Terményárak

Az aláírás hetét mínusszal zárta a szójabab

Agrofórum Online

Múlt héten a szójabab árjegyzése 1,8 százalékkal csökkent, míg a kukoricáé 0,9 százalékkal a búzáé pedig 1,4 százalékkal emelkedett.

Izgalmasan zárta a múlt hetet az agrártermékek piaca, különösen a kukorica kereskedésére volt ez igaz, ugyanis 3,8 százalékkal lőtt ki csak pénteken a kurzus. Igaz ez egy alapos korrekciónak tekinthető az előző napi 3,1 százalékos mínuszt követően. A szokatlanul nagy mozgást a short ügyletek zárása és a növekvő exportkereslet okozhatta a szakértők szerit. A short ügyleteknél a befektetők a kurzus csökkenésére „fogadnak”, de amikor úgy gondolják, hogy a pozíciójukat nem érdemes tovább tartani, akkor az ügyletet egy vétellel kell lezárni. Ehhez az is hozzájárulhatott, hogy egy hónapos mélypontra ért a kukorica árjegyzése 147,8 dolláron csütörtökön. Innen kapaszkodott a pénteki kereskedés végére a tonnánkénti 153,3 dollárnak megfelelő szintig a kurzus.

A Washingtonban aláírt kereskedelmi egyezmény után a várható kínai vásárlások mértékét találgatták a piacon. Mivel a szerződés nem tartalmazott konkrétumokat így ez némi bizonytalanságot okozott. Elemzők szerint nincs különösebb probléma a kukorica a piac, az amerikai termék a jelenlegi árszinten versenyképes a világpiacon.

A búza piacán örülhettek a befektetők ugyanis pénteken 1,1 százalékkal hízott a kurzus és a 209,76 dolláros tonnánkénti árnak megfelelő szinten hagyta el a parktettet a kalászos termék. A búza heti egyenlege 1,4 százalékos plusz. Itt is érződtek a Kína és az Egyesült Államok közötti kereskedelmi egyezmény első szakaszának aláírását követő bizonytalanság. Csütörtökön 1,4 százalékos zuhanást kellett elkönyvelniük a kereskedőknek, de a hétfői nap is mínuszt hozott, igaz azt a keddi 1,4 százalékos plusz több mint ellensúlyozta.

A szójabab árjegyzése érzete meg leginkább az aláírás utáni bizonytalan helyzetet. Az 1,8 százalékos heti mínusz úgy alakult ki, hogy pénteken még 0,6 százalékot magára is szedett a kurzus. Igaz ez is kevésnek bizonyult a csütörtöki 0,5 és a szerdai 1,3 százalékos mínuszt követően.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Kedvező időjárás és csökkenő kínai kereslet: esnek az árak

2020. szeptember 30. 11:03

A párizsi árutőzsdén is hasonló trendek irányították a piacokat és egyértelmű vevői fölény alakult ki.

Egyre jobban hiányoznak az esőzések Oroszországban

2020. szeptember 29. 08:17

Oroszországnak nagy esőzésekre lenne szüksége a következő hetekben, mivel gazdálkodói továbbra is száraz talajba vetik a 2021-es őszi búza termését.

Terménypiac: megtörő lendület, korrekció vagy fordulat?

2020. szeptember 28. 11:21

A szeptember 21-ével kezdődő héten mintha kifáradtak volna a piacok és a korábbi lendületes áremelkedést csökkenés váltotta fel.

Árcsökkenések hete az agrártőzsdéken

2020. szeptember 28. 04:37

A párizsi árutőzsdén a malmi búza értéke 1,2 százalékkal, azaz 2,25 euróval a tonnánkénti 192,25 euróig mérséklődött öt nap alatt. A kukorica piacán is a vevők uralták a kereskedést.

Kínai üzletre várnak a gabonapiacon

2019. december 24. 07:38

A szójabab és a kukorica is 0,6-0,6 százalékkal drágult, ám a búza ára 0,4 százalékkal csökkent.

Repce helyett búzát és zabot vetettek a brit farmerek

2019. augusztus 3. 05:36

Az olajrepce megszenvedte az őszi szárazságot és a rovarkártevőket, amelyek 2003 óta a legalacsonyabb vetésterületet eredményezték.

Korrekció után enyhe emelkedés a búza piacán

2019. október 22. 04:36

A búza ára Chicagóban a vékánkénti 530,75 dollárcentes szintről egy százalékkal korrigált a négy havi csúcsértéket követően a kereskedés megkezdésekor.

Öt százalékkal zuhant a búza ára múlt héten

2020. március 2. 11:47

Európában a malmi búza ára 3,85 százalékkal a tonnánkénti 191,5 euróra csökkent múlt héten. A takarmánybúza ára is csökkent, 2,4 százalékkal 147,6 euróra mérséklődött a kurzus.