A búza 1, a kukorica pedig 0,1 százalékot vesztett értékéből, a szójabab piacán azonban kitart az optimizmus, és a kurzus 0,3 százalékkal tovább emelkedett.
A kilenc napi csökkenést követően már negyedik napja áll pluszban a szójabab árjegyzése a chicagói árutőzsdén. Ezúttal 0,3 százalékot szedett magára az agrártermék és a tonnánkénti 324,4 dollárnak megfelelő szinten kereskedtek vele. Korábban 325,69 dollárnak megfelelő szintig is felpattant a kurzus.
A piacon enyhültek a koronavírus miatti aggodalmak, ez az egész árupiacon, az alapanyagpiacon is éreztette hatását. A betegség kitörésének következményeivel kapcsolatos bizonytalanság azonban továbbra is korlátozta a szójabab drágulását. Egyben elősegítette, hogy a chicagói parketten a kukorica és a búza ára is mérséklődjön. Az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériumának (USDA) heti exportértékesítési adatait sokan várják a befektetők közül, azok határozottabb irányt adhatnak majd a grafikonoknak.
„A szójabab piacán nagyon sokan kivárnak. Nehéz megjósolni, hogy miként alakul a jövőbeni kereslet, de nincs túl nagy valószínűsége egy katasztrofális piaci összeomlásnak” – mondta a Thomson Reuters hírügynökségnek Michael Magdovitz, a Rabobank árupiaci elemzője.
A búza ára 1 százalékkal a tonnánkénti 204,43 dollárnak megfelelő szintig csökkent, de húsz dollárcenttel alacsonyabb szinten is kötöttek üzletet.
A kukorica kurzusa csak kisebb mértékben csökkent és 167,71 dollárnak megfelelő tonnánkénti szintig ment le az árjegyzés. A kukorica árának további csökkenését visszafogta, hogy a világpiacon erős az igény az etanol iránt, így az exportértékesítések mostanában jól alakulnak. Az Egyesült Államok Energiainformációs Hivatala (EIA) szerint az ország kukoricaalapú etanoltermelése a legutóbbi héten napi 1,08 millió hordóra ugrott az előző heti 1,03 millió hordóról. A készletek mindeközben 23,47 millió hordóra mérséklődtek.