Chicagóban a búza 0,4 százalékkal drágult, azonban a kukorica és a szójabab ára minimálisan csökkent, szinte stagnál. Európában sem voltak nagy mozgások és vegyes képet mutatott a párizsi parkett.
A búza tonnánkénti ára 193,4 dollárra ment fel a 0,4 százalékos plusz után. A kukorica csupán 0,04 százalékot vesztett értékéből, így 122,63 dollár/tonnán alakult az árjegyzés. Hasonló, 0,02 százalékos mínusz volt a szójabab piaca, itt a tonnánkénti ár 305,25 dollárt mutatott.
Az őszi búza állapota az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériumának (USDA) adatai szerint a vártnak megfelelő. A kukorica kereskedésében továbbra is etanolgyártás visszaesése miatt aggódtak a befektetők, bár a húsfogyasztás visszaszorulása sem tesz jót a termelőknek, hiszen csökken a takarmányigény. Az exportkeresletnek közben az erős dollár sem tesz jót.
„Folyamatosan beszélnek a piacon arról, hogy Brazília csökkenti az amerikaiak versenyképességét. Az Egyesült Államoknak most nagyon hiányzik a kínai export is” – hívta fel a figyelmet Bill Lapp, az Advanced Economic Solutions agrárközgazdásza.
Kanadában a repce minimálisan, 0,1 százalékkal a 461,7 kanadai dollár/tonnára drágult, a keddi kereskedés során a 460,3 és 462,4 kanadai dolláros sávban mozgott a piac.
Európában nem volt határozott iránya a kereskedésnek a párizsi árutőzsdén. A repce és a malmi búza drágult, míg a takarmánybúza és a kukorica olcsóbb lett. A malmi búza ára, minimálisan 25 eurócenttel ment felfelé tonnánként, a kurzus 196,25 euróra kúszott fel. Ez a napon belüli legalacsonyabb szint volt, a kurzus korábban 197,75 eurón is járt, összesen 12 293 üzletkötés történt, ez ismét kevesebb az előző napinál. A repce is drágult, méghozzá viszonylag nagy mértékben, 7 euróval. A nap végére 374,75 eurót ért egy tonna repce.
A takarmánybúza olcsóbb lett, 1,5 euróval 153,5 euró/tonnára csökkent az árjegyzés. A kukorica ára szintén lejjebb került, igaz csak 0,25 euróval, a tonnánkénti 165,25 eurós szintre csúszott.