Terményárak

Argentína bolondítja meg a szójabab kereskedését

Agrofórum Online

A szójabab ára 0,4 százalékkal emelkedett, miközben a búza 0,1, a kukorica pedig 0,2 százalékkal lett olcsóbb Chicagóban. Párizsban enyhe emelkedés és stagnálás jellemezte a kereskedést.

A szójabab árjegyzése 0,4 százalékkal a tonnánkénti 327,43 dollárnak megfelelő szintig emelkedett, de napközben a 330,28 dolláros szinten is kötöttek üzletet. A koronavírus miatti rossz hangulatban azért drágult ez az agrártermék, mert Argentína leállította az export-regisztrációkat, ami valószínűleg magasabb vámok bevezetését jelenti a dél-amerikai országban. Ennek hatására csökkenhet az exportra termelő gazdálkodók közötti verseny és az amerikai eladók is magasabb árakat kaphatnak terményeikért.

„Az argentin hírek támogatták a szójabab kereskedését, az Egyesült Államokban szójababot termesztők komolyan profitálhatnak a Buenos Aires-i kormány intézkedéséből” – mondta Terry Reilly árupiaci elemző a Thomson Reuters hírügynökségnek.

Közben a piacon az általános félelem, hogy a koronavírus terjedése az egész világon visszafoghatja a gazdasági növekedést és ez a gabonapiacokon is az árak mérséklődéséhez vezethet. Ezzel indokolható a búza és a kukorica kurzusának csökkenése. Kínában mindeközben lassult a járvány terjedése, 406 új fertőzöttet regisztráltak az ázsiai országban, ebből mindössze 5 beteget jelentettek a gócpontnak számító Hupej tartományon kívül. A halottak száma 52-vel, 2715-re emelkedett. Olaszországban 322-re emelkedett a betegek száma, az elhunytak száma pedig 11-re. Az Egészségügyi Világszervezet olasz szakértője hangsúlyozta, hogy 100-ból 97 beteg meggyógyul, és elsősorban az idős, rossz egészségi állapotú emberekre jelent veszélyt a vírus. A vírus harmadik gócpontjának számító Dél-Koreában 977 betegről, és 11 elhunytról számoltak be – közölte az Equilor Befektetési Zrt. Ugyanakkor itt azt közölték, hogy az elhunytak gyengébb tüneteket produkáltak, és hirtelen fordult rosszabbra az állapotuk.

Kanadában a repce kurzus a 456,4 kanadai dollár/tonnás áron stagnált.

Európában a malmi búza ára a tonnánkénti 192,5 eurós szinten, míg a kukorica a 169,75 tonna/eurós értéken stagnált. A takarmánybúza és a repce ára azonban feljebb ment. Előbbi 45 eurócenttel 148,35 tonna/euróra, utóbbi pedig 1,25 euróval 392 tonna/euróra drágult.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Kedvező időjárás és csökkenő kínai kereslet: esnek az árak

2020. szeptember 30. 11:03

A párizsi árutőzsdén is hasonló trendek irányították a piacokat és egyértelmű vevői fölény alakult ki.

Egyre jobban hiányoznak az esőzések Oroszországban

2020. szeptember 29. 08:17

Oroszországnak nagy esőzésekre lenne szüksége a következő hetekben, mivel gazdálkodói továbbra is száraz talajba vetik a 2021-es őszi búza termését.

Terménypiac: megtörő lendület, korrekció vagy fordulat?

2020. szeptember 28. 11:21

A szeptember 21-ével kezdődő héten mintha kifáradtak volna a piacok és a korábbi lendületes áremelkedést csökkenés váltotta fel.

Árcsökkenések hete az agrártőzsdéken

2020. szeptember 28. 04:37

A párizsi árutőzsdén a malmi búza értéke 1,2 százalékkal, azaz 2,25 euróval a tonnánkénti 192,25 euróig mérséklődött öt nap alatt. A kukorica piacán is a vevők uralták a kereskedést.

RAPOOL-REPCÉK 2020-BAN (VIDEÓ!)

2020. július 24. 16:22

Hogy néznek ki repcéink a szántóföldön, hazai körülmények között? Ismerje meg a hantosi bemutatóterületet!

Amistar Sun – a sikeres és nyereséges repcetermesztés kulcsa

2019. április 5. 06:58

Az intenzív módon őszi káposztarepcét termesztő gazdálkodók körében köztudott tény, hogy a magas és nyereségesen értékesíthető terméshozam elérése a tenyészidőszak során szigorú technológiai fegyelem betartását követeli meg.

Terménypiac: itthon még lehet értékesíteni, de ki tudja meddig?

2018. február 5. 19:06

A következő hetekben várakozásom szerint nem fog élénkülni az export-kereslet, így minden belföldi lehetőséget érdemes kihasználnia annak, aki terménye értékesítését tervezi.

Hazai körülményekre nemesítünk

2020. január 24. 13:17

Fontosnak tartjuk, hogy a magyar viszonyok közé ajánlott hibridjeinket ne csak a saját kísérleteinkben figyeljük meg, hanem a NÉBIH is vizsgálja meg és a hazai körülményeknek megfelelőnek minősítse.