Chicagóban a búza kurzusa 4,6 százalékkal ugrott meg, míg a szójabab ára 1 százalékkal emelkedett. A repce ára is 0,5 százalékkal került feljebb. A kukorica árjegyzése viszont minimálisan, 0,1 százalékkal mérséklődött. Európában is a pluszok voltak jellemzőek, de itt sem volt egyértelmű a kép. A malmi búza, a repce és a takarmánybúza ára emelkedett, de a kukorica kurzusa csökkent Párizsban.
A búza ára a tonnánkénti 202,59 dolláros szintig drágult, ami 4,6 százalékos rali után alakult ki, de korábban a 202,68 dolláros szinten is kötöttek üzletet. Április közepe óta nem volt ennyire drága a búza Chicagóban. Szakértők szerint a spekulatív üzletkötések hatására lőtt ki a kurzus és az úgynevezett short ügyletek vétellel való lezárása is hozzájárult az emelkedéshez.
Egy egyiptomi tenderről érkező hírek is hozzájárultak a dráguláshoz. Ez keddi nemzetközi pályázaton a kairói kormányzat 226,75 dolláros áron vásárolt orosz búzát, ami hozzávetőlegesen 8 dollárral haladja meg az egy héttel korábbi tenderen kialakult árszintet.
„Ez egyértelműen arra utaló jel, hogy a globális árazásban emelkedésre lehet számítani a következő időszakban” – nyilatkozta Tom Fritz, az Chicagói EFG Csoport partnere.
A szójabab ára annak ellenére emelkedett és a kukorica is csak minimális csökkent, hogy kedvező időjárási körülményekről és megfelelő szintű esőzési kilátásokról érkeztek hírek.
Párizsban a vevők voltak túlsúlyban, a malmi búza mellett a repce és a takarmánybúza ára is emelkedett, ám a kukorica kivételt jelentett, mert csökkent az értéke. Egy tonna malmi búzáért 1,75 euróval adtak többet a piacon és 187,25 eurós tonnánkénti árszint alakult ki. Az előző napi üzletkötési érték után szerdán visszatért az élénk forgalom a parkettre, ugyanis 23 755 kontraktust kötöttek a kereskedők.
A repce ára 3,5 euróval a tonnánkénti 385,25 eurós szintig drágult. A takarmánybúza 169,7 euró/tonnás kurzusa 1,8 eurós drágulást követően alakult ki. A kukorica ára viszont 6 euróval csökkent tonnánként és így 175 euróba került egy tonna kukorica a nap végén.