Amerikában a kukorica 0,6 százalékkal, a szójabab pedig 0,3 százalékkal drágult, ám a búza ára 0,3 százalékkal csökkent Chicagóban. A repce piacán is az eladók domináltak, 0,2 százalékos csökkenés alakult ki. Európában ezzel szemben minden zöldben állt, így több napos iránykeresést követően a vevők vették át a vezető szerepet a párizsi árutőzsdén.
Chicagóban a szójabab drágulásában a szakértők szerint az játszott döntő szerepet, hogy az Egyesült Államok Kínával folytatott kereskedelmi tárgyalásai tovább folytatódtak. Az ezekről érkező hírek reményt adtak a kereskedőknek azzal kapcsolatban, hogy a kínai szójababimport elérheti a korábbi exportbecsléseket. Az ezen a héten az amerikai és kínai illetékesek közötti tárgyalások arra adtak reményét, hogy Peking folytatja az amerikai mezőgazdasági termékek vásárlását, a januári kereskedelmi megállapodás alapján. A kukorica drágulásában most alapvetően a technikai alapon kereskedők lépései játszottak szerepet, míg a búza árának csökkenése továbbra is összefüggésbe hozható a betakarítási munkálatok előre haladásával.
„Optimizmus van a piacon a Kínával kapcsolatos kereskedelem folytatásával kapcsolatban, sokan bíznak benne, hogy a koronavírus járvány enyhülése után újra jelentős szállításokról érkeznek hírek” – mondta Bill Lapp, az Advanced Economic Solutions elemzője.
Több napi csökkenés és határozott irány nélküli kereskedés követően mind a négy fontos agrártermék ára emelkedett a párizsi árutőzsdén. Ráadásul nem csak következő határidőre, hanem azt követő fontosabb hatéridőkre is pluszt mutatott a kereskedés. Egyedül a kukorica novemberi határideje jelentett kivételt, de ott sem csökkenést jelentett a tonnánkénti 161,25 eurós érték, hanem stagnálást. A következő, augusztusi határidőre 25 eurócenttel a tonnánkénti 166,25 euró/tonnás szintre emelkedett a kukorica ára. A malmi búza szeptemberre 50 eurócenttel a 180,5 eurós tonnánkénti szintre drágult, nem túl magas forgalom mellett. A nyílt piacon 12 858 kontraktust kötöttek. A takarmánybúza árjegyzése 1,35 euróval a 159,5 euró/tonnás értékig drágult. A repce tonnánkénti 380,25 eurós értéke 3,25 eurós pluszt követően alakult ki.