Chicagóban a búza 2,7 százalékkal drágult, a kukorica kurzusa 0,8 százalékkal emelkedett, a szójabab piacán szintén a vevők kerültek túlsúlyba és az árjegyzés 1,6 százalékkal emelkedett. Európában is optimista hangulat uralkodott a parketten, a malmi búza, a kukorica és a takarmánybúza ára is emelkedett. A repce jelentett kivételt viszonylag enyhe csökkenéssel.
Az amerikai szójabab meghosszabbította a több napos ralit, az 1,6 százalékos áremelkedés újabb, kétéves csúcsot jelentett, mivel Kína élénk kereslete továbbra is támogatta az olajosmag-piacát.
A kukorica ára is emelkedett, részben annak hatására, hogy a szójabab kurzusának erősödése beárnyékolta a vártnál kisebb kínai kukoricaimport-kvóta nyomását. A búza határidős ügyletei a technikai vételek és a globális hatások révén erősödött.
Az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériuma (USDA) bejelentette, hogy Kína az elmúlt 10 munkanapon is vásárolt amerikai termékeket, beleértve a csütörtöki 264 000 tonnás üzletkötést, valamint további 360 500 tonnát, amelyet ismeretlen célállomásokra értékesítettek. Ezek egy része is gyakran az ázsiai országban köt ki.
„Amíg nem látjuk, hogy kínai vásárlók mikor hagynak fel a beszerzésekkel, mindenki azt találgatja, hogy ,meddig tarthat a vételi nyomás” – mondta Dan Basse, a chicagói AgResource Co elnöke.
A búza piacán sokan figyeltek arra, hogy Egyiptom fő állami búzavásárlója szerdán 235 000 tonna orosz és lengyel eredetű búzára kötött szerződést, tonnánként 8–10 dollárral magasabb áron, mint amelyet Egyiptom előző, szeptember 3-i nemzetközi pályázatán fizettet a termékért.
A párizsi árutőzsdén a négy fontos termékből három ára emelkedett, a malmi búza, a kukorica és a takarmánybúza is többe került a nap végén. Ezzel szemben a repce piacán csökkenést tapasztalhattak a kereskedők. Egy tonna malmi búzáért tonnánként 191,75 eurót adtak a nap végén a decemberi határidőre, ami 3,75 euró/tonnás drágulás. Kiemelten élénk forgalmat tapasztalhattak a kerekedők a piacon, összesen 51 460 üzletkötés jött létre, amire hetek óra nem volt példa. Márciusra is 10 788 kontraktust kötöttek, itt 2,75 eurós tonnánkénti pluszt követően 192 eurós árszinten fejeződött be a kereskedés. A kukorica 2,5 euróval a tonnánkénti 171,25 eurós szintig drágult. A takarmánybúza 177,2 euró/tonnás árszintje 3,2 eurós pluszt jelentett. A repce tonnánkénti ára 75 eurócenttel a 392,5 eurós értékig mérséklődött.