A búza kurzusa 1 százalékkal csökkent Chicagóban, a kukorica árjegyzése viszont 0,2 százalékkal drágult. A szójabab piacán nem volt látványos elmozdulás, az ár 0,1 százalékkal mérséklődött. Európában viszont mind a négy kiemelt agrártermék ára mínuszba fordult.
A szójabab kereskedésében a csökkenést azzal magyarázták a szakértők, hogy a közelmúltban tapasztalt erős kínai kereslet miatt kissé túlfűtötté vált a piac és korrekciós csökkenés alakult ki. A magánexportőrök ezúttal 390 ezer tonna szójabab eladását jelentették Kína irányába. A mennyiség fizikai leszállítása a 2020-2021-es pénzügyi évben történik meg a szerződések szerint.
A kukorica határidős ügyletei során gyengültek az árak a középnyugati termésnövelő hatással járó esőzésekről szóló előrejelzések miatt. Ez várhatóan enyhíti a legutóbbi túlságosan forró időjárás kedvezőtlen hatásait.
„A fentieken túl az is hozzájárult az általában véve nem túl kedvező agrárpiaci kereskedéshez, hogy a részvénypiacokon lezajló folyamtok is inkább az eladói oldalt erősítették az agrárpiacokon. A gyengülő kőolajár inkább a csökkenés mellett szólt, ugyanis ez annak a jele, hogy kevesebben bíznak a gazdasági növekedésben” – hangoztatta Don Roose, az iowai West Des Moines árupiaci kereskedőcég elnöke.
A párizsi árutőzsdén határozottan az eladók uralták a piacot. A malmi búza árjegyzése 2,25 euróval a tonnánkénti 181,25 eurós szintre csökkent a következő határidőre. A forgalom gyenge volt, 9902 kontraktust kötöttek a szeptemberi határidőre. A befektetők figyelme inkább a decemberi határidő felé fordult már, itt 12 172 üzletet kötöttek, az ár itt is 2,25 euróval csökkent, csak 183,5 euró/tonnás árszint alakult ki ezt követően. Minden egyes üzletkötés azt jelenti, hogy 50 tonnára vonatkozóan kötnek üzletet a nyílt piacon. A takarmánybúza ára 1,25 euróval a 160,5 euró/tonnás szintre húzódott vissza. A kukorica 166 euró/tonnás ára 1,5 eurós csökkenést jelentett. A repce befektetői sem tudtak kibújni a trend alól, ott 2 eurós csökkenést követően 375,75 euró/tonnás kurzus alakult ki.