Chicagóban a búza 1 százalékkal drágult, a kukorica kurzusa 0,2 százalékot szedett magára, míg a szójababé 0,4 százalékkal emelkedett. A repce szintén 0,4 százalékkal drágult. Európában nem volt ennyire egyértelmű a kereskedés képe. A repce ugyan drágult, és a kukorica kurzusa stagnált, de a malmi búza és a takarmánybúza ára már csökkent.
A szójabab ára az Egyesült Államokban több mint hét hónapos csúcsra ugrott azt követően, hogy élénkült a kínai kereslet az amerikai szójabab iránt, illetve s száraz időjárási várakozások miatt hozamcsökkenés várható a közép-nyugati termőterületeken. Már három egymást követő napon drágult a szójabab Chicagóban. A magánexportőrök arról számoltak be, hogy 400 ezer tonna szójababot adtak el kínai vásárlóknak, a leszállítás a 2020/21-es gazdasági évben lesz az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériuma (USDA) adatai szerint. A kukorica kurzusa is több hetes magasságba emelkedett.
„A dinamika erősen megváltozott a piacokon. A korábban vártnál rosszabb időjárást jósolnak jelenleg a szakemberek, ami az árak emelkedéséhez vezethet, ha a kereslet nem változik.” – mondta Dan O’Bryan, kockázatkezelési szakember, a Top Third Ag Marketing cég brókere.
A párizsi árutőzsdén inkább eladói fölény alakult ki ugyanis a malmi búza és a takarmánybúza ára csökkent, miközben a repce drágult. A kukorica árjegyzése az előző napi szinten hagyta el a parkettet. Egy tonna malmi búzáért 186 eurót adtak a piacon, ami 50 eurócentes csökkenést jelentett. A szeptemberi határidőre 4597 üzletet kötöttek, míg decemberre 17 277-et. Mindkét határidő forgalma elmarad az elmúlt napokban látottól. Decemberre egyébként 25 eurócenttel adtak kevesebbet a malmi búzáért, és 184 euró/tonnás árszint alakult ki. A takarmánybúza 75 eurócentes lejtmenetet követően 166,75 euróba került tonnánként. A kukorica ára a 167,5 euró/tonnás szinten stagnált. A repce piacán viszont a vevők domináltak és 2,25 eurós pluszt követően 383,5 euró/tonnáig ment fel a jegyzésár.