Chicagóban a búza árjegyzése 0,9 százalékkal csökkent, miközben a kukorica 0,6 százalékkal, a szójabab pedig 0,2 százalékkal drágult. A repce piacon viszont az eladók voltak többségben, a kurzus 1,47 százalékkal ment lejjebb. Európában is hasonlóan vegyes képet mutatott a kereskedés. A repce és a takarmánybúza drágult, a malmi búza stagnált, ám a kukorica mindeközben olcsóbb lett.
Chicagóban a kukorica és szójabab ára is emelkedett, négy egymást követő napot követően enyhén, de visszafordultak a kurzusok. A búza viszont olcsóbb lett, határozottan a dollár nyomta le az árjegyzést, hiszen az amerikai deviza kurzusa miatt most drágább a világpiaci szereplőknek a tengerentúli vásárlás. Nem kizárt, hogy a dollár e heti drágulási üteme a legnagyobb lesz április eleje óta a devizapiacon.
A kukorica és a szójabab piacán a visszaesés megállítása egyes befektetők hétvégi pozícióinak a felvételével magyarázható a szakértők szerint. Néhányan arra számítanak, hogy a betakarítások üteme a következő napokban már elmaradhat a várakozásoktól.
„Valószínűleg itt csak nagyon rövid ideig tartó kis fordulatról van szó, mert meglepetést hozhatnak a hétvégi betakarítási adatok, szerintem szép adatokat közölnek majd a gazdálkodók” – mondta Jim Gerlach, az A/C Trading elnöke.
Egyes kereskedők fokozódó piaci nyomásra számítanak az elkövetkező napokban, mivel a betakarítás felgyorsul, aminek hatására a gabonakereskedők a határidős piacon fedezik a fizikai kukorica és szójabab vásárlásaikat.
A párizsi árutőzsdén a kukorica árjegyzése csökkent, a malmi búza ugyanannyiba került, mint a csütörtöki záráskor. A takarmánybúza és a repce viszont drágább lett. Egy tonna malmai búzáért 192,25 eurót adtak decemberre, ami stagnálást jelentett. Napközben 192 és 193 euró között mozgott a kurzus. Az elmúlt napokhoz képest meglehetősen szerény volt a kereskedői érdeklődés, összesen 18 340 kontraktus jött létre. Márciusra is 192,25 eurós tonnánkénti ár alakult ki, ami szintén stagnálás, itt 5952 üzletkötés jött létre a parketten. A kukorica ára 1 euróval a tonnánkénti 171 eurós szintig mérséklődött. A repce piacán a 384,5 eurós/tonnás záróár viszont 3,75 eurós pluszt jelentett. A takarmánybúza 1,25 eurós drágulása 182,75 eurós tonnánkénti árhoz vezetett.