezelőtt megtorpant a kisebb szünetekkel már tavaly szeptember óta tartó emelkedő trend. A kukorica és a szójabab piacán is az eladók voltak többségben.

„A koronavírus miatti bizonytalanság egyre jobban érződik a gabonatermékek piacán. Nehéz megjósolni, hogy milyen irányba mehetnek a kurzusok. Egyelőre nem elegendő a rendelkezésre élló információ tartós következtetés levonásához. Egyelőre nem tehetünk mást, mint várakozunk és vizsgáljuk a már rendelkezésre álló adatokat. A keresleti oldalon hozhat jelentős változásokat a koronavírus, egyelőre enyhe mínuszt mutatnak a főbb piacok” – mondta Phin Ziebell, a National Australia Bank agrárközgazdásza a Thomson Reuters hírügynökségnek.

A kínai koronavírus továbbterjedése esetén nem csak a gabonapiacra, hanem az egész kínai gazdasági növekedésre, illetve a globális növekedésre is negatív hatása lehet.

Olyan szempontból a legrosszabbkor jött a koronavírus, hogy a gabonapiacon mindenki a kereslet élénkülésére számított a kereskedelmi egyezség aláírását követően. Kína, mint a világ legjelentősebb szójabab importőre most kezdene sokak szerint nagyobb rendeléseket leadni. Közben az amerikai gazdáknak a várhatóan rekordmértékű brazil szójabab-termés miatti kihívásokkal is szembe kell nézniük. A brazil AgRural jelentése szerint a brazil szójabab-területek 4,2 százalékáról takarították be a termést, ez elmarad az egy évvel ezelőtti időszak ilyenkor mért 13 százalékos adatától.

A kukoricapiacon egy nagyobb mexikói megrendelés tartotta kis ideig pluszban a kurzust, amely azonban pirosra váltott később. A magánexportőrök 124,3 ezer tonna kukoricát adtak el mexikói vevőknek.

A repce ára a 461,7 kanadai dolláros szinten stagnált mindeközben.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Kedvező időjárás és csökkenő kínai kereslet: esnek az árak

2020. szeptember 30. 11:03

A párizsi árutőzsdén is hasonló trendek irányították a piacokat és egyértelmű vevői fölény alakult ki.

Egyre jobban hiányoznak az esőzések Oroszországban

2020. szeptember 29. 08:17

Oroszországnak nagy esőzésekre lenne szüksége a következő hetekben, mivel gazdálkodói továbbra is száraz talajba vetik a 2021-es őszi búza termését.

Terménypiac: megtörő lendület, korrekció vagy fordulat?

2020. szeptember 28. 11:21

A szeptember 21-ével kezdődő héten mintha kifáradtak volna a piacok és a korábbi lendületes áremelkedést csökkenés váltotta fel.

Árcsökkenések hete az agrártőzsdéken

2020. szeptember 28. 04:37

A párizsi árutőzsdén a malmi búza értéke 1,2 százalékkal, azaz 2,25 euróval a tonnánkénti 192,25 euróig mérséklődött öt nap alatt. A kukorica piacán is a vevők uralták a kereskedést.

A kínai kereslet miatt drágult a szójabab

2020. augusztus 27. 09:07

A szójabab ára az Egyesült Államokban több mint hét hónapos csúcsra ugrott azt követően, hogy élénkült a kínai kereslet az amerikai szójabab iránt.

A repce kora tavaszi kártevői

2020. január 29. 10:24

A repcét veszélyeztető kártevők sorát kora tavasszal két kistestű ormányos bogár nyitja meg; a repceszár-ormányos és a nála pár tized milliméterrel testesebb nagy repceormányos. Az gazdasági kárt a lárvák okozzák, amelyek eleinte a levélnyelekben, később pedig a repce szárában táplálkoznak. Az előrejelzési adatok, vagyis a sárga tálak és ragasztós lapok fogási eredményei alapján, valamint az időjárás figyelembe vételével határozható meg az ellenük való védekezés optimális időpontja.

Kína miatt mérséklődött a szójabab ára

2020. május 20. 05:36

Európában inkább a mínuszok domináltak a következő határidőre, de a hosszabb távú kilátások már biztatóbbak az agrárpiaci termékek területén.

Van, ahol kezd kiszáradni a búza

2019. március 26. 14:40

A terménypiacokon szinte mindenki valamiféle nagy hírre várt, ami meg tudja mozgatni az árakat vagy ami irányt mutatna a következő hetekre, de egyelőre nincs ilyen.