A búza 2,1, a kukorica pedig 2,3 százalékkal drágult Chicagóban, ám a szójabab kurzusa 0,3 százalékkal csökkent. Párizsban a pluszok domináltak a következő határidőre, ám a repce kivételt jelentett a maga több mint 5 eurós csökkenésével.
A búza piacán az időjárás, a kukoricánál az ültetések tempója, míg a szójababnál a kínai hírek voltak hatással a kereskedésre. A kereskedők egyre inkább aggódnak az Egyesült Államok és Kína közötti politikai feszültségek miatt, ezért két hetes csúcs után fordult mínuszba a kereskedés. A szállításokon továbbra is érződik, hogy egy teljesen napra leállt a brazíliai Paranagua kikötője azt követően, hogy koronavírusos esetet találtak a személyzet tagjai közt. A kukorica negyedik napja drágul azután, hogy az esőzések miatt lelassultak az ültetési munkálatok az Egyesült Államok középnyugati vidékének egyes térségeiben. A búza kurzusa azért tudott emelkedni, mert a befektetők továbbra is aggódnak a fekete-tengeri termőterületek száraz időjárása miatt.
„A Kína és az Egyesült Államok közötti kereskedelmi feszültségek állnak a középpontban, mivel az első fázisban megkötött kereskedelmi egyezmény értelmében már konkrét vásárlásoknak kellene megtörténnie a két ország között. A koronavírus miatt türelmesek voltak a befektetők, de most egyre jobban aggódnak a Hongkong kapcsán erősödő nézeteltérések miatt” – nyilatkozta Allendale elemzőség egyik brókere. Az ázsiai városállamban Peking csökkenteni szeretné az amerikai befolyást.
Európában rossz napja volt a repce befektetőinek, de a másik három gabonafajta kivétel nélkül drágult a következő határidőre. Egy tonna repce 369,25 euróba került azt követően, hogy 5,25 euróval csökkent a tonnánkénti kurzus, de napközben 368 eurós szinten is kötöttek üzletet. Novemberre és 2021 februárjára 4,5-4,5 euróval kúszott lejjebb az ár. A malmi búza kereskedésében nem volt élénk az üzletkötési kedv, 10 306 kontraktus jött létre, tranzakciónként 50 tonnás mennyiséggel. Az árjegyzés 75 eurócenttel a 187,25 euró/tonnás értéig emelkedett. A takarmánybúza 1,4 euróval került többe, mint előző nap és 162,9-es tonnánkénti értéken hagyta el a parkettet. Mindkét búzafajtánál két következő határidőre is drágult a piac. A kukorica júniusra 25 eurócenttel drágult a 167,5 euró/tonnás értékre. Augusztusra 50 eurócenttel csökkent az ár, míg novemberre nem változott a kurzus.