Terményárak

Az esetleges orosz korlátozásoktól való félelem miatt drágult a búza

Agrofórum Online

A búza és a szójabab drágult, de a kukorica olcsóbb lett Chicagóban. Párizsban sem alakult ki egyértelmű irány, a malmi búza és a repce drágult, a kukorica és a takarmánybúza viszont olcsóbb lett.

A búza 0,9 százalékkal került többe, mint előző nap, a tonnánkénti ár a 210,49 dollárig ment fel. De korábban még a 215,64 dolláros szinten is kötöttek üzletet az Egyesült Államokban. A szójabab csak kisebb mértékben, 0,3 százalékkal drágult, itt 324,67 dollár/tonnáig ment fel az ár, de korábban 326,51-en is jött létre üzletkötés. A kukorica kurzusa viszont csökkent, 0,5 százalékkal a tonnánkénti 136,31 dollárra mérséklődött az árjegyzés. Kanadában gyakorlatilag stagnált a repce ár, hiszen csupán 0,02 százalékkal emelkedett a kurzus, amely a tonnánkénti 462,9 kanadai dollárra kúszott fel.

A búza azért drágulhatott a szakértők szerint, mert Moszkva egyre komolyabban foglalkozik a kérdéssel, mely szerint a szezon hátralévő részében korlátozhatják az Oroszországból történő kiviteleket. A lépés lehetőségét a koronavírus miatti esetleges ellátási feszültségekkel magyarázza a moszkvai vezetés.

„Ha az oroszok kilépnek a búza globális piacáról, akkor láthatunk majd jónéhány az Egyesült Államok termelőinek előnyös üzletkötést” –hívta fel a figyelmet Brian Hoops, a Midwest Market Solutions elemzőcég elnöke.

Európában, a párizsi árutőzsdén is vegyes hangulat uralkodott a befektetők körében. A legközelebbi határidőre 1,5 eurót szedett magára a malmi búza kurzusa és 195 euróba került egy tonna. A repce is drágult, 4,5 euróval 356,5 euróra emelkedett a tonnánkénti kurzus. A takarmánybúza ára viszont 2,95 euróval, a tonnánkénti 159,3 eurós értékre mérséklődött. A kukorica 25 eurócenttel került kevesebbe tonnánként és 167,75 eurón hagyta el a jegyzés a parkettet. A legközelebbi határidőre vonatkozó trend mindegyik agártermék következő két határidejére is megfigyelhető volt, ezek jellemzően a júliustól decemberig tartó határidőkre vonatkoznak.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Kedvező időjárás és csökkenő kínai kereslet: esnek az árak

2020. szeptember 30. 11:03

A párizsi árutőzsdén is hasonló trendek irányították a piacokat és egyértelmű vevői fölény alakult ki.

Egyre jobban hiányoznak az esőzések Oroszországban

2020. szeptember 29. 08:17

Oroszországnak nagy esőzésekre lenne szüksége a következő hetekben, mivel gazdálkodói továbbra is száraz talajba vetik a 2021-es őszi búza termését.

Terménypiac: megtörő lendület, korrekció vagy fordulat?

2020. szeptember 28. 11:21

A szeptember 21-ével kezdődő héten mintha kifáradtak volna a piacok és a korábbi lendületes áremelkedést csökkenés váltotta fel.

Árcsökkenések hete az agrártőzsdéken

2020. szeptember 28. 04:37

A párizsi árutőzsdén a malmi búza értéke 1,2 százalékkal, azaz 2,25 euróval a tonnánkénti 192,25 euróig mérséklődött öt nap alatt. A kukorica piacán is a vevők uralták a kereskedést.

Miért is fontos csapadékmentes időszakban a talajbaktérium készítmények használata?

2019. április 10. 13:36

A kérdést Holopovics Zoltánnak, az Agrova Kft. Fejlesztési- és Szakmai vezetőjének és Varga Sándornak, Biológiai- és Talajerőgazdálkodási Szakmérnökünknek tettük fel.

Megérkezett a csapadék, támadnak a betegségek és a kártevők

2018. május 15. 08:38

Az időjárás alakulása eddig inkább a kártevőknek kedvezett, a betegségek járványszerű fellépését mindeddig nem figyelhettük meg.

A repce-fénybogár elleni védekezés nehézségei és lehetősége

2019. február 25. 04:30

Az őszi káposztarepce, az olajretek, a mustár és a keresztes virágú zöldítés vetésterületének növekedése a repce-fénybogár (Meligethes aeneus) jelentőségének és az általa okozott terméskiesés mértékének növekedését, ugyanakkor az ellene való hatékony védekezés nehézkesebbé válását hozta magával.

Terménypiac: itthon még lehet értékesíteni, de ki tudja meddig?

2018. február 5. 19:06

A következő hetekben várakozásom szerint nem fog élénkülni az export-kereslet, így minden belföldi lehetőséget érdemes kihasználnia annak, aki terménye értékesítését tervezi.