Terményárak

Amerikában pirosba fordult a piac

Agrofórum Online

Nem volt jó napja a gabonakereskedőknek Chicagóban, mindhárom fontosabb agrártermék kurzusa csökkent, igaz mindegyik egy százaléknál kisebb mértékben. Európában viszont a vevők kerültek többségbe, egyedül a kukorica ára csökkent.

A búza tonnánkénti ára 189,73 dollár tonnás szintre csökkent 0,7 százalékos mínuszt követően. A kukorica és a szójabab kissé jobban, 0,9-0,9 százalékkal csökkent. Egy tonna kukoricáért 123,66, egy tonna szójababért pedig 305,98 dollárt adtak a csaknem egy százalékos kurzuscsökkenéseket követően a kereskedők. Kanadában a repce kis mértékben, de drágult. A tonnánkénti 465,4 kanadai dolláros érték 0,2 százalékos pluszt követően alakult ki.

A szójabab piacán a koronavírus miatt és az esetlegesen kiéleződő, Washington és Peking közötti kereskedelmi konfliktus okozhatott csökkenést a szakértők szerint. A kukorica a kőolajjal együtt esett az etanol miatt. A búza piacán pedig a kedvező időjárásról, a termőterületek esőzéseiről érkeztek hírek. Nagyobb mínuszok is lehettek volna az árupiacon, ha nem kezdenek el aggódni néhányan a korai vetésű kukoricát és szójababot az Egyesült államok északi részén fenyegető esetleges fagyveszély miatt.

„A közelmúltban történt kínai gabonavásárlások ellenére Donald Trump kormányzatát egyre többen kritizálják a koronavírus kezelése miatt, ez a hatás az egész árupiacon jelentkezett. Az agresszív kommunikáció, amivel Pekingre támadnak újabb fagyos hónapokat hozhat a két ország kapcsolatában” – hangoztatta a Thomson Reuters hírügynökségnek Ted Seifried, a Zaner-csoport vezető agrárpiaci stratégiája. Kína az elmúlt héten 378 ezer tonna szójababot vásárolt az Egyesült Államoktól.

Közben egyre többen aggódnak, hogy a húsüzemek nem az előre eltervezett tempóban nyitnak ki az országban.

Európában jobb hangulatban zajlott a kereskedés az agrárpiaci termékekkel. Egy tonna malmi búzáért 186,25 eurót adtak, ami 50 eurócentes emelkedés volt 13 617 üzletkötés mellett. A takarmánybúza csak 20 eurócenttel, de szintén drágult, egy tonnáért 151,6 eurót adtak a parkett zárásakor. Jó napja volt a repcével kereskedőknek is, a 370,5 euró/tonnás szint 75 eurócentes emelkedés után alakult ki. A kukorica piacán viszont az eladók domináltak, 25 eurócenttel 164,75 euróra mérséklődött a tonnánkénti ár.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Kedvező időjárás és csökkenő kínai kereslet: esnek az árak

2020. szeptember 30. 11:03

A párizsi árutőzsdén is hasonló trendek irányították a piacokat és egyértelmű vevői fölény alakult ki.

Egyre jobban hiányoznak az esőzések Oroszországban

2020. szeptember 29. 08:17

Oroszországnak nagy esőzésekre lenne szüksége a következő hetekben, mivel gazdálkodói továbbra is száraz talajba vetik a 2021-es őszi búza termését.

Terménypiac: megtörő lendület, korrekció vagy fordulat?

2020. szeptember 28. 11:21

A szeptember 21-ével kezdődő héten mintha kifáradtak volna a piacok és a korábbi lendületes áremelkedést csökkenés váltotta fel.

Árcsökkenések hete az agrártőzsdéken

2020. szeptember 28. 04:37

A párizsi árutőzsdén a malmi búza értéke 1,2 százalékkal, azaz 2,25 euróval a tonnánkénti 192,25 euróig mérséklődött öt nap alatt. A kukorica piacán is a vevők uralták a kereskedést.

Európában a vevők uralták a piacot

2020. május 15. 08:31

Európában pluszt hozott mind a négy fontos agrártermék kereskedése, nem csak a legközelebbi, hanem az azt követő két határidőre is, így zöldben állt az egész piac.

Terménypiac: több éves csúcson a búza jegyzése

2018. július 26. 08:37

Július középső hete igazi áttörést hozott és a korábban jelzett kételyek a termés mennyiségét és minőségét illetően a búza esetében igazolódnak.

Terménypiac: változatlan árszintek mindenfelé

2018. február 20. 11:51

Február második hete alig hozott árváltozást a terménypiacokon, megint a tartott tendencia érvényesült.

A koronavírus mellett az eladások túlsúlyba kerülése miatt estek a jegyzések

2020. március 2. 10:27

Február utolsó hetében továbbra is a gazdasági visszaesés miatti rossz hangulat volt az uralkodó. Erre erősített rá az USA-ban általánossá vált spekulációs eladási hullám.