Terményárak

Két hónapos csúcson a szójabab ára

Agrofórum Online

A búza ára Chicagóban 1 százalékkal emelkedett, a kukorica kurzusa viszonyt 0,9 százalékkal csökkent. A szójabab enyhén, 0,1 százalékkal drágult Észak-Amerikában. Európában is vegyesen alakult a piaci hangulat, a repce és a malmi búza olcsóbb lett a következő határidőre, miközben a takarmánybúza és a kukorica drágult.

A chicagói szójabab ára az Egyesült Államok közép-nyugati vidékének egyes részein várhatóan fennmaradó szárazság miatt drágult. Ez a kukoricát is érinti, azonban az ezzel együtt is a korábbinál nagyobb várt termés ellensúlyozza a viharkárok okozta aggodalmakat.

Az exportőrök egyébként arról számoltak be, hogy 192 ezer tonna amerikai szójababot értékesítenek Kínába, a leszállítás a 2020/2021-es gazdasági évben várható.

„Hatalmas mértékben növekedett az amerikai gabonafélék iránti kínai igény. Fontos azonban, hogy az ázsiai országból csak akkor vásárolnak, ha az ár megfelelő a számukra „

– hívta fel a figyelmet David Hightower, a Hightower Report elnöke.

A széles körben követett Pro Farmer Midwest Crop Tour szakértői szerint Nebraska és Indiana államok egyes részein a szójabab növényeknek több csapadékra lehet szükségük ahhoz, hogy elérjék a csúcshozamot. Ohioban és Dél-Dakotában viszont nagyon jó kukorica terméshozamra van kilátás az elemzők szerint.

A párizsi árutőzsdén sem volt határozott iránya a kereskedésnek, a takarmánybúzáért és a kukoricáért többet, míg a repcéért és a malmi búzáért kevesebbet adatk a nap végén a kereskedők. Egy tonna malmi búza a szeptemberi határidőre 182,25 euróba került záráskor, ami 75 eurócentes csökkenést jelentett.

Alacsony volt az érdeklődés, 10 075 üzletet kötöttek. Decemberre 17 037 kontraktus jött létre, itt 1 euróval a 181,75 euró/tonnás szintig emelkedett a kurzus. A repce ára 2 euróval a 379,75 eurós szintig ment le. Pluszt hozott a takarmánybúza kereskedése, a 165 euró/tonnás árszint 55 eurócentes pluszt követően alakult ki. Szintén örülhettek a befektetők a kukorica piacán, az 50 eurócentes tonnánkénti emelkedés 166 euró/tonnás árjegyzéshez vezetett.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Kedvező időjárás és csökkenő kínai kereslet: esnek az árak

2020. szeptember 30. 11:03

A párizsi árutőzsdén is hasonló trendek irányították a piacokat és egyértelmű vevői fölény alakult ki.

Egyre jobban hiányoznak az esőzések Oroszországban

2020. szeptember 29. 08:17

Oroszországnak nagy esőzésekre lenne szüksége a következő hetekben, mivel gazdálkodói továbbra is száraz talajba vetik a 2021-es őszi búza termését.

Terménypiac: megtörő lendület, korrekció vagy fordulat?

2020. szeptember 28. 11:21

A szeptember 21-ével kezdődő héten mintha kifáradtak volna a piacok és a korábbi lendületes áremelkedést csökkenés váltotta fel.

Árcsökkenések hete az agrártőzsdéken

2020. szeptember 28. 04:37

A párizsi árutőzsdén a malmi búza értéke 1,2 százalékkal, azaz 2,25 euróval a tonnánkénti 192,25 euróig mérséklődött öt nap alatt. A kukorica piacán is a vevők uralták a kereskedést.

Még mindig lejtőn vannak a gabonaárak

2020. március 17. 08:03

Európában, a párizsi árutőzsdén szinte mindegyik főbb agrárpiaci termék ára csökkent. A malmi búza kurzusa 2,25 euróval a tonnánkénti 177,25 euróra ment le.

A szójabab 2018 júniusa óta nem volt ilyen drága

2020. szeptember 9. 05:46

Európában a malmi búza és a takarmánybúza drágult, azonban a repce és a kukorica olcsóbb lett a tegnapi kereskedési napon.

Emelkedés után korrekció a koronavírus miatt

2020. szeptember 22. 06:52

Az amerikai és az európai piacon is pesszimizmus alakult ki, mivel a koronavírus-megbetegedések globálisan növekvő esetszáma kapcsán várható növekvő lezárások aggodalmakat okoztak a befektetők körében.

Folytatódott a szójabab árának menetelése

2020. szeptember 18. 08:02

Az amerikai szójabab meghosszabbította a több napos ralit, az 1,6 százalékos áremelkedés újabb, kétéves csúcsot jelentett.