Terményárak

Az exportadatok hatására drágultak az agrártermékek

Agrofórum Online

A búza 0,7, a kukorica 0,9, a szójabab pedig 0,4 százalékkal került többe a chicagói árutőzsdén.

A két hónapos mélypontot követően már második napja emelkedett a szójabab kurzusa. A dráguláshoz az Egyesült Államok exportadatai és stabilabb pénzpiacok adták a támogatást azt követően, hogy a koronavírus miatt csökkentek az árjegyzések az elmúlt napokban. A részvény- és árupiacok is stabilak kedden. A szójabab a tonnánkénti 323,2 dollárnak megfelelő szintig drágult.

„A szójabab drágult, a piacot egyértelműen a koronavírus határozta meg az elmúlt napokban” – mondta egy olyan cég kereskedője, amelynek szójabab-feldolgozó létesítményei vannak a Kínában. Az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériumának (USDA) adatai szerint a múlt héten az ország 1,36 millió tonna szójababot exportált. AZ USDA megerősítette, hogy Egyiptomnak 130 ezer tonna amerikai szójababot adtak el. Mindezt olyan környezetben, hogy az olajos mag piacán erős a brazil konkurencia. A dél-amerikai ország jelenlegi exportja meghaladja az egy évvel ezelőtti szintet.

A búza ára a tonnánkénti 204,89 dollárnak megfelelő szintig drágult. A párizsi Euronext piacon is emelkedett a búza kurzusa. Az oroszországi exportszigorítások megerősítették az Európai Unióban termett búza iránt keresletet is.

„Egyre magabiztosabbak a gabonakereskedők a búzával kapcsolatban. A fő kérdés az, hogy Oroszország aktívabbá válik a piacon vagy sem” – fűzte hozzá egy európai gabonakereskedő.

A kukorica kurzusa kurzusa újra a tonnánkénti 150 dollárnak megfelelő érték fölé drágult.

A repce is 0,5 százalékkal többe került, egy tonnáért már 454,9 kanadai dollárt kértek.

A gabonaárakra jelentős hatással lévő kínai piacon továbbra is élénken figyelik a koronavírussal kapcsolatos híreket. A koronavírus második kontinentális Kínán kívüli áldozatáról is beszámoltak a helyi hatóságok, a hivatalos adatok szerint az áldozatok száma elérte a 425-öt, a kínai megbetegedéseké pedig a 20 438-at. A gazdasági hatásokat már egyre inkább lehet érezni Kínán kívül is, a Hyundai is leállította a koreai gyártását, mert a kínai leállás miatt nincsenek megfelelő alkatrészeik. Amennyiben a vírus továbbra is fennmarad, márpedig eddig sok jel nem utal arra, hogy gyorsan megoldódna a probléma, akkor a kínai növekedési számokat is újra kell gondolni – húzta alá az Equilor Befektetési Zrt. A vírus kitörése a kereskedelmi háborúra is kihathat, Kína már szinte biztosan nem fogja tudni tartani az első fázisban tett ígéretei egy részét, hiszen most kellene megérkeznie az első cseppfolyós földgáz állománynak.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Kedvező időjárás és csökkenő kínai kereslet: esnek az árak

2020. szeptember 30. 11:03

A párizsi árutőzsdén is hasonló trendek irányították a piacokat és egyértelmű vevői fölény alakult ki.

Egyre jobban hiányoznak az esőzések Oroszországban

2020. szeptember 29. 08:17

Oroszországnak nagy esőzésekre lenne szüksége a következő hetekben, mivel gazdálkodói továbbra is száraz talajba vetik a 2021-es őszi búza termését.

Terménypiac: megtörő lendület, korrekció vagy fordulat?

2020. szeptember 28. 11:21

A szeptember 21-ével kezdődő héten mintha kifáradtak volna a piacok és a korábbi lendületes áremelkedést csökkenés váltotta fel.

Árcsökkenések hete az agrártőzsdéken

2020. szeptember 28. 04:37

A párizsi árutőzsdén a malmi búza értéke 1,2 százalékkal, azaz 2,25 euróval a tonnánkénti 192,25 euróig mérséklődött öt nap alatt. A kukorica piacán is a vevők uralták a kereskedést.

Egy elfogott üzenet – „Öntsünk tiszta vizet a pohárba” ???

2019. június 5. 15:09

Az elmúlt napokban, hetekben megjelent egyik repcevetőmag nemesítőház piaci kommunikációja a fenti szalagcímmel borzolja a kedélyeket.

Tervezés-beszerzés-kijuttatás, avagy indul a következő műtrágyázási szezon

2019. július 12. 11:29

Jelenleg mindenki a repce és a kalászosok betakarításra készül, de ezzel párhuzamosan már el kell kezdeni tervezni a következő időszakra szükséges műtrágyák beszerzését, tervezését.

A jó terméskilátások miatt csökken a kukorica ára

2020. június 23. 08:37

Párizsban inkább az eladók uralták a piacot, a malmi búza, a kukorica és a takarmánybúza ára is csökkent.

Mínuszba fordultak az agárpiacok

2020. július 3. 08:04

A párizsi árutőzsdén fölénybe kerültek az eladók, a malmi búza, a kukorica és a takarmánybúza ára is csökkent.