Terményárak

Két hónapos csúcsról fordult vissza a búza árjegyzése

Agrofórum Online

A búza 1,8 százalékot vesztett értékéből, míg a szójabab kurzusa kisebb mértékben, csak 0,2 százalékkal csökkent. A kukorica viszont enyhén drágult Chicagóban. Európában a mínuszok domináltak, egyedül a repce jelentett kivételt.

A búza ára a tonnánkénti 208,98 dolláros értékre ment le, pedig egy nappal korábban még 213,07 dollárt adtak egy tonnáért, ami két hónapos csúcsot jelentett. Így kifulladni látszik az a látványos rali, amit a koronavírus kapcsán az Egyesült Államokban kialakult felvásárlási láz fűtött. A vevők főleg tésztát és kenyeret táraztak be a következő hetekre, hónapokra ellátási problémáktól félve. A kukorica és a szójabab árát inkább a heti exportértékesítési adatok mozgatták.

„Az elmúlt napok kedveztek a búza és a szójabab piacán kereskedőknek, hiszen lendületesen emelkedtek az árak. Úgy tűnik mostanra mindkét agrártermék kurzusa olyan szintre ért, ahol már nem hajlandók azt megvenni a szereplők” – nyilatkozta a Thomson Reuters hírügynökségnek Mark Schultz, a Northstar Commodity elemzője.

Amúgy az oroszországi exportkorlátozásokkal kapcsolatos hírek is támogatták az árakat.

„Az ezekkel kapcsolatos félelmek tovább élnek a piacon” – húzta alá Tobin Gorey, a Commonwealth Bank of Australia agrárstratégiai igazgatója.

A moszkvai agrártárca csütörtökön egyébként azt közölte, hogy várakozásai szerint a közeljövőben stabilizálódhatnak az orosz belföldi árak és nem számítanak fennakadásokra a lisztellátásban.

Európában összességében nem volt jó napja az eladóknak a párizsi árutőzsdén, hiszen zömmel csökkentek az árak. A malmi búza kurzusa látványosan 4,25 euróval a tonnánkénti 193,5 euróra ment le. A takarmánybúza kurzusa 3,45 euróval csökkent és 162,25 euró/tonnás ár alakult ki. A kukorica kereskedése is mínuszt hozott, 168 euró/tonnára ment le az ár, ami 2 eurós értékcsökkenésnek felel meg. A repce befektetői viszont örülhettek, hiszen 2 euróval ment feljebb a kurzus és 352 euró/tonnán zárta a napot.

 

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Kedvező időjárás és csökkenő kínai kereslet: esnek az árak

2020. szeptember 30. 11:03

A párizsi árutőzsdén is hasonló trendek irányították a piacokat és egyértelmű vevői fölény alakult ki.

Egyre jobban hiányoznak az esőzések Oroszországban

2020. szeptember 29. 08:17

Oroszországnak nagy esőzésekre lenne szüksége a következő hetekben, mivel gazdálkodói továbbra is száraz talajba vetik a 2021-es őszi búza termését.

Terménypiac: megtörő lendület, korrekció vagy fordulat?

2020. szeptember 28. 11:21

A szeptember 21-ével kezdődő héten mintha kifáradtak volna a piacok és a korábbi lendületes áremelkedést csökkenés váltotta fel.

Árcsökkenések hete az agrártőzsdéken

2020. szeptember 28. 04:37

A párizsi árutőzsdén a malmi búza értéke 1,2 százalékkal, azaz 2,25 euróval a tonnánkénti 192,25 euróig mérséklődött öt nap alatt. A kukorica piacán is a vevők uralták a kereskedést.

A szójánál is bevezetnék a fordított áfát

2018. augusztus 30. 12:49

A termelési kedvet elősegítő támogatási rendszer mellett az Agrárminisztérium új megoldásokat is keres a GMO-szója kiváltására.

Növelnék a versenyképes szójatermelést

2019. december 11. 09:33

A gazdálkodók további ösztönzésére, a mind gazdaságosabb termelés érdekében, ez év szeptemberében 100 milliárd forint hitelkeretig elindult a mezőgazdasági és élelmiszeripari beruházási hitelekhez kapcsolódó, a kamatköltségeket 80 százalékig átvállaló kamattámogatási program.

Drágább lehet a szójabab a logisztikai problémák miatt

2020. június 10. 15:47

Az argentin Paraná folyó sekély vize még legalább szeptemberig biztosan lassítja majd az exportot és megviseli majd az ország szójabab feldolgozását.

Tíznapos csúcson a búza ára

2020. május 22. 08:02

A Kína és Egyesült Államok közötti kereskedelmi feszültségek éleződése sok energiát követel a szereplőktől és rányomja bélyegét a piaci hangulatra is az agrárpiacon.