A kukorica és a szójabab ára 1 százalékkal, míg a búza minimálisan 0,02 százalékkal csökkent a tengerentúlon. Közben Párizsban a malmi búza és a takarmánybúza, valamint a kukorica is drágult, igaz a repce kurzusa stagnált.
A kukorica ára 1 százalékkal a tonnánkénti 132,47 dollárnak megfelelő szintre, a szójababé pedig szintén 1 százalékkal a 303,5 dollár/tonnás értékre csökkent. A búza pedig gyakorlatilag stagnált a 186,01 dollár/tonnás szinten, de hivatalosan ez az érték 0,02 százalékos csökkenésnek felel meg.
A kukorica járt 2,2 százalékos mínuszban is, ami 3,5 éves mélypontot jelent, ez a kőolaj árának további zuhanásával magyarázható. A kukoricából készülő etanol iránti kereslet egyre jobban mérséklődik annak kapcsán, hogy meredeken, négyéves mélypont közelébe csökkent a kőolaj világpiaci ára azután, hogy a koronavírus-járvány nyomán az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve és a világ más nagy központi bankjainak összehangolt lépései nem tudták megnyugtatni a befektetőket. Illetve Oroszország és Szaúd-Arábia sem tudott megegyezni a kitermelés visszafogásáról. Az Egyesült Államokban az etanol-piac adja a teljes kukorica-felhasználás 398 százalékát. A WTI kőolaj 18 éves, a Brent típusú pedig 16 éves mélyponton is járt szerdán.
„A kukorica kurzusának további mozgása nagyban függ a kőolajpiaci trendektől, illetve attól, hogy a koronavírus miatt mennyi ideig lesznek korlátozások Európában, illetve az Egyesült Államokban” – közölte Charlie Sernatinger, az ED&F Man Capital gabona-határidős ügyleteinek globális vezetője.
Kanadában a repce ára 0,9 százalékkal emelkedett és a kurzus a 457,4 kanadai dollár/tonnás szintre ment fel.
Európában, a párizsi árutőzsdén szinte mindegyik főbb agrárpiaci termék ára emelkedett. A malmi búza kurzusa jelentősen 4,75 euróval a tonnánkénti 184 eurós értékre ment fel. A takarmánybúza ára 4,9 euróval a 157,9 euró/tonnára menetelt. A kukorica kereskedése is pluszt hozott, 164,5 euró/tonnára ment fel az ár, ami 0,5 eurós értéknövekedésnek felel meg. A repce volt az egyetlen kivétel, hiszen 344,25 euró/tonnás szinten stagnált az árjegyzés.